Jump to content

mookie

Members
 • Posts

  1,461
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

mookie last won the day on February 22 2020

mookie had the most liked content!

City (optional)

 • Miasto
  Białystok

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mookie's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

591

Reputation

 1. Dzięki! To moje koncepty, proste, ale takie właśnie należało przygotować; w sumie stworzyłem chyba 6, ale te dwa zostały wybrane przez przedstawicieli Akademii
 2. Miałem przyjemność przygotowania dwóch animacji, które zostały zaprezentowane podczas wręczania Oscarów w tym roku. Zostały one umieszczone na ekranach w momencie ogłoszenia zwycięzców w kategorii najlepsze efekty specjalne oraz najlepsza rola drugoplanowa. Efekt mieniących się cząsteczek został dodany przez inną osobę z ekipy, jako że blenderowy Glare nie sprawdził się w czasie animacji (projekt został w całości wykonany w Blenderze). Dla wielkiego miłośnika kina, którym jestem, praca przy tym projekcie była naprawdę niesamowitym, surrealistycznym doświadczeniem.
 3. Przypominam, że już jutro poprowadzę krótkie spotkanie na temat grafiki 3D i Blendera. Zainteresowanych tematem, zarówno grafików, jak i tych, którzy rozważają, czy takimi zostać, zapraszam!
 4. Z domowego zacisza na ceremonię Oscarów 2020! Wszystkich zainteresowanych grafiką 3D zapraszam na krótkie, dwugodzinne spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę 25-ego stycznia w Białymstoku. Jak zacząć przygodę z grafiką trójwymiarową, jak wygląda praca grafika 3D i gdzie jej szukać, jakie możliwości rozwoju umożliwia branża, a przede wszystkim- dlaczego warto zainwestować swój czas w Blendera i czym on właściwie jest? O tych i innych tematach opowiem o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej na ulicy Zwierzynieckiej 10 (teren Politechniki Białostockiej, mniejszy budynek przy zadaszonym przejściu, główne wejście). Zainteresowanych proszę o potwierdzenie przybycia, albowiem ilość miejsc na sali jest ograniczona (kontakt mailowy [email protected]).
 5. Limit został podniesiony, ale wcale nie ma pewności, że graficy 3D mogą z niego skorzystać. Rozmawiałem z księgową i na podstawie obecnych przepisów nie jest to jednoznaczne.
 6. "Shot Caller" - co za niespójny, niekonsekwentny, fatalnie zakończony obraz; pomimo bardzo wysokich ocen na portalach filmowych zdecydowanie odradzam, marnie skonstruowani bohaterowie, zero suspensu, kiepskie dialogi, brak logoki i koślawy montaż. W porównaniu z takimi obrazami, jak "Gorączka", a nawet "Felon" (który arcydziełem nie jest) - o kilka klas niżej.
 7. A więc, pomijając papierologię i związany z tym czas, na rękę otrzymuje się więcej, aniżeli przy 30%?
 8. Chyba nadal obowiązuje W-8 BEN. Ale mam pytanie, naprawdę bardziej opłacalną opcją jest utrata 30% i rozliczenie w USA (czytaj - nie wypełnienie W-8 BEN)? Powiedzmy ze 100zł stracę wówczas 30zł, a przy opodatkowaniu w Polsce jaki będzie koszt uzyskania przychodu?
 9. Dość obiecujące, choć chaotyczne, bardzo ładna scenka ze skarpą i gęstymi chmurami na niebie; co jednak budzi moje największe wątpliwości to dobór kolorów, jakoś to mi się nie klei nawet na screenach.
 10. Nie jestem fanem takiej kreski, naoglądałem się podobnych technicznie animacji swojego czasu, nie wiem, na ile to kwestia stylu, na ile lenistwo autorki. Temat mnie jakoś niespecjalnie wzburza i odrzuca, nie bardzo rozumiem ton komentarzy, obrońcy moralności i kultury kierują panią Renatę do burdelu. Mentalny ciemnogród.
 11. mookie

  Pęknięte lustro

  Photoshop tudzież zdjęcie takiego napisu utworzonego na białej kartce?
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy