Skocz do zawartości

interior i exterior - pytanie


marcinW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Widziałem kilka tematów na forum w sprawie praw autorskich jednak nie było odpowiedzi na moje pytanie. Możliwe, że dlatego, iż pytanie jest banalne i głupie - jednak chcę być pewny. Wystarczy mi jedna odpowiedź kogoś kto będzie pewny w 100%. okej.

 

Czy w przypadku tworzenia sceny typu interior czy exterior mogę zrobić istniejącą scenę? Czy to tak jak w przypadku samochodów - walnę obojetnie jakie, już istniejące auto i wszystko jest spoko i nikomu to nie przeszkadza? Tzn wejdę sobie na domyzwizja.pl i zrobię identyczna scenę jak tam? Chciałbym zrobić parę scen - na początek jedną lub dwie ze zdjęć. tylko tyle mnie nurtuje.

 

z góry dzięki za wyrozumiałość :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z samochodami jest trochę inaczej niż z wizualizacjami bo jeżeli robisz wizke w oparciu o projekt kogoś tam to nie zawsze ta osoba może być zadowolona ze bez wiedzy reklamujesz się jego praca. Jeżeli tworzysz jakaś wizualizacje z gotowego projektu to przydało by się wspomnieć kogo był to projekt itp bo ktoś przez przypadek może zobaczyć swój projekt i będzie chciał za niego pieniądze bo wykorzystałeś jego prace poniekąd :) Zawsze bezpieczniej zapytać się osób które są odpowiedzialne za projekt(oczywiście jeżeli jest do nich kontakt) Ale najbezpieczniej podpisać ze twoja wizualizacja a projekt kogoś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj może być tak że nie wystarczy sie tylko podpisać, Hcpiter dobrze ci napisał że lepiej żebyś się skontaktował z twórca projektu. Zaoszczedzisz sobie nerwów i kłopotów ;) Uważaj też przy robieniu wizki żeby to nie było zbyt podobne do orginału bo to naprawde może byc problematyczne czyli opierać sie na istniejacym projekcie można ale powielać wizualizacje już nie za bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :) również dzięki!

 

Może skorzystam z wątku i zadam jeszcze jedno pytanie: znacie jakieś fajne miejsce gdzie można zaczerpnąć inspiracji? - oczywiście przeglądam google i znalazłem parę miejsc ale może... znacie jakieś "lepsze" ;)

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin użyj głowy jesli chcesz sie poćwiczyć to weś do roboty własny dom mieszkanie spróbuj je przerobić, napewno wtedy nie bedziesz sie martwił o prawa autorskie, a co do strony podanej przez Siwego to sie nie stresuj ja tam na pierwszy rzut oka widziałem modele domów wziete z serii Evermotion ( zreszta nie jest to rzadne przestępstwo wielu z nas korzysta z już istniejacych biblotek modeli - mebli, domów itp. grzeczność i uczciwość wymaga tylko podania tego z czego sie skorzystało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale - ja wynajmuje a chciałbym zrobić wnętrze w miarę na czasie hehe. a to mieszkanie jest takie klasyczne pod wynajem - bez szału. choć myślę, że i tak parę rzeczy w ramach ćwiczeń faktycznie byłoby dobrze zrobić. w najbliższym czasie coś się z tych przygotowań urodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś pokombinuj, ja czasem do przeróbki dostaję coś tak klasycznego że to strach, zrób podwieszany sufit pobaw sie światłami a zobaczysz że z szarzyzny można coś fajnego wyciągnąć, troszkę wyobrażni i napewno sam cos super wymodzisz - zadaj sobie prace domową np łazienka 3x4 z jakimiś skosami wnekami i zaraz zobaczysz że można ;)

Edytowane przez s_vimes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności