Skocz do zawartości

Problem z włosami ...


natas

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem pokombinować z opcją hair w blenderze 2.49b .Ponieważ efekt mnie nie zadowalał postanowiłem porobić grupy wierzchołków i tam dodawać poszczególne kosmyki by mieć większą kontrolę nad włosami .Żeby nie przesadzać zrobiłem 6 grup wierzchołków i dodaje po kolei i czesze do 4-ej grupy a tu wywalił o mi błąd 0xc0000005 .Po restarcie kompa udało mi się dodać i uczesać 4-ą grupę ale już piątej dodać nie mogę .Nie bardzo wiem co mam z tym zrobić a na razie wolał bym nie robić formatu .Przeinstalowanie blendera też nic nie dało ...Czy ktoś ma jakiś pomysł :confused: jak to obejść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Grupy wierzchołków lepiej tworzyć malując wagi, ich liczba zdecydowanie się zmniejszy (np. jedna grupa z różnymi wagami dla miejsca powstawania włosów, jedna dla ich długości, jedna gęstości etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja już zrobiłem jak zrobiłem a jednego z drugim coś chyba nie da się łączyć .Zauważyłem coś dziwnego jak w tym samym projekcie dodałem plane i podzieliłem subdivide multi i do tego nowego obiektu dodałem hair to było spoks więc wywaliłem plane i spróbowałem na nowo dodać następne cząsteczki do następnej grupy i udało się ale jak chciałem do następnej to się znowu wywalił .Więc znowu spróbowałem zrobiłem plane i jw... i co mnie zdziwiło to zadziałało tym sposobem dodałem wszystkie cząsteczki włosów nie wiem czemu to zadziałało ale zadziałało .Jednak w międzyczasie myślałem ,że nic z tego i ściągnąłem 2.5 alfa i co mnie zaskoczyło wyrenderował mi tą samą scenę w dużo krótszym czasie i teraz mam dylemat czy nie kontynować sceny w blenderze testowym bo tak kusi ,że aż mnie skręca ale obawiam się ,że znowu mnie jakiś bug zabije ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.5 zrenderuj projekt, w 2.49b go przygotuj.

Faktycznie co do 2.5 to za wcześnie się cieszyć bo wywalił mi się już z 3 razy ...No ale zaskoczenie masakryczne .Czasem najprostszych opcji szukałem i nie mogłem znaleźć ,nie mówiąc już o tym ile razy sam go wyłączyłem bo jestem przyzwyczajony ,że w wersji oficjalnej były 3 okna :D .Jeszcze zauważyłem ,że cała scena jest przeskalowana no i jeszcze światła inaczej działają ...no ale to już tak poza tematem .Muszę jeszcze dokładniej pooglądać w jednym i drugim opcje bo zupełnie nie nadążam za rozwojem programu ...A co do blendu to nie podrzucam bo raczej podejrzewam rychły format os i zastanawiam się nad zmianą na win7 i jeszcze nie wiem czy dodatkowo nie wrzucić ubuntu lub fedory ale nie mam doświadczenia w linux-ach ...W każdym razie dzięki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności