Skocz do zawartości

Separacja obiektów...


KrisPOD

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Prace w Blenderze zacząłem nie dawno więc mam taki mały problem ...

otwieram Blendera i zaczynam coś tam tworzyć ... wstawiłem na scenę parę obiektów typu cube, cylinder itp ... i teraz jak wchodzę w Object Mode to zaznacza mi się całość i nie mogę zaznaczyć jednego obiektu, jedynie mogę to w Edit Mode ... jak można nadać obiektom jakieś atrybuty aby były widoczne osobno ? ... czy wstawiając nowy obiekt na scenę muszę coś zaznaczyć czy co ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

witam,

 

Prace w Blenderze zacząłem nie dawno więc mam taki mały problem ...

otwieram Blendera i zaczynam coś tam tworzyć ... wstawiłem na scenę parę obiektów typu cube, cylinder itp ... i teraz jak wchodzę w Object Mode to zaznacza mi się całość i nie mogę zaznaczyć jednego obiektu, jedynie mogę to w Edit Mode ... jak można nadać obiektom jakieś atrybuty aby były widoczne osobno ? ... czy wstawiając nowy obiekt na scenę muszę coś zaznaczyć czy co ?

 

Pozdrawiam

Wstawiając nowy obiekt wstaw nowy obiekt, a nie nową siatkę do istniejącego obiektu. Czyli jak wstawiasz te obiekty to wstawiaj w Object mode, a nie w Edit mode (czyli w trybie edycji zaznaczonego, istniejącego już obiektu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa dzięki działa :) ... a pytanko jak teraz rozdzielić istniejące siatki na obiekty osobne ? da się ?

Zaznacz siatkę i wciśnij menu Mesh -> Vertices -> Separate (lub po prostu wciśnij P - skrót klawiaturowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mam .. ale coś teraz z materiałami się posypało .. miałem nałożone na obiekt biały materiał a po rozdzieleniu teraz coś szare się zrobiło z jakimiś kropkami :) ... muszę na nowo dać materiał czy o co chodzi ? .. i ostatnie pytanko ... ściągnąłem sobie pliki z materiałem o rozszerzeniu material.blend i nie wiem jak go dodać do materiałów w Blenderze ... muszę go skopiować do katalogu Blender czy load w programie ? i jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności