Skocz do zawartości

Łączenie.


Kalim150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was ;)

Zastanawiam się gdzie jest opcja do łączenia pojedynczych obiektów. Chciałbym połączyć kilka obiektów w jeden , żeby przy exporcie do innego programu, całość nie rozwalał mi się na pojedyncze kawałki.

A więc jak nazywa się ta opcja i gdzie mogę ją znaleźć?

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Człowieku to jest forum dla grafików (w większości) poszukaj w googlach jakiegoś dla jasnowidzów to może uzyskasz odpowiedź.

 

Programów do 3d jest tyle że jakbym miał napisać pomoc do każdego zapchałbym bazę danych.

 

Z resztą jest to tak proste pytanie że niezależnie od programu znajdziesz odpowiedź w manualu. Naucz się samodzielności, szybciej znalazłbyś sam odpowiedź niż ktoś odpisze tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam na to wpadłem, przed wejściem na forum... Może już byłem zmęczony. ;) Ale i tak dzięki za odpowiedź.

Kolego Styczeń. Nie ma się co bulwersować. Sam nie siedzę tak dużo w 3Ds'ie. W sumie też dla mnie jest to program pomocniczy, który jest dodatkiem do innych programów. Dla tego nie mam wszystkich opcji wstukanych do pamięci jak amen w pacierzu.

Ale i tak dziękuje za uczynność ludzi na tym forum ;) (Nawet jeżeli jest czasem wymuszona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djdavemix

Takich kolegów jak "xyz" jest cała masa... poszukaj w google :) najprostsza odpowiedź...

Sam jestem ciekaw jeżeli główny obiekt zawiera powiedzmy 20 oddzielnych elementów tworzących całość i podczas choćby przesuwania, zapisywania sie nie "rozpadł".

Attach służy do łączenia obiektów - można im przypisać te same właściwości, lub właściwości (kolory) sceny itp.

Na uwagę zasługuje również tworzenie grup - obiekty przynależne do jednej grupy zachowują się tak jakby były jednym scalonym obiektem bez utraty właściwości (do edycji używamy open a następnie close group).Zaletą grupy jest to, że każdy obiekt w bardzo szybkim czasie może zostać wyodrębniony i wykorzystany w innym projekcie itp.

I ostatnie: na pasku: Main Toolbar jest okienko "Create selection" - po zaznaczeniu obiektów wpisujemy nazwę Po wybraniu nazwy obiekty zawsze będą zachowywały się jak scalone (coś w stylu group).

To moje spostrzeżenia po 2 tyg. używania Maxa. Przepraszam za nieścisłości jeśli występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności