Skocz do zawartości

Polski Turbosquid?


Simple_man

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

PAINbringer: w8 nie musisz wysyłac faksem, wklej na niego odręczny podpis (z tabletu lub scanera) i wyślij mailem na [email protected]

jeśli źle wypełnisz to napewno jakaś miła pani cię o tym powiadomi i powie co poprawić :)

pozatym nie polecam czeków bo ich reaizacja kosztuje prawie tyle samo co przelew na konto z tym że przelew trwa 3 dni a realizacja czeku 2 miesiące :D ... zakładając że wypłacają ci przynajmniej 200$ bo np przy 100$ jednak lepiej wziąść czek :P a jeśli chcesz przelewem to musisz się skontaktować mailowo przez ten adres co wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze pecet :) zazwyczaj kupujący wogóle nie wystawiają ocen :P plik moze być 100x sprzedany a niemieć żadnej oceny, albo może mieć 30 ocen a żadnej sprzedazy :) oceny wystawiaja zazwyczaj inni sprzedający z forum jeśli się ich o to poprosi :P a jeśli szukacie co najlepiej się sprzedaje to pomocna może być jedynie tabelka "top sellers" ale które z ich modeli najlepiej idą to już nie wiadomo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ocen to raczej nie do końca prawda (przynajmniej na Turbosquid). Ocenę wystawić moga tylko ludzie ze statusem "trusted" albo ci którzy ściągnęli model - w przypadku modeli płatnych to równoznaczne ze sprzedażą. Oczywiście przy modelach free jest dokładnie tak jak opisujesz ale z płatnymi już nie wygląda to aż tak bardzo na "szwagra w kasie". Chyba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedział bym, że wstyd :* Chyba wydam Amidalę w wersji low poly :D

 

A o so chozi z tym podatkiem? Bo chyba można płacić 10% zamiast 30% jak się spełnia te 3 warunki:

• They are in the United States for no more than 182 days during the tax year.

• Their income is paid by or on behalf of an employer who is not a U.S. resident.

• Their income is not borne by a permanent establishment that the employer has in the United States.

 

Pay received by employees who are members of the regular complement of a ship or aircraft operated by a resident of Poland in international traffic is exempt.

Tylko co to znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

They are in the United States for no more than 182 days during the tax year

Czyly jeśli nie jesteś w usa dłużej niż 182 dni to się zaliczasz do zwolnienia z podatku :*. Nie będąc w usa wogóle też się zaliczasz. Tylko co z pozostałymi punktami?? A nius radosny :* choć właściwie niewiele ułatwia a dodaje rejestrację w pay pal :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

• They are in the United States for no more than 182 days during the tax year.

• Their income is paid by or on behalf of an employer who is not a U.S. resident.

• Their income is not borne by a permanent establishment that the employer has in the United States.

 

Pay received by employees who are members of the regular complement of a ship or aircraft operated by a resident of Poland in international traffic is exempt.

 

 

 

1 Są w USA nie więcej niż 182 dni roku podatkowego

 

2 ich dochód jest płacony przez lub w imieniu pracodawcy który nie jest rezydentem USA

 

3. ich dochód nie jest przenoszony na placówke której pracodawca jest w usa

 

zapłata odebrana przez pracownika który jest członkiem regularnej załogi statku lub samolotu obsługiwannego przez mieszkańca/rezudenta/obywatela Polski w międzynarodowym ruchu jest zwolniony

 

to mniej więcej tak ale za jasno to to nie jest wyjaśnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja skomentuje ;]

nigdy nie używałem i nie mam zamiaru używać obiektów low poly, ponieważ nie nadają się do niczego..TYLKO HIGH POLY

 

ehehehehe

 

które sam osobiście stworzyłem lub pozyskałem z serwisów internetowych (pliki typu free)

 

większośc jest free "for non-commercial use" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak mu to przynosi same straty :* Za wystawienie 10 sztuk których nikt nie kupi musi sporo bulić...

 

albo i nie przynosi :*

http://allegro.pl/item122165059_modele_do_3d_studio_max_3ds_obj_dwg_max_megapaka_.html

 

hmmm może jednak by otworzyć handel na allegro...

http://allegro.pl/item122832344_3d_studio_max_3ds_video_tutorial_83_godziny_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

jesli chodzi o tego pierwszego co ma 15000 modeli :D to gdybym takiego spotkal to bym mu palce polamal aby nie dotykal juz kompa :)

jak on moze sprzedawac nie swoje cudze (za free) modele przeciez to chyba jest nie legalne??

zaloze sie ze te modele to w 90% sa free a 10% to moze on zrobil

 

jesli chodzi o drugie (video tutki) nastepnemu roczki polamac ;)

sprzedaje tutka z 3d-palace ktory jest za free a on za to kase zbiera

trzeba mu napisac na pm'a na allegro zeby to zdjal bo zawiadomi sie "policje" i przez pare lat kompa nie zobaczy :D

ale sie zdenerwowalem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam na górze jest taki link Zgłoś "naruszenie zasad" ja w obu przypadkach ochoczo z niego skorzysałem;P

 

i wątpie żeby w tych modelach było cokolwiek co on zrobił bo jak by potrafił takie robić to konkretnie by zarabiał a nie o pare złotych sie płaszczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu...naruszanie cudzych praw autorskich. Wstyd...Uuu. Kilka latek można za to dostać...a jeszcze jakby tak nasłać policje by mu chałupke przeszukała. Uuu...nie wypłaciłby sie chłopak...Oj nie. (Mściwym być) Pewnie połowa tych modeli z Everymotion...a już na pewno modele aut. Mozna by kolesia pozwać. Sprawa jest wygrana nawet bez pomocy prawnika. Wyrok wyda sędzi Anna Maria Wesołowska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje sprzedanego modelu :)

 

co do tych free tutkow, to zalezy od tego co koles sprzedaje, jesli sprzedaje tutki to trzeba mu 20 batow... bo nie mozna sprzedawac czegos co jest darmo, nalezy podac odnosnik i autora, oraz miec zgode,

 

natomiast mzona sprzedawac, na przyklad na plycie lub na szybkim dostepie zestaw, kompilacje badz dostep do rzeczy free, jest to wtedy datamining, wszystko ejst zebrane do kupy i placi sie za latwy, szybki, przyjemny i dobrze zorganizowany (przebrane tutki a nie wysypisko) serwis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot007 gratulejszy to you ;))

naprawde ładny model

 

ale za 30 $ 50% dl turbo 15% dla banku jako prowizja 15% ucieknie przy zamianie walut 35% opłaty manipulacyjne 22 % podatku

i jeszcze bedziesz dopłacał :))

ale może dzięki tej cenie sprzedałeś choć yśle że za 60$ też by poszło tylko nie wiem jak z konkurencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matti wolalem nie ryzykowac ;) bo kto by dal np. 100$ za taki denny model :D ja napewno nie :D

fikolek nawet bardzo dziwne czy ja o czyms nie wiem :D

mi na kasie nie zalezy dumny jestem ze sprzedalem :D

a z "wyplata" poczekam az uzbiera sie porzadna suma bym nie doplacal po odciagnieciu tych podatkow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu dzieki :)

master hehe dalbys chocaz z 30$ a nie 5$ napewno ktos kupi

choc to tez dobry pomysl :D

wydaje mi sie ze dobrze sprzedawalby sie meble szafy kanapy fotele kible wanny itp.

dac np. 15 wann i 15 kibli za jakies 30$-50$ napewno by troche osob kupilo :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

master: nie jestes zbyt rozsądny :P gdybyś nie dał tego za darmo, nawet samą babke mógłbyś sprzedawać za 50$ do 100$ i troche byś zarobił, ale oczywiście nie z dnia na dzień. ale i tak radze ci zwiększyć cene bo jak jest tanio to mało kto kupuje bo myśli że lipa albo że scenka jest nie twoja i cos kombinujesz :P a jak cena jest odpowiednia to kupujacy uważa że i jakość jest wysoka (troche tak jakby się sugerowali cenami a nie renderami :) ) jest o tym troche napisane na ich forum, jak poszukasz to znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności