Skocz do zawartości

Współpraca z biurem - freelance.


Mulholland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Właśnie otworzyła mi się możliwość współpracy z biurem arch. i nie wiem jakie zasady ustalić. Nie mam jeszcze działalności, więc chyba umowa o dzieło? albo zlecenie? Zwłaszcza nie wiem jakie zasady ustalić na wprowadzanie poprawek, kolejne kroki w realizacji wizualizacji i szeroko rozumianą współpracę przy projekcie. Czy ktoś zechciałby się podzielić swoim "workflowem" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

W moim przypadku to wygląda mniej więcej tak:

1. Ustalenie warunków finansowych, terminów itd. Omówienie zagadnienia. Podpisanie umowy. Ustalenie ilości poprawek. itd itd.

2. Przekazanie przez biuro materiałów, ustalenia dotyczące wizualizacji. Sprecyzowanie co dokładnie ma być na wizualizacjach. Podpis kogoś z biura pod ustaleniami. O tym warto pamiętać, ponieważ zdarza się, że w biurach koncepcja tego czego oczekują dość szybko się zmienia :)

3. Przygotowanie wizualizacji. Przekazanie jej do biura.

4. Po weryfikacji przez biuro naniesienie poprawek.

5. Przekazanie gotowej wiuzalizacji.

 

Tak naprawde to punkt 1 i 2 to powinien być jeden. Wyceniasz koszty jednak na podstawie czegoś. :)

 

W sumie to się tyczy każdego klienta. Czy to biuro czy nei biuro. Jednak to bardzo uproszczony schemat. W przypadku biur możliwe, że konieczne będzie rozdzielenie prac na etapy. Zależy tak naprawde jakimi tematami biuro się zajmuje. Na pewno musisz w umowie dokładnie określić czego ona dotyczy, ilości poprawek, itd itd. Na pewno nie rób niczego bez podpisania umowy. Aha i ustal terminy. Dotyczące ciebie jak i biura. W twoim przypadku termin oddania wizualizacji. Dla biura przede wszystkim termin płatności. W umowie warto też wspomnieć o zmianach w projekcie, jakie pojawiają się już podczas Twojej pracy, a że takie będą to jestem pewien :P Jak będą wpływały na termin oddania jak i sam koszt wizualizacji.

Edytowane przez chudy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności