Skocz do zawartości

deneira

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje narysowac 2-kondygnacyjny budynek. Problem pojawia sie w momencie jak chce rysowac pietro. Wszystkie elemnty ktore rysuje sa automatycznie umieszczane na parterze i musze je przenosic na gore. jak mozna tego przenoszenia uniknac? Jak mozna przeniesc uklad wspolzednych pietro wyzej, by od razu rysowal elementy juz na tym wlasciwym pietrze? Czy rozwiazanie problemu to tylko obnizyc budynek tak by znajdowal sie ponizej siatki grid? Z gory bardzo dziekuje za zainteresowanie moim problem. od kilku dni szukam odpowiedzi na to pytanie i nie potrafie nic znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja mam w sumie spokrewnione pytanie wiec nie będę zaczynał nowego wątku. Otóż nie mogę wykombinować jak zrobić nową siatkę przylegającą do płaszczyzny. Chodzi mi o sytuacje gdy mam jakąś pochyloną powierzchnię i chce zrobić na niej nową siatkę. Wiem jak ją zrobić i jak uczynić by byłą aktywna, jednak nie wiem jak sprawić by pokryła się z interesującą mnie powierzchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
Ja mam w sumie spokrewnione pytanie wiec nie będę zaczynał nowego wątku. Otóż nie mogę wykombinować jak zrobić nową siatkę przylegającą do płaszczyzny. Chodzi mi o sytuacje gdy mam jakąś pochyloną powierzchnię i chce zrobić na niej nową siatkę. Wiem jak ją zrobić i jak uczynić by byłą aktywna, jednak nie wiem jak sprawić by pokryła się z interesującą mnie powierzchnią.

 

najpierw ustaw widok prostopadle do plaszczyzny a potem uzyj autogrid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw ustaw widok prostopadle do plaszczyzny a potem uzyj autogrid

 

Oki. Tylko w tym właśnie jest problem, że nie wiem jak ustawić widok by była idealnie prostopadle do płaszczyzny i by nowa siatka pokrywała się z tą płaszczyzną (by poziom płaszczyzny był równy Z=0 a początek okładu nowej siatki znalazł się w środku płaszczyzny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności