Skocz do zawartości

Jak wyciąć skomplikowany kształt?


madeleine05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie znam się zbyt dobrze na 3d maxie, ale do tej pory nie miałam problemów, żeby wyciąć coś za pomocą boolean. Tym razem jednak mi nie wycina. Potrzebuję wyciąć kształt drzewa w płaszczyźnie. Jak mogę to zrobić? I bardzo proszę o odpowiedzi jak najprostszym językiem :)

 

drzewa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pamiętaj że w świecie nie ma rzeczy płaskich każda rzecz ma swoją grubość więc radziłbym ci zrobić boxa cienkiego i wyciąć to za pomocą boelana i później popoprawiać siatkę no chyba ze tak ci zależy żeby to był plane to możesz wyciąć to za pomocą cuta ale to trochę roboty i trzeba do tego dokładności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli drzewa to extrudowany spline to narysyj sobie prostokat> zmien go na editable spline > dodaj do niego (attach) spline z obrysem drzew > extruduj

 

efekt bedzie taki jak chcesz za to bez zbednych problemow czestych przy uzywaniu funkcji boolean

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

albo robisz plane nad nim splinem wykrzywiasz kształt, i do pkane dajesz w Create->geometry->Shape Marge. Pick shape i na spline. :) potem editable to poly i usuwasz ten poligon który nie jest Ci potrzebny. A jeżeli chcesz "jakas" grubość to jest do tego modyfikator shell:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Zrobiłam tym drugim sposobem, jak napisał kakaku i udało się, ale dzieje się coś dziwnego, kiedy nadaję grubość przy użyciu tego modyfikatora 'schell'.

 

83534813.jpg

 

 

 

EDIT: Zrobiłam też sposobem podanym przez marcoos i wszystko jest ok. Dzięki wielkie!

Pozdrawiam!

Edytowane przez madeleine05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadawałam pytanie ale tam chodziło mi o jeszcze coś innego :)

A potrzebuję tego do elewacji budynku, który projektuję na dyplom ;) A co do tamtego pytania o wycięcie obrazka to dalej nie umiem tego zrobić. Próbowałam tak, jak napisałeś, ale chyba coś robię źle, bo mi nie wychodzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności