Skocz do zawartości

Nessie


Privateer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno już nie wrzucałem tu swoich śmietków, ale ostatnio troszkę posiedziałem i wyskubałem taki oto filmik. Narazie dysponuję tylko linkiem do y-tuba.

Jest to praca całkowicie samodzielna. Jedynie przy odgłosach ambientu pomógł mi kolega.

Chciałbym jeszcze dorzucić do tego jakiś fajny podkład pasujący klimatem, ale póki co nie udało mi się nic fajnego znaleźć :) Może macie jakieś propozycje??

Tak czy siak, pora na mięsko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hej. Fajna rzecz. podoba mi się. pomimo tego, że "nic się nie dzieje" (tzn żadnej porywającej akcji nie ma) to przyjemnie się ogląda. Ile czasu zajęła Ci ta animacja - tzn jej tworzenie? mam jedno zastrzeżenie - wydaje mi się, że ten wielki stwór czasami zbyt dynamicznie się poruszał. W paru miejscach jego ruchy nie wskazywały na to, że to olbrzym. a z technicznej strony wykonania nie powiem nic bo się nie znam ;) pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siem, no niewiele sie dzieje, nie ma krwi, gnatow, wrzaskow rozrywanych postaci i mordu dziewic. Filmik jest raczej taki czilaltowy. Robilem go powiedzmy w wolnym czasie i rabalem sie z roznymi parametrami i utawieniami gruuubo ponad miesiac, nie wliczajac dziesiatek godzin renderingow warstw. Ale faktycznie, sam widze momenty ktore bym poprawil, z tym ze teraz predzej saidl bym do zrobienia czegos nowego niz poprawiania tego hehehe :P No chyba ze dzwiek nowy podlozyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!. Otoczenie bardzo przekonywujące. Jedynie bardziej dopracowałbym animację potwora, gdyż nie wiadomo skąd bierze energię żeby tak szybko się poruszać.

Mimo to , myślę że osoby nieobeznane w cg, mogą odebrać twój filmik za prawdziwe wideo z głębin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Pierwsza minuta naprawdę realistyczna! Świetnie zaobserwowane środowisko!

 

Mam wrażenie, że film byłby bardziej tajemniczy, gdybyś pierwsze ujęcie przesunął gdzieś dalej (nie pokazując "bohatera" od razu w całej okazałości). Gdyby zacząć film od 21 sekundy, widz byłby znacznie bardziej zaskoczony. A tak w pierwszym kadrze cały Nessie jak na talerzu ;)

Edytowane przez fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiem Wam, że zanim zacząłem animować to oglądałem sporo dokumentów o tematyce podwodnej (a nawet o nessie) na nat. geo i discovery. Przyglądałem się takim zwierzątkom jak żółwie morskie, pingwiny, foki itp i one tylko machały łapkami i to im zapewniało pęd. Największe zdziwienie dla mnie to żółwie, bo machały w miarę wolnawo (wiadomo, są spore i ciężkie), a potrafiły się rozpędzać całkiem konkretnie.

Najbardziej w tej animce przeszkadza mi ruch głowy bohaterki. Nie ukrywam, że z nim miałem najwięcej zabawy aby jakoś pokazać wysiłek, w połączeniu z naturalnym rozglądaniem się podczas ruchu :)

 

I faktycznie, na początku chciałem pokazać ze 2-3 ujęcia podwodne, ale jak po zrobieniu pierwszego i drugiego dotarło do mnie ile to będzie roboty, to musiałem zacząć ciąć i kombinować aby praca nie przeciągała się w nieskończoność :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stary film przyrodniczy. Lubię takie. Niby nic się nie dzieje, a jednak bardzo przyjemnie się ogląda.

W jednym miejscu, po tym jak zjadła wodorosty (1:05), machnięcie głową jest zbyt szybkie i nienaturalne, i zaraz potem rusza bardzo sztywno ogonem. W miejscu gdzie widzimy z góry jak płynie pod powierzchnią wody (1:42), to przesuwa się za szybko względem wody (płetwy machają wolniej).

Ale ogólnie to ładnie zanimowana, płynie z gracją jak syrena.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo fajnie, animacja postaci przy zwrocie jak po złapaniu ryby znika w głębi nie siedzi za mały ruch płetw ale chyba się nie wygłupie daje ****. Ps. Masz może jakieś gratisowe filmiki z cząsteczkami unoszącymi się w wodzie na alfie itd. :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny chillout, w sam raz na duzy wyswietlacz w centrum handlowym;)

We wrocku mamy takie rekinarium, co oczywiscie jest nim tylko z nazwy..sa fajne, ladne rybki, ale brakuje wlasnie tej tajemnicy, klimatu czegos niepoznanego, swiezego.

Mysle, ze cykl takich odcinkow o roznych fantazyjnych stworach bylby git.

Ile minut moglbys zrobic w miesiacu:)?

Edytowane przez KLICEK
edyt zajebisty rozumisz wisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sorka ze nie odpisywalem, ale tak na prawde to.... zapomnialem juz o tym watku :P Tak z grubsza, co do ostatnich postow - tak, wiem są zgrzyty w filmiku, ale na prewkach niby dawalo rade, a po wyrenderowaniu i zlozeniu do kupy okazalo się, że jednak coś nie ten teges :) Dałem se siana już, bo w pyte godzin zeszło na skrecenie tego i po prostu odpuściłem sobie niektore fakapy. A jedzenie kosztuje hehehe :P

 

-> Zjawa

Niestety nie mam takich rzeczy, wszystko co potrzebuje staram się stworzyć na poczekaniu. Jak nadal chcesz (bo minęło ciut czasu od Twojego postu :p ) to możemy się jakoś dogadać i wtedy bedziesz miał bąbelki jakie zechcesz :)

 

-> Paweł

Teraz mam stałą pracę i będzie ciasno z czasem. No chyba, że masz już modele i tekstury :) Jak sam stworek w mętach miałby plywać to sporo minut mógłbym wygenerować. Gożej jak dojdzie otoczenie do zanimowania. Średnio to teraz ok 40s materiału miesięcznie dał bym radę wyrenderować...chyba :) Btw. teraz jestem we wro i oglądałem sobie jakiś czas temu to akwarium w galerii :) Podobało mi się nawet, fajny pomysł mieli żeby postawić tam coś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności