Skocz do zawartości

WIP 2d: Forest hideout


twi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kolejny temat WIP.

Dla motywacji i mam nadzieje drobnych rad, czy nawet krytyki.

 

Mam ogólny pomysł, concept jak to ma wyglądać ale nie zawsze (warsztat) udaje się to przelać na ekran.

 

W obecnym stanie trochę się zaciąłem, ale ciągle walczę z kompozycją zwłaszcza jak to sobie przerzuciłem w poziomie.

 

Kolor na overlay tak dla orientacji, jak mniej więcej to wyprostuje, bo lewa strona strasznie mi ucieka w dół, chyba spłaszcze całość, wrócę do b/w, rozbiję na plany i potraktuje jako szkic.

 

1748e4561fb03f87760515d4431e353516514.jpg

581d1c80a8f6ab3b53462a7b62a80ce3227.jpg

0d3ff2c42e712004145a7dfa4f15d49d8404.jpg

1355d00e4ff232f18726e1adcc81f04d8427.jpg

afd6f0b2d341a3752c632c2b704d32dd12458.jpg

3c38ba0a105074c71aab87f4d77b408113910.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie uzywaj czarnego ani białego do cieni i rozjasniania, bo strasznie psuje to kolory. Ustaw sobie w programie kolor obszaru roboczego* na taki jaki ma tlo 3d maxa - znacznie Ci to pomoze w zmaganiu z bladoscia prac. Chyba na poczatku byloby tez lepiej gdybys malowal od razu w kolorze, a nie kolorowal. Powodzenia! :)

 

*w sumie to nie wiem czy to sie nazywa obszar roboczy, chyba raczej chodzi o to, co otacza obszar roboczy, ale zabij mnie, nie wiem jak to sie nazywa

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor kolorem - Urbanboogie dobrze mówi.

Ja głównie przemyślałbym gdzie jest horyzont.

Nie umiem przełknąć braku horyzontu na ilustracji, chociaż - on wcale nie musi się na niej znajdować. Ale być w sensie wpływu na przestrzeń - musi.

Dlatego przekonuje mnie malarstwo Beksińskiego, bo chociaż deformuje i eksperymentuje prawie z wszystkim, w większości obrazów sprzedaje mi przestrzeń jak rzeźbiarz albo architekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujme to w ten sposob, musisz nauczyc sie selekcjonowac rady inncyh, moim zdaniem masz juz w tej chwili swoj styl i trzymaj sie go, po prostu trzeba wrocic do podstaw.

Twoje prace stylem odrbine przypominaja mi te od Thx'a.

Praca w b&w a pozniejsze kolorowanie to takze dobra i bardzo popularna metoda.

Po prostu musisz nad wszystkim popracowac, krechy, kolor, walor, kompozycja, swiatlo. Efekty przyjda z czasem, ja moge tylko zyczyc wytrwalosci, a skoro mowa o zyczeniach, to niech te beda juz tymi swiatecznymi . Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca Ci leci bo masz posraną perspektywę... zaznacz sobie horyzont bo się sypie praca... kompozycja mało ciekawa... na razie mydło wychodzi i brakuje poczucia przestrzeni... najlepiej to wyglądało w ostatniej wersji pierwszego postu... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności