Jump to content

NeotiX

Members
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by NeotiX

 1. Akurat jest to Parallelview a nie Crossview, ale wystarczy zamienić stronami i jest gudi :D
 2. @mrys a mógłbyś pokazać to w crossview skoro zrobiłeś? Okularków do anaglifów nie posiadam, za to wprawy mi nie brak :D
 3. mrys zamiast robić 3d przy pomocy anaglifu, do którego niezbędne są okularki to może zrób to za pomocą crossview. Bardzo elegancko się tak ogląda modele i nie trzeba nic poza odrobiną wprawy.
 4. Ja was nie rozumiem. Model został robiony na potrzeby projektu i stał się własnością BIT. Do tego clay nie wiedział kto go wcześniej robił. Dostał pewnie model i polecenie by go dokończyć. Takie za przeproszeniem pieprzenie o kradzieży w tym przypadku jest idiotyczne. Kradzież była by wtedy jakby clay wykradł model z bazy BIT i upierał się, że zrobił go sam. W tym przypadku wynikło nieporozumienie, które zostało wyjaśnione więc na czorta się jeszcze czepiacie i oskarżacie nie wiadomo o co. Edit (down): piko84 moja wypowiedź tyczy się osób, które toczyły pianę już po wyjaśnieniu sytuacji i oskarżały claya o kradzież gdy już wiadomo było, że model jest dla BIT, a on go tylko dokańcza. Oczywiście to, że poinformowałeś ludzi o pochodzeniu modelu i doprowadziłeś do wyjaśnienia sprawy było jak najbardziej słuszne. Co do paragrafów, to zrobiłeś model dla BIT i zapewne przeniosłeś prawa własności na rzecz projektu (w każdym regulaminie, który czytałem była o tym wzmianka). Clay dostał model z bazy BIT z celu dokończenia. Gdzie tu kradzież? Jedyne czego można się czepić to fakt nie poinformowania, że model pochodzi z bazy BIT co doprowadziło do nieporozumienia.
 5. Oki. Tylko w tym właśnie jest problem, że nie wiem jak ustawić widok by była idealnie prostopadle do płaszczyzny i by nowa siatka pokrywała się z tą płaszczyzną (by poziom płaszczyzny był równy Z=0 a początek okładu nowej siatki znalazł się w środku płaszczyzny).
 6. Ja mam w sumie spokrewnione pytanie wiec nie będę zaczynał nowego wątku. Otóż nie mogę wykombinować jak zrobić nową siatkę przylegającą do płaszczyzny. Chodzi mi o sytuacje gdy mam jakąś pochyloną powierzchnię i chce zrobić na niej nową siatkę. Wiem jak ją zrobić i jak uczynić by byłą aktywna, jednak nie wiem jak sprawić by pokryła się z interesującą mnie powierzchnią.
 7. bardzo ciekawie wyglądają prezentacje gier w crosseye. Z bardziej popularnych na YT jest chyba Assasin Creed.
 8. Nadal używasz prostych brył prostokątnych. Poza tym są niepotrzebne wgłębienia w kokpicie, skrzyła mogłeś zrobić na sub-obiekcie a nie extrudować z bryły statku. Kokpit też taki trochę jak w samochodzie. Poza tym mało detalu na teksturze. Urozmaić ten stek trochę. Z do co silników to nie rób zawsze tych okrągłych dysz.
 9. pod względem technicznym teksturka prezentuje się lepiej, ale jest zbyt ciemna i monotonna. Wcześniejsza wersja podoba mi się znacznie bardziej tylko była z kolei zbyt jasna. No i zielony kolor do tego statku kompletnie nie pasuje.
 10. n_s wystarczy w modelu powiększyć kokpit, sam model przeskalować do wielkości myśliwca i już będziesz miał mały statek nafaszerowany ładunkami wybuchowymi :]
 11. No to jedziemy dalej :D Tekstura wygląda o niebo lepiej, ale chyba jest jeden błąd. Mianowicie wydaje mi się, że dociągnąłeś siatkę UVki do brzegu tekstury. Tak się nie robi bo mogą występować dziwne anomalie właśnie przy tych brzegach. Pamiętaj by zostawiać niewielki odstęp (parę pikseli). Strzałkę wywal całkowicie bo rujnuje całkowicie model. Te światłowody zrób dyskretniejsze tak jak w poprzednim modelu. No i skoro to ma być kamikadze to zamiast tek strzałki ja bym dał jakąś trupią czachę lub innych sugestywny symbol w kolorze jak te paski na myśliwcu i też nie taki sterylny, ale powycierany w niektórych miejscach. Przekonaj programistę do zastosowania widoku izometrycznego. W tej chwili modele się po prostu marnują bo widać tylko ich górę. Trzeba dopracować tła bo są zbyt monotonne. Wiem, że są tworzone proceduralnie, ale chyba algorytm jest niedopracowany lub oparty na nieprzemyślanych założeniach. Brakuje mi kolorowych mgławic, miejsc gdzie widać same gwiazdy, jakiejś planety, ogólnie zróżnicowania. No i na koniec radze Ci przejrzeć sobie screeny, koncepty, modele itp różnych statków i dopracowywać design swoich. Obecnie modele są mało ciekawe i nie chodzi mi o prostotę siatki, ale o sam kształt. Przed przystąpieniem do modelowania szkicuj sobie różne pomysły na kartkach. EDIT: tak na szybko zrobiłem swoją wizję tego "traktora" I link jakbyś chciał przyjrzeć się/wykorzystać model. Oczywiście dla formalności napisze, że zrzekam się do niego wszelkich praw i możesz sobie robić z nim co chcesz. http://www.sendspace.pl/file/b56afbc374c1c6effe9e3b0
 12. Hmmm skoro to tego typu gra to dodatkowo skup się na wierzchu statku bo to będzie najbardziej widoczne. Nawet jeśli statek będzie się obracał przy zwrocie to i tak spód będzie rzadko i mało widoczny. Tak więc możesz spokojnie wygospodarować większy obszar tekstury na wierzch statku.
 13. n_s a czemu mam ciebie bić? Nie każdy wie od razu wszystko :] LOD = Level of detail Czyli im dalej od ekranu jest obiekt tym jest mniej widoczny, a im jest mniej widoczny tym mniej szczegółów potrzebuje. Robi się to w ten sposób, że modelujesz obiekt tak jak ma wyglądać z bliska. Potem robisz kolejne, które ma mniej coraz mniej szczegółów geometrycznych (wywalasz odstające elementy, zmniejszasz gęstość siatki). Trzeba pamiętać by wszystkie te modele były tak samo zamapowane i korzystały dokładnie z tej samej tekstury. W silniku się ustala dystans na jakim model ma być zastąpiony następnym o niższym poziomie detali tak by wizualnie się nie różniły. W ten sposób jak zbliżysz się do obiektu to będzie wyglądał szczegółowo, ale jak oddalisz to zostanie on zastąpiony mniej dokładnym przez co na ekranie może być ich chmara. Oczywiście najpierw musisz się dowiedzieć czy silnik takie coś obsługuje i czy jest to potrzebne. Co do mapowania to pamiętaj, że siatkę możesz podzielić i rozłożyć ją jak najbardziej optymalnie. Co zaś tyczy się tekstury to rób podkład kolorystycznie jak najbardziej zbliżony do koloru tekstury. Np. teksturę statku można zrobić w ten sposób: Powierzchnia zwiększona o 70%: A tu to samo tylko z poprawnym tłem:
 14. Ja bym radził bardziej optymalnie UVke rozłożyć bo teraz dobre ponad połowę miejsca się marnuje. Można by była tedy wycisnąć więcej detalu na tej samej teksturze. Po drugie mimo, że siatka jest prosta to nie oznacza, że nie możesz dodać na teksturze jakiś elementów "odstających". Po trzecie wypal sobie teksturę AO i narzuć ją na Diffuse. Po czwarte przeanalizuj sobie dokładnie statki z gry Homeworld. Jeśli silnik obsługuje LOD to też można by się było nad tym zastanowić. Statki z bliska prezentowały by się całkiem nieźle, a z daleka to i tak widoczne są jako małe piksele. Poza tym pisałeś w pierwszym poście, że limit to 1500-2000 tri. W takim razie dlaczego z tego nie korzystasz? Statek z 1500tri może mieć całkiem niezły detal a w połączeniu z LOD gra by działała całkiem płynnie nawet przy ogromnej chmarze jednostek. Edit. Jeszcze mi się przypomniało. Jeśli jesteś laikiem w LP i do tego z tak dużym limitem tri, to pooglądaj sobie modele kartonowe statków. Można z tego podejrzeć jak dzielić model i jak rozkładać UV by wyglądało jak najlepiej. Edit2. Czemu statki robisz symetryczne i "uskrzydlone"? W kosmosie nawet klocek może latać więc puść wodze fantazji. Ten R-15 jest moim zdaniem krokiem w dobrą stronę.
 15. Tworząc nowy język ryzykujesz bardzo dużo norden: 1. Aktorzy nie będą w stanie wiarygodnie wymawiać kwestii w tym języku. 2. I tak musisz stworzyć płynny i naturalny dialog na potrzeby choćby napisów co nie będzie łatwe przy tej nowomowie. 3. Widz nie rozumiejąc kompletnie co mówią postaci, skupi się na napisach, a co za tym idzie umknie mu wiele w samego filmu. 4. Nowy język z powodu tego, że będzie kompletnie niezrozumiały stanie się jedynie tłem i nikt nie będzie na to zwracał uwagi. Stanie się niezauważalnym dodatkiem, nad którym jedynie się namęczysz Ty i aktorzy. Osobiście odradzał bym stosowanie nowomowy. Lepiej użyć po prostu angielskiego. Znacznie więcej osób obejrzy wtedy film, a nie napisy.
 16. SBT77 nie znam postaci Magnusa wiec nie wiem jaki ma charakter, jak mówi, co robi itp. Chodziło mi tylko o to by pokazać co rozumiem pod pojęciem "bardziej naturalny dialog".
 17. Co do dialogów to wg mnie są zbyt teatralne i przez to nienaturalne. Powinieneś dodać sporą dawkę mowy potocznej i cały dialog poprowadzić tak, jakbyś to Ty sam z kimś rozmawiał. Oczywiście sam nie jestem dobry w pisaniu, ale może chociaż w pewnym stopniu zobrazuje o co mi chodzi. Wybacz, że przerobiłem twój storyboard. Jakby co to usunę. Nadia – Przecież to LT-267. Magnus – I do tego w całkiem niezłym stanie. No, może nie liczą kilku dziur w osłonie silnika, ale to drobiazg. Nadia – Słuchaj Kane. Dzięki, za wszystko co dla mnie zrobiłeś, ale nie jestem pewna czy potrafię tym latać. Magnus – A w czym problem? Interfejs nie różni się zbytnio od waszego, więc szybko powinnaś zorientować się co do czego służy. Jedynie przy starcie uważaj na korektor bo lubi się przepalić. Nadia przestaje oglądać statek i spogląda poważnym wzrokiem na Magnusa. Nadia – Co Ty tu właściwie robisz Kane? Mając taki statek już dawno mogłeś wyrwać się z tej planety. Magnus – To trochę skomplikowane. Nadia wpatruje się w Magnusa oczekując dalszego wyjaśnienia. Magnus – Ukrywam się. Nadia – Niby przed kim? Magnus – Przed Unią. Sam Augusto Sagittari mnie tu zeslał. Nadia – Ten Augusto Sagittari? Lided Uni Planet Wewnętrznych? Magnus – Dokładnie. Nadia – Coś Ty mu zrobił? Magnus – Wolałbym o tym nie mówić. Nadia – Jak już zacząłeś... Magnus – To długa historia. Może lepiej usiądźmy. Magnus wyciąga manierkę z alkoholem i podaje Nadii. Magnus – Napijesz się? Nadia pociąga łyk i aż ją skręca. Nadia – Mocne. Nadia oddaje manierkę Magnusowi, który bierze solidny łyk na odwagę. Magnus – Swego czasu Augusto był dla mnie jak brat. Przyjaźniliśmy się od dzieciństwa i zawsze wiedziałem, że ambitny z niego gnojek, ale to co zrobił przerosło wszelkie moje wyobrażenia. Gdy doszło do pogorszenia stosunków dyplomatycznych z Federacją (Magnus jest jak mniemam z Uni więc mówi ze swojej perspektywy) Augusto wykorzystał zamieszanie i dokonał zamachu stanu. Z zimna krwią zamordował własnego brata. Przeze mnie i przez to co wiedziałem, moja rodzina znalazła się na czarnej liście. Musiałem więc uciekać. Teraz ja tkwię tutaj, a ten psychopata bawi się w wojnę. Nadia – Jak udało Ci się uciec? Przecież wszędzie krążyły wojskowe partole. Magnus – W sumie to nie uciekłem. Do dzisiaj nie mogę zrozumieć dlaczego ten drań pozwolił mi żyć. Może ze względu na stare czasy? Nie wiem. Wiem tylko, że zamiast odstawić mnie do paki, wywalili niedaleko Adevale. Błąkałem się bez celu, aż trafiłem na ten bunkier. Nadia – Leć ze mną Kane. Mój ojciec jest oficerem floty. Pomoże Ci. Magnus – Nie liczył bym na to. Zamkną mnie i oskarżą o szpiegostwo. Nadia – To jest twoja jedyna szansa by odegrać się na Augusto. Magnus patrzy na Nadię pytającym wzrokiem. Nadia – Spójrz. Widzisz to miasto? Widzisz co z niego zostało? Ruiny. Martwe ruiny. Magnus patrzy na ruiny. Nadia – Takich martwych miast jest tysiące, a im dłużej trwa wojna, tym będzie ich jeszcze więcej. Nie chciał byś pokrzyżować planów Augusto? Nie chciał byś przyczynić się do końca tej szaleńczej wojny? Magnus – Sam nie wiem. Już dawno oswoiłem się z myślą, że tu zginę. Nadia – Ale wciąż żyjesz i wciąż możesz coś zrobić. Po prostu to przemyśl.
 18. Nie wiem dlaczego, ale prawie zawsze ludzie mylą pojęcie "na podstawie" z "ekranizacja" i oczekują fabuły w filmach takich jak w grze/komiksie/książce. To jest film tylko oparty na podstawie gry, a cała reszta jest wizją reżysera. Mi osobiście się podoba i wolę obejrzeć film, który jest inny niż pierwowzór. Po co mam oglądać to samo co było w grze, z tym wyjątkiem, że nie z modelami, ale aktorami? Po tym trailerze Piaski Czasu znalazły się na osobistej liście filmów, na które koniecznie pójdę do kina.
 19. Patyna nie występuje na elementach stalowych a jedynie na elementach z miedzi lub stopów miedzi. Jako, że miedź jest metalem miękkim to nie była stosowana w wyrobie ostrzy. Tak więc skąd ta patyna?
 20. Tą broń w akcji można zobaczyć w filmie "Spirit - Duch Miasta" i faktycznie musi być diabelnie nieporęczna bo Paz Vega jakoś niezgrabnie nią wymachiwała. Co do modelu to bardzo mi się podoba. Teksturki bardzo fajne poza ostrzem, które wg mnie nie wygląda zbyt matowo jak na metal lub jakby było pomalowane farbą.
 21. Dokładnie to samo pytanie. Jak u diabła on zrobił te wgłębienia. Na siatce wyraźnie widać, że są to sub-obiekty, ale nie mam pojęcia jak to się tak ładnie zgrało ze meshsmoothem.
 22. Super to wygląda w 3D ;] Co do tego zeza to skoro przy małych obrazkach wychodzi Ci to bez problemu, to widać jest to tylko kwestia wprawy. Sam na początku nie radziłem sobie z pełnoekranowymi zdjęciami, ale po kilku dniach zabawy z mniejszymi jakoś zaczęło udawać mi się zestawiać nawet duże obrazki. Teraz czasami oglądam takie zdjęcia na 2 monitorach i powiem, że efekt jest niesamowity.
 23. łojeju ale kolos :D W tej chwili szczerze żałuje, że nie mam 100" ekranu. Takie cudeńka to fajnie by się oglądało na bilbordzie :D
 24. claude a jest wogóle szansa, że zrobisz takie rendery stereo? Osobiście lubię je oglądać bo takie rendery nie tracą głębi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy