Skocz do zawartości

Animacja 2d/3d: Matte paintings


mort

Rekomendowane odpowiedzi

Ave!

 

Wrzucam trzy matte painty, które wyskrobałem w ciągu ostatniego miesiąca na potrzeby niekończącego się licencjatu. Założeniem było zrobienie w jak najkrótszym terminie czegoś, co w miarę wygląda i się rusza. Tematyka ich z założenia absolutnie dowolna, robiłem co mi akurat się wyśniło.

 

W sumie były cztery, pokazuję tylko trzy, które trzymają jakiś poziom. Pierwszy pokażę jak go poprawię (jeśli zdążę). I tak, w kolejności chronologicznej:

 

nr1 : Miasto w chmurach - odtworzyłem kadr ze starej trylogii Gwiezdnych Wojen, swoją drogą też matte paintowany ( tak, zdaję sobie sprawę, że starwarsowy wygląda lepiej). Z technicznych rzeczy, poza statkiem w 3d były też zrobione bryły miasta i zbiorników, wyrenderowane na szaro i teksturowane w fotoszopie). Reszta to PS + After.

 

nr2 : Wastelands Sztampowe fantasy i tyle :) poza Afterburne'owym dymem wszystko w PS+AE i soundbooth do udźwiękowienia.

 

nr3 : Desert ostatni z matte paintów stateczek i lądowisko w 3d, cała reszta sponsorowana przez Adobe.

 

Każda z prac to około tygodnia klejenia, wieczorami po powrocie z pracy.

 

Tyle. Miłego komentowania.

 

Salve!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mi sie nie podoba, takie bez wymiarowe. Nie potrafie powiedziec ile powstaje prawdziwy matte, bo jak uslyszaelm, ze w ILM koles robil jedna podmalowkę ok 4 miesiecy non stop to sie zastanawialem czy jest tu po znajomosci czy WTF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie rpzyczepil ostatniego, kamera wyjezdza w kosmos i widac ogrmną planete na srodkowym planie po prawej, ale jakkamera jest na ziemi czy tam tej planeciee to jej nie widac a powinno . no i za szybkosie rusza i widac jak by to bylo na jakiejs miniaturowej makiecie krecone czy cos a nie na planecie. duzo jeszcze do poprawy.

a mattepaintingi robi sie od kilku dni do kilku tygodni a nawet miesiecy jak juz o tym wspomnial ola-f :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f rozumiem o co Ci chodzi i zgadzam się, przy następnych matte paintach napewno spędzę więcej czasu i nad kompozycją i przestrzennością.

 

natas i matizob dzięki!

 

Tomasz-87 wiem że trochę przesadziłem ale docelowo ujęcie będzie krótsze bałem się, że nie będzie tego ruchu widać.

 

jeszcze raz dzięki za komentarze,

 

Salve!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności