Skocz do zawartości

mookie

Members
  • Liczba zawartości

    1 461
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    10

Zawartość dodana przez mookie

  1. Przypominam, że już jutro poprowadzę krótkie spotkanie na temat grafiki 3D i Blendera. Zainteresowanych tematem, zarówno grafików, jak i tych, którzy rozważają, czy takimi zostać, zapraszam!
  2. Z domowego zacisza na ceremonię Oscarów 2020! Wszystkich zainteresowanych grafiką 3D zapraszam na krótkie, dwugodzinne spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę 25-ego stycznia w Białymstoku. Jak zacząć przygodę z grafiką trójwymiarową, jak wygląda praca grafika 3D i gdzie jej szukać, jakie możliwości rozwoju umożliwia branża, a przede wszystkim- dlaczego warto zainwestować swój czas w Blendera i czym on właściwie jest? O tych i innych tematach opowiem o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej na ulicy Zwierzynieckiej 10 (teren Politechniki Białostockiej, mniejszy budynek przy zadaszonym przejściu, główne wejście). Zainteresowanych proszę o potwierdzenie przybycia, albowiem ilość miejsc na sali jest ograniczona (kontakt mailowy [email protected]).
  3. Limit został podniesiony, ale wcale nie ma pewności, że graficy 3D mogą z niego skorzystać. Rozmawiałem z księgową i na podstawie obecnych przepisów nie jest to jednoznaczne.
  4. "Shot Caller" - co za niespójny, niekonsekwentny, fatalnie zakończony obraz; pomimo bardzo wysokich ocen na portalach filmowych zdecydowanie odradzam, marnie skonstruowani bohaterowie, zero suspensu, kiepskie dialogi, brak logoki i koślawy montaż. W porównaniu z takimi obrazami, jak "Gorączka", a nawet "Felon" (który arcydziełem nie jest) - o kilka klas niżej.
  5. A więc, pomijając papierologię i związany z tym czas, na rękę otrzymuje się więcej, aniżeli przy 30%?
  6. Chyba nadal obowiązuje W-8 BEN. Ale mam pytanie, naprawdę bardziej opłacalną opcją jest utrata 30% i rozliczenie w USA (czytaj - nie wypełnienie W-8 BEN)? Powiedzmy ze 100zł stracę wówczas 30zł, a przy opodatkowaniu w Polsce jaki będzie koszt uzyskania przychodu?
  7. Dość obiecujące, choć chaotyczne, bardzo ładna scenka ze skarpą i gęstymi chmurami na niebie; co jednak budzi moje największe wątpliwości to dobór kolorów, jakoś to mi się nie klei nawet na screenach.
  8. Nie jestem fanem takiej kreski, naoglądałem się podobnych technicznie animacji swojego czasu, nie wiem, na ile to kwestia stylu, na ile lenistwo autorki. Temat mnie jakoś niespecjalnie wzburza i odrzuca, nie bardzo rozumiem ton komentarzy, obrońcy moralności i kultury kierują panią Renatę do burdelu. Mentalny ciemnogród.
  9. mookie

    Pęknięte lustro

    Photoshop tudzież zdjęcie takiego napisu utworzonego na białej kartce?
  10. Świetna scenka, fajna, nostalgiczna atmosfera, doskonałe światło i materiały, gratuluję!
  11. Całkiem zgrabny i czysty render, przyjemna dla oka, jesienna scenka.
  12. Najwidoczniej nie mam w sobie szczęśliwie tego "narodowego pierwiastka", czymkolwiek by on nie był. Nie potrafię patrzeć na naszą historię tylko przez okulary ofiary, klęsk poniesionych z podniesioną głową, trudno.
  13. Graficznie naprawdę nic interesującego, reżysersko całkiem zgrabnie przedstawiona historia, płynne przejścia od sekwencji do sekwencji, ale merytorycznie jest to taki patos, takie zadęcie, taka martyrologia, że zbiera mnie na mdłości. Rozumiem, że młode pokolenie potrzebuje poczucia wspólnoty, jakiegoś dowartościowania, ale żeby sięgać blisko 80 lat wstecz, by budować patriotyzm, to tandeta i kicz. Inna sprawa, że wygłaszane tu z zaciśniętą szczęką wywody o naszej historii, są bardzo kontrowersyjne, delikatnie rzecz ujmując. Mnie to osobiście odrzuca.
  14. mookie

    Sayja - teczka

    Jako tata prawie 5-letniego chłopca życzyłbym sobie tak fantastycznie ilustrowanych bajek dla dzieci. Pozycje, które oferują księgarnie, są pod tym względem nieraz tragiczne, opowieści z Twoimi ilustracjami nabyłbym bez wahania.
  15. WWWoj - umyślnie, czy nie, to z lansem w tym wątku trafiłeś w sedno. Każdy kieruje reflektory na swoją osobę, zarówno "wielkie" nicki, jak i ich pretorianie. Piaskownica.
  16. Array ale przy użyciu innego obiektu do prowadzenia duplikatów.
  17. Żeby nie być źle zrozumianym - to jest animacja, która nie wybija się na tle konkurencji, ale jej nie ustępuje. Po prostu oglądając ją nie myśli się, co to za studio ją zrobiło, bo mogło je zrobić każde studio. Jakościowo ten blenderowy short ma poziom innych shortów, które obejrzysz, uśmiechniesz się i zapomnisz. Ale obejrzysz do końca i nie będziesz marudził na jakość animacji i renderu. PS Dodam tylko, że świetnie poprowadzona jest kamera, reżysersko jest to bardzo dobra robota.
  18. Bardzo dobra animacja, błyskotliwa, naprawdę pod względem gagów scenariusz został napisany świetnie (żart ze sposobem wieszania abstrakcji jest tego świetnym przykładem). Szkoda, że takie krótkie, że się urywa, że nie ma ani wprowadzenia, ani zakończenia, tym bardziej, że na tym właśnie może zakończyć się żywot produkcji. Tym, co mi przeszkadzało, było (w domyśle) rozcięcie głowy więzionego człowieka, niby wszystko na luzie i z żartem, a ten moment był dość niepokojący i zbyt na serio (czy to jest jakiś holenderski humor? W Big Buck Bunny też było podobne miażdżenie motyli kamieniami, w Cosmosie wątek samobójczy). Jednym słowem moje odczucia są bardzo dobre, ale czy jest to animacja, która wybija się na tle konkurencji - nie sądzę. Potwierdza natomiast, że Blender potrafi, a to dla światka grafików jest najważniejsze.
  19. To nie jest normalna kwota, nawet gdyby została podana w innej walucie. Nie mówię już o jakości, ale same wyrenderowanie ujęć, przygotowanie sceny, modeli (tudzież ich zakup), nijak się to nie kalkuluje. 500PLN może być ceną za model, a nie tak złożony projekt wykonany w tak krótkim czasie (nawet przeliczając kwotę na stawkę za godzinę pracy to oferta naprawdę nie powala).
  20. Aż nazbyt wysmakowane, generalnie uważam, że kadry w dzisiejszych filmach są nienaturalnie perfekcyjne, zbyt mocno odzwierciedlają jakiś graficzny koncept i mają w sobie sztuczność, atrakcyjną wizualnie, ale nadal wyraźną sztuczność. Co do samego filmu - zadziwia mnie ta chęć odcinania kuponów przez Ridleya Scotta, "Obcy", teraz "Blade Runner", nie ma w tym świeżości, tylko czysty marketingowy zabieg. Generalnie uważam, że Scott to nie jest ten sam reżyser, co w latach 80-tych bodajże, nie ten błysk, nie te pomysły, nie ten poziom. Żywy dowód na teorię, iż to pierwsze filmy są zwykle najlepszymi filmami twórcy, potem jest w twórczości więcej kalkulacji, więcej budżetu a mniej entuzjazmu i innowacyjności. Nie obiecuję sobie za wiele po tym obrazie, obsada też mnie nie przekonuje, wszystko tutaj jest robione tylko po to, by sprzedać bilet, przynajmniej takie mam wrażenie.
  21. Bardzo ładny render, szczególnie fajnie wyszła kora drzew i droga. Im głębiej w scenkę tym lepiej, mgła i słońce budują atmosferę obrazka. No i plus za nietypową grafikę samą w sobie, zimowy pejzaż to rzadkość, a ten dodatkowo kojarzy mi się z dobrze mi znanymi, urokliwymi, podlaskimi krajobrazami. Brawo!
  22. "Manchester by the sea" - fantastyczny film, rewelacyjny scenariusz i dialogi, nadzwyczajnie zwyczajny, fascynujące sceny w każdym detalu, kapitalna obsada i... cudowne sportretowanie życia w całej jego nieobliczalności i prozaiczności. Polecam gorąco.
  23. Kryzys - chyba warstwy maskujące i exclude nie są brane pod uwagę w podglądzie. Pytanie: mam 2 sceny w pliku, które chcę złożyć w Compositorze. Pierwsza scena ma ustawienia filmic, z kolei druga ma tę opcję wyłączoną. Compositing przeprowadzam w pierwszej, która z racji filmic niweluje biel, przez co alpha ze sceny drugiej jest tak naprawdę szara w miejscach, gdzie powinna być biała. Chciałbym więc jakoś wymusić na Blenderze, by zapisał maskę alphy ze sceny drugiej, gdzie biel jest bielą, ale nie wiem, jak to zrobić. Gdy wymuszam zapis alphy ze sceny drugiej z poziomu compositora ze sceny pierwszej, alpha zapisywana jest bez bieli, która jest szarawa. Gdy przechodzę do sceny drugiej i z niej zapisuję maskę (wyłączony filmic), maska jest taka, jak być powinna (ma w sobie biel). Czy istnieje możliwość, by Blender rozpoczynając compositing, zapisywał z poziomu np. compositingu sceny drugiej maskę, a z compositingu sceny pierwszej kolorowy obrazek?
  24. W moim odczuciu kompatybilność wsteczna jest obciążeniem, rozumiem jeszcze, gdy starsze wersje Blendera znikają gdzieś z działu download Blendera... nowe projekty najlepiej zaczynać na nowych wersjach programu i ewentualnie gdzieś odnotowywać, w jakiej wersji już zakończone zostały przygotowane.
  25. Rewelacyjny maxowy SkinWrap w trunku Blendera https://wiki.blender.org/index.php/User:Lucarood/SurfaceDeform
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności