Skocz do zawartości

Vray - renderowanie z kamer po koleji


wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum

Chciałem zapytać czy ktoś wie jak ustawić Vray albo 3ds żeby wyrenderować dwa obrazy jeden po drugim bez ingerencji użytkownika. Czy jest tam jakaś kolejka ?

Chodzi mi o to że mam scene w której są dwie kamery i wyrenderować chce w nocy, najpierw chce uzyskać render z pierwszej kamery a później z drugiej i zapisać do osobnych plików ale tak żeby po zakończonym pierwszym renderze Vray sam zabrał się za drugi, żebym nie musiał wstawać do kompa w nocy ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

u mnie działa

 

u mnie tez dziala

 

Kolejny dowód, że ludzie korzystają z Framebuffera, nie zaznajamiając się z jego możliwościami.

 

Używając wbudowanego batch rendera maxa, obrazy z VFB nie są zapisywane z ustawieniami VFB (curves, levels), co, jak dla mnie na przykład, jest strasznym wrzodem na czterech literach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy pressenter że masz każdą kamerę renderowaną w innej klatce - i zaznaczoną opcję zapisywania w VFBufferze - ja tak robię i bardzo dobrze działa. Wówczas VFbuffer nie nadpisuje plików które renderuje (bo każdy zestaw plików ma sufiks z numerem klatki a te się zmieniają z każdą kamerą). Jak dla mnie batch render działa bardzo dobrze i często z tego korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności