Skocz do zawartości

materials mental ray


dakih

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... szukam już od dłuższego czasu jakiegoś opisu poszczególnych materiałów mental ray - niestety póki co nic nie znalazłem. Zauważyłem, że bardzo często ludzie stosują mia_material_x... ale jest jeszcze wiele innych. Jest jakiś tutorial/poradnik/literatura która da mi pewną wiedze? Zaglądałem do "materiałów edukacyjnych" tych podpiętych ale tam są chyba zaawansowane materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hej, mental ma już swoje lata i większość używanych do tej pory materiałów się zdezaktualiowała. Teraz do wszystkiego wystarczy mia_material / mia_material_x, do sss misss_fast_skin / misss_fast_material. Pdf-y do jednego i drugiego znajdziesz albo dołączone do softu którego używasz, albo na mentalimages.com / lamurg.com.

 

Tutaj jest pdf do mia_architectural

http://www.mentalimages.com/fileadmin/user_upload/PDF/arch_and_design.pdf

 

Tutaj do sss-a

http://www.mentalimages.com/fileadmin/user_upload/PDF/skin.pdf

 

To prawdopodobnie wszystko co będzie Ci potrzebne.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wystarczą tylko te dwa materiały? :O

a mógłbyś mi coś napisać na temat tych "textures" "lighting maps" itd? Te zakładki co są pod materiałami... Dzięki, masz repa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz w tych dwóch pdf-ach. Mia architectural jest prosty ak drut, na dobrą sprawę mógłbyś nawet otworzyć tutorial do Vray material i też byś z niego zrozumiał jak go używać. SSS jest już trochę bardziej zagmatwany, zwłaszcza jak chcesz zrobić swoją wersję, ale jak poszperasz po forach i poczytasz tutoriale wszystko stanie się jasne;] Dzięki za repa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności