Skocz do zawartości

domek - exterior


zdeno

Rekomendowane odpowiedzi

Domek jak domek, bardziej chciałem podpytać Was jak to się robi w postprodukcji , co na już gotowym renderze dotunningować w fotoszopie. Czy w trakcie robienia wizualek "domalowywujecie" coś w fotoszopie ? czy ograniczacie się już tylko do korekcji kolorów, nasycenia i wyostrzania?

 

Oczywiście liczę też na celne uwagi pomagające wydźwignąć tą wiuzalkę na wyższy poziom.

 

I jeszcze pytanie do znających się na bebechach vraya - czy stosowanie filtrów wyostrzających przy renderze ma jakieś uzasadnienia, zamiast wyostrzenie wszystkiego w fotoszopie? Czy vray korzysta z tego, że widzi scenę 3d przy wyostrzaniu?

 

imb02.th.jpg

imb01.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dachówki dają po oczach. Do tego jest jakaś czarna kreska na środku (na łączeniu).

Czy tam po lewej są drzwi? Chodzi mi o to lewe (jakby) wejście? Wygląda to jakby tam nic nie było oprócz ściany. Ja bym nie chciał chodzić przez ścianę :P

Po prawej trawa się zbytnio różni z tłem. Widać, że tam jest jakby kąt prosty :)

To wejście po lewej lewituje :) Chyba, że to cień :P Po prawej to samo :P

Wszystkie rośliny są takie same. Tego samego wzrostu. Trochę nie realne :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokole oko VegA92 lewitacja faktycznie występuje bo displacement jest offset -5cm i nie starczyło trawy :)

 

przez ścianę nie trzeba chodzić bo drzwi są , jeno schowane akurat za słupem. Tło faktycznie jak fototapeta po prawej, jak napisałeś to i mi się teraz rzuciło w oczy.

 

Co do tej czarnej kreski to jest tzw. "koszowa" i tak to powinno wyglądać, dachówki nigdy nie "skręcają" pod kątem 90 stopni, tylko przy przenikaniu się połaci robi się taką obróbkę blacharską która odprowadza wodę na styku.

 

uściślij jeżeli możesz czy dachówka daje po oczach na obydwóch kadrach ? bo mi się wydawała i tak zgaszona w porównaniu z referkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uściślij jeżeli możesz czy dachówka daje po oczach na obydwóch kadrach ? bo mi się wydawała i tak zgaszona w porównaniu z referkami.

 

Dobra to pomyłka :) Na innym monitorze tak dawało mi po oczach. Na lapku mam normalnie i innym monitorze :)

 

Co do tej czarnej kreski to jest tzw. "koszowa" i tak to powinno wyglądać, dachówki nigdy nie "skręcają" pod kątem 90 stopni, tylko przy przenikaniu się połaci robi się taką obróbkę blacharską która odprowadza wodę na styku.

 

Nie wiem nie znam się :) Tak dziwnie wyglądało, ale teraz przynajmniej wiem jak to jest zrobione :D

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter +rep celna uwaga. mea culpa mea maxima.

 

dac77 trafne spostrzeżenie z tym tłem

 

Vega92 - dzięki za sprostowanie, ale już mi się też przestała podobać dachówka ;) muszę bardziej ceglastość z niej wyciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kosz w dachu za ciemny, może za głęboko go zrobiłeś. Kolor dachówki dość jasny i jednolity, brak odbicia na dachu. Dobrze jakby widać było działanie koloru nieba i otoczenia na dach bo ceramika zawsze coś tam odbija. Odbicia w szybach słabe: za mocne i płaskie jakieś takie. Brak głębi w szybach, fajnie by było zobaczyć coś poza odbitym otoczeniem: wnętrze domu albo jakieś rolety za oknem. Rury spustowe nie mają uchwytów, brak dziury na końcu rury. Szalówka niefajna: kolor zielonkawy a wzór desek jak na pokładzie statku. Brak parapetów. Wokół domu przydałaby się opaska żeby nie wyrastał z trawy. Drzewka przy domu - kicha. Trawa może być ale kolor za jaskrawy. Płytki na tarasie mogłyby mieć reflect. Widać tiling na kamieniach. Oświetlenie ogólnie ok, ale można by pokombinować jeszcze np z kolorami bo mam wrażenie że przybrudzone wyszło

to moja kręcona wersja:

http://img706.imageshack.us/img706/2825/imb02c2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calosc fajnie wyglada. Oswietlenie na dachu jest jakies niebardzo.

Gradienty swiatla by sie przydaly i zaakcentowane roznice w katach padania. Dachowi brakuje realizmu swiatlocienia + niezbyt estetyczne czarne obrysy.

Dodalbym pare akcentow swiatla i poltonow jasniejszych na te ciemne drzewa w tle, ale tak by nie wyszly z atmosfery do przodu.

 

Jesli chcesz podrasowac prace to warto pomyslec o dodaniu jeszcze wiecej pozytywnego feelingu.

Np jakis dzieciecy rowerek czy rozrzucone zabawki, lub kwiaty lub kolorowy parasol z laweczka na trawie.

Moze jakas laska na balkonie...cokolwiek co da pozytyw i zycie do tego.

Tak naprawde tego potrzebujesz bardziej niz obrobki w photoshopie typu kolory,kontrasty.

Ale i tak jest bardzo ladnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady

 

Siwy jak zawsze , bull's eye , będę walczył. podkręcona wersja gitez, musisz zdradzić jak to kręciłeś . W koszowej można dać blachę w kolorze dachówki, ale ja zawsze wolałem ciemniejszą aby się tak solidnie odcinało, ale tak jak piszesz cień zrobił swoje.

odbicia w realu tak wyglądają w słoneczny dzień, ale tak jak piszesz można tu uratować zasłonkami i żaluzjami. Proszę zwrócić na odbicie krasuli w oknie ;)

 

Paweł - dzięki za miłe słowa. Zdradź o co chodzi z tymi gradientami świateł ? mam coś domalowywać w fotoszopie? czy więcej odbić fresnella dać aby się ten gradient pojawił?

a co do leżaczków piesków i kotków to wiem, że robią klimat, ale ciężko mi przychodzą takie detale. Niestety lenistwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdeno, chodzi o to, ze swiatlo mogloby rozchodzic sie w bardziej plastyczny, zyjacy sposob.

Jak siedzisz w chacie spojrz na sufit czy sciane...blizej okna jest jasniej i gradientowo wygasa do wewnatrz.

Sciana niby plaska, ale w obrebie niej tez jest zycie swiatla, nierownomierne.

Na dworze nie bedzie to tak ewidentne, bardziej roznice powinny byc widoczne

Na plaszczyznach inaczej ustawionych do swiatla, a u Ciebie zarowno. Maly i duzy daszek maja te same jasnosci...warto lekko zroznicowac.

I jesli nawet dodasz jeszcze gradienty odrobine na wyrost to wzbogaci plastyke.

Nawet subtelny gradient, ktorego prawie nie widac stanowi o zyciu swiatla lub braku tej iluzji.

To nawet laik odbiera choc nie wie jak to nazwac.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności