Skocz do zawartości

Efekt lewitujacych obiektów


Chaczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie dodam, że dopiero zacząłem swoją przygodę z max'em, także proszę o wyrozumiałość.

 

Przygotowałem scenę, zdjęcia poniżej:

 

rendering.jpg

 

 

Jak widać po cieniach obiekty obiekty nie dotykają paneli, mimo że w są przyciągnięte poprawnie funkcją align. Nawet jak ręcznie opuszczę dajmy na to sofę względem osi wysokości tak żeby jej nóżki były do połowy w panelach to jest ten sam efekt.

Mogę sofę dać nawet do połowy "wbitą" w podłogę, a efekt będzie ten sam.

 

Tutaj jeszcze jeden rendering z nieco "wyciągniętej" perspektywy, gdzie doskonale widać o co mi chodzi.

 

rendering10.jpg

 

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

A moim zdaniem to poprostu brak GI. To jest taki typowy render prosto ze scanline gdzie brak jakiegokolwiek shadingu. Sa proste swiatlam, cienie i koniec wiec sztucznosc sama wychodzi. Wypadaloby rozprosic to swiatlo czyms, mozna nawet uyzyc do tego ligth tracera i juz bedzie lepiej.

 

Edit: widze teraz ze to cienie gdzies tez uciekaja z pod nozek wiec moze cos z biasem tez jest zjechane. Tak czy siak trudno zniwelowac wrazenie lewiatacji gdy shading jest slaby albo go calkiem brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisałeś, użyłem zwykłych omni gdzie zmieniłem jedynie ich zasięg, jasność i dałem nieco żółty odcień. A rendering prosto ze skanline, f9 i tyle.

 

Parametr bias mam wyłączony w tych omniach, sprawdziłem teraz. Mam włączyć? Jaką wartość ustawić?

 

Może jak udostępnię plik ze sceną będzie łatwiej do tego dojść?

http://www.chaczyk.republika.pl/scena.rar

 

Dziękuje za pomoc tym co już się wypowiedzieli w temacie, każda wskazówka jest dla mnie cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, pomogło.

 

Zawsze zmieniać i nie dawać domyślnego shadow map?

Mam jeszcze pytanie jak już otworzyłeś tę moją scenę co byś tam poprawił. Chciałem żeby nieco realniej wyglądała scena.

 

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc, sprawa cieni załatwiona. ;-)

Proszę jeszcze o jakieś sugestie w kwestii ogólnego wyglądu sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności