Skocz do zawartości

Vray i stylizacja?


kuro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :)

Od pewnego czasu zastanawiam się nad realizacją krótkiego filmiku w technice 3d jednak głównie chodzi mi o stylizację, aby nadać specyficznego klimatu. Jestem wprost oczarowany Sztuką Spadania Bagińskiego, podziwiam również Tezę i podobne dzieła, gdzie główną cechą jaką zapamiętałem była wspaniałą stylistyka postaci oraz otoczenia. Nurtuje mnie przede wszystkim pytanie - jak? Rozumiem, że w mniejszym stopniu zależy to od silnika renderujacego, bardziej od ustawień i materiałów. Wygląda na to również, że niezwykle istotną rolę spełniają tekstury tudzież modele.

 

 

Czy ktokolwiek byłby na tyle uprzejmy aby wskazać mi kierunek w jakim powinienem eksperymentować aby osiągnąć choć namiastkę klimatu jakie oddają tamte produkcje? Obecnie korzystam z 3ds Max wraz z Vray SP3. Pozdrawiam gorąco! :)

 

Edit: No cóż, nie ma to jak sztuka opisywania. :P Chodzi mi oczywiście o pół-realistyczną, lekko rysunkową (ale nie zupełnie "toon") stylizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Witam. :)

...mniejszym stopniu zależy to od silnika renderujacego, bardziej od ustawień i materiałów. Wygląda na to również, że niezwykle istotną rolę spełniają tekstury tudzież modele...

 

Hej, dokładnie tak jak piszesz, tyle ze czytając od końca :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dokładnie tak jak piszesz, tyle ze czytając od końca :]

 

Pierwsze rendery na ukończeniu. :) Jutro zabieram się za teksturowanie, za dwa dni może jakieś modele sklece. Dzięki za wskazówki. :)

 

(A tak na serio, to wybacz, ale musiałem to napisać, choć wiem, że nie o to Ci chodziło. :P Chyba rzeczywiście będę musiał pokombinować.. i znaleźć kogoś do concept-artów, bo sam dobrym karykaturzystą niestety nie jestem.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności