Skocz do zawartości

Mech / Dinozaur


ptfromscr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rozpoczynając zabawę z wyobraźnią podjąłem się modelowania robo dinozaura. Ogólnie oparty ma być o budowę euplocefala:

 

euoplocephalus.jpg. Narazie udało mi się wymodelować stopę ^_^. Niby nie za dużo ale mam nadzieję, że prace pójdą szybko naprzód. Pozdrawiam.

 

Nr 1

 

stopa1.jpg

 

Nr 2

 

stopa2.jpg

 

Siata MS

 

siatams.jpg

 

Siata Bez MS

 

siatabezms.jpg

 

P.S. Po długich bojach próby połączenia 'śruby' w stawie w stopie po prostu wetknąłem tam cylinder :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wrzucam dzisiaj zrobiony update. Trochę (po wielu oględzinach) poprzednia stopa wyglądała jak u żaby więc zmieniłem koncepcję i będzie to wyglądać bardziej 'dinozaurowawo' XD :

 

probastopy.jpg

 

Narazie połączyłem tylko 3 paluchy ale to i tak na szybko żeby zaprezentować ogólny zarys koncepcji stopy (brzmi jak coś w stylu 'przemyślmy jak zabrać się do liczenia ziaren piasku' XD). Brakuje w niej paru chamfer'ów (w samym paluchu) i paru szczegółów :)

 

bbandi>>co do mechaniki samej w sobie to nie jestem inżynierem i bardziej traktuje to jako ćwiczenie modelowania ale staram się (biorąc wszystko na chłopski rozum) robić tak żeby jedno z drugim konkretnie działało :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Z racji małej ilości czasu (praca :/) i epidemii na choroby zakaźne (kochanie przynieś to i tamto :P) modelowanie troszkę się wydłuża :( Wrzucam up skończonej stopy (poza paroma vertexami do wygładzenia powierzchni). Co do koncepcji czy 'podobności' modelu do wyżej pokazanego dinozaura to wraz ze zmianą koncepcji stopy zmienił się trochę plan. Będzie on opraty o budowę dino, ale nie jest robiony z referencji. A co do 'od ogółu do szczegółu' to wygląda to tak, że ogół jest w mojej głowie a po prostu łatwiej wykończyć mi detal niż potem obracać wielkim stworem czy coś w tym rodzaju. Problem jest jeszcze innego rodzaju :( Sprzęt czasem odmawia mi posłuszeństwa, ale jakoś daje radę :) Pozdrawiam.

 

UP1

 

90601960.jpg

 

UP2

 

19125687.jpg

 

UP3

 

23994710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności