Jump to content
norden

Sceny 3D:Matte Painting, kadry z krótkiego filmu Adevale2313

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Od 9 miesiecy pracuję nad krótkim filmem Adevale2313. Do tej pory jeszcze nie wrzucałem niczego z tego projektu na serwis typu max3d.pl tak więc nie znam opinii szerszej publiczności. Mam jedynie nadzieje ze sie spodoba i dodacie mi komentarzami troche sił potrzebnych do skonczenia tego projektu. Film będzie miał długość ok 6-7minut. W tej chwili ukończone jest ok 30%. Wiele kadrów i podkładów niestety nie wygląda tak jakbym chciał ponieważ trzeba to skończyć w realnym czasie. Projekt ma być po skonczenu moim demo reelem dzieki któremu chciałbym kiedyś rozpocząć pracę w przemyśle filmowym abroad. Pozdrawiam wszystkich oglądających! ; )

matte013ln4.jpg

matte002ok4.jpg

matte003zg9.jpg

matte004rd2.jpg

matte005xp8.jpg

matte006ke8.jpg

matte007jc5.jpg

matte008ao9.jpg

matte009ps7.jpg

matte010nm5.jpg

matte011py5.jpg

matte012mz5.jpg

matte014rs5.jpg

Edited by norden

!!! Wygląda przekozacko! Aż się prosi, żeby zobaczyć chociaż kilka sekund filmu... (tylko ten hełm pilota(?) wygląda trochę dziwnie). Gdzie można zobaczyc jakiś skrót????

wypas :) ale pani przed pulpitem w tej pozycji to ma chyba ciężką pracę ;) Daj jej chociaż jakiś zagłówek :)

A pani na ostatnim screenie nie powinna trzymać palca na spuście ^^

Takie moje zboczenie .. strzeleckie.

Pozdro ^^

Hej heeeej, parę kadrów dajesz i chcesz komentarzy? :>

Daj to co aktualnie masz w filmiku, więcej ich dostaniesz :)

Mi osobiście niektóre bardzo się podobają, ale fajnie byłoby zobaczyć je w akcji

Mozesz napisac cos wiecej o samej produkcji? Sam wszystko robisz? Skad masz takie fajne guny itp? Ile czasu tygodniwo tak na oko ci schodzi z zycia na ten projekt? Ogolnie swietnie wyglada, jak skonczysz to robota w jakims studio murowana wg mnie :)

battlestar galactica ;> ?

daj chodzaiz duzy storyboard zeby poczuc fabule

im bardziej na dole tym gorszy kadr, ale i tak trzyma poziom

pozdro

O woooow - nie spodziewalem sie po koledze. Musisz napisac/pokazac cos wiecej tym bardziej ze czuc klimaty jakie lubie ;]

Nawet fajny hard s-f design i klimatyczne kadry. Zapowiada się bardzo pozytywnie :).

Mirach>> Produkcja wygląda tak że zazwyczaj przychodze zdymany do domu po pracy również przed monitorem i siadam na drugi etat w domu przed te same programy itd itp jednym słowem często praca przez 18-20 lub nawet 24h non stop zalezy jak się rozpędze czasem ; ) raz na pare dni oczywiście ciśnienie mi spada więc trzeba sie przespać lub wyjść gdzies na miasto with somebody.

Generalnie to chciałbym kiedyś robić jako matte painter więc czasami daje sobie spokój z siedzeniem przed kompem biore aparat, kamere ruszam na miasto lub gdzies obok i oglądam sobie jak się zachowuje świat by potem to odwzorować w CGI...Beznadziejną sprawą niestety jest to że mimo zdobywanej w ten sposób wiedzy poprzez oglądanie, zdobywanie referencji, szukanie na necie referencji, oglądanie filmów itd, że często jej nie widać w tych ujęciach które robię ponieważ sie spotykam z ograniczeniami typu, moc procesora, ilość pamięci, ilość czasu dostępnego na wykonanie ujęcia, brak sprzętu w stylu dźwig ; ), brak materiałów wybuchowych ;D i przedewszystkim brak ludzi a tymsamym brak większych pieniędzy.

Oprócz ujęć wykonywanych czysto w CGI staram sie jak mogę wykonywać ujęcia lub fragmenty ujęć kamerą. I tak na przykład (tego na snapshootach wam nie pokazałem) statki przechodzące przez atmosfere ciągną za sobą ogony ognia które są niczym innym tylko podpalonym dezodorantem nakręconym na niebieskim tle. A pokazana płonąca tarcza w czasie przechodzenia przez atmosfere jest modelem z gipsu podpalonym benzyną kręconym na silnym wietrze również na niebieskim tle.

Wykonując ujęcia do tego filmu uczę się jak działa ten świat, dowiaduję sie nowych rzeczy. Minusem jest to że mój pokój przypomina obecnie warsztat i śpie z pojemnikiem pianki montażowej do niskich temperatur.... od miesiąca jakoś (muszę ją w koncu zabrać z łózka ;] i położyć gdzieś). Czasami wracam z dziwnymi rzeczami do domu...np. 8 białych rur PCV 2,5m długości ;), maski gazowe, hełm na skuter (mimo że nie mam skutera ;)), 13 metrów zielonego materiu za pare stów, 20kg gliny... nom żyje sobie ze starskimi jeszcze więc patrzą na mnie czasem jak na nienormalnego.

Guny to ASG, pistolet z czasów WW2 na gaz i dwa karabiny maszynowe (jednego z nich nie widać na snapshootach). Jeden z nich wzorowany na jakiejś mandze, kupiłem bo wyglądał jak z kosmosu, pasował do gościa z przyszłości.

Życia schodzi więc bardzo wiele na ten projekt, ale jest to również sposób na nudę. Nie mam czasu się nudzić, wręcz brakuje mi czasu. Staram się żeby ten krótki film był taki pół pro więc wszystkie osoby występujące lub pomagające są opłacane(są też wolontariusze którym się projekt po prostu spodobał, serdecznie ich pozdrawiam;)) i generalnie nie robie popierdułek w stylu oszczędności na siłę ponieważ wiem ze kiedyś mi sie to zwróci. Opłacane... to się wiąże również z tym że oprócz pracy nad tym filmem musze od czasu do czasu przysiedzieć nad jakimś zleceniem... żeby na ten film zarobić. Generalnie pieniędzy zarobionych w robocie nie wydaję na ten projekt wszystkie pieniądze idą ze zrobionych na boku zlecen.

Dziękuję za komentarze, mam nadzieje że odpowiedziałem na niektóre wasze pytania. Co do traileru to nie wiem czy wogole będe robił cos takiego ponieważ sam ten film to taki długi trailer będzie ; ). Postaram się cos od czasu do czasu wrzucić tutaj do wątku więc wszystkich zainteresowanych nową polską amatorską produkcją sci-fi zapraszam ; )

Cya

• Confused 1

Wielkie dzieki za zlozona odpowiedz. Samemu mi sie mazy zrobienie czegos podobnego (na mniejsza skale), ale ostatnio sie rozleniwilem i lubie sie wyspac :) Powodzenia w projekcie i wrzucaj updaty.

rewelacyjnie to wygląda jak na razie. Jeśli byś potrzebował jakiejś nie wykwalifikowanej specjalnie siły roboczej - oczywiscie za free - daj znać :)

Świetne. Domyślam się że te guny to po prostu repliki ASG. Nie drogie a potrafi idealnie przypominać pierwowzór.

Świetne. Domyślam się że te guny to po prostu repliki ASG. Nie drogie a potrafi idealnie przypominać pierwowzór.

Nie musisz się domyślać bo jest napisane strone wcześniej.

W ogóle to sokończ to bo rzadko sie trafiają dobre produkcje :]

very bardzo najzz!!! pro obrazki, fajne fanty (no poza klamką z anime ;) ) trzymam kciuki!

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy