Jump to content
Simple_man

Polski Turbosquid?

Recommended Posts

Proste pytanko czy istnieje coś takiego jak tubosquid w wydaniu polskim albo chociaż europejskim?

Bo jakoś tak sprzedaż modeli za wielką wodę to trochę skomplikowana procedura.

hehee ja przeczytalem "polski turbopascal" :D i sie dziwilem o co chodzi :D

a wracajac do watku to tez jestem ciekaw......

jest napewno kilku grafikow zakladalo zdaje sie podobna inwestycje jak sie nie myle ale adresu niestety nie pamietam, ale w newsach na pierwszej jak dobrze poszukac to by sie znalazlo ;)

no pewnie byłoby troche chetnych osób w Polszy, ale kwestia ,ze taki serwis musiałby byc rozreklamowany.

Na świecie jest sporo takich serwisów, a wiekszość zna tylko turbosquid, zwglednie także genialną deespone lub viewpoint.

Fakt , że turbosquid mocno sobie liczy za pośrednictwo :(

Nie chodzi o sam turbosquit ale o formalność których trzeba dopełnić co by kasa popłyneła od wójka Sama. JAkieś numery kwity, papiery o my god po co to wszystko?

No nieweim czy by coś takiego poszło. Pewnie wszyscy chcieliby sprzedawać a kupować to niema komu :)

master ciekawe czy ktos kupi ;P

hmmm moze mojego czolga sprzedam :D

edit

eee chyba se odpusze Pionier wystawil :) predzej kupia jego niz moj :D

btw. pytanie do polakow co sprzedali model

dostaliscie kase ??

nielot007 - zrób Pionierowi konkurencje cenową :P

Znam jedną osobe której udało się w przeciągu roku sprzedać 2 modele chyba, ale jest to wina raczej tego ze mało ich tam nawystawiał.

* A tam nikt nie kupuje i jest ciężko :*

Jasne, a firma utrzymuje się z datków i spadku po matce Teresie z Kalkuty. Jakby nikt nie kupował to dawno padliby na ryj i piach by ich przysypał a że póki co jakoś się nie zanosi- znaczy ktoś coś kupuje (no chyba że piorą brudną kasę albo są przykrywką mrocznych spisków).

z tego co wiem to tam kupują, tylko trzeba "trafić modelem", procedura odbierania kasy nie jest aż taka skomplikowana (zwłaszcza jak ktoś mieszka w warszawie), miałem to nawet opisane gdzieś w mailu jak znajde to tu zamieszcze

prowizji biorą od ch i jeszcze troche chyba 50 - 65%, zależy od ceny modelu

ja sprzedałem tam jedą kopie lanci delty low poly :p a mój darmowy model xsary "po wypadku" ma już kilka tysięcy sciągnieć :D

Z oficjalnego FAQ:

Q: You mentioned an average royalty of 50%. Does the percentage ever change?

A: Yes, it can. Products that are priced at least $150 get a 53% royalty, and products at least $500 get a 55% royalty.

Wychodziłoby z tego że biorą od 45 do 50%. Ja wrzucam tam tylko modele które tak czy tak leżałyby na dysku "bo cośtam" (albo te za które klienci nie zapłacili)- coś się od czasu do czasu sprzeda ale to raczej kasa na tytoń do fajki niż forma zarobku. Inna rzecz że nie nastawiałem się nigdy "ok, a teraz na poważnie będę robił pod klientów Turbosquidu żeby kosić kasę". Koniec końców lepsze to niż nic.

ja sie kiedyś napaliłem na to ale nie miałem bardzo z czym wojować, a później olałem i teraz mi się przypomniało, no w sumie mam już kilka modeli może jeszcze spróbuje

serwus :)

hahahhaha, Panowie :D złodziejska prowizja 50 % ??? - toć to i tak mniej

niż polski podatek :DDDDD hahahaha

to samo pytanie co master :)

master czemu dales w swoim taka duuuza cene?? :D

nie lepiej mniejsza?? wiecej kupi ;)

pozdro