Skocz do zawartości

Fume FX + Mental Ray


Gość Galopa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Galopa

Witam

 

Chciałem zrobić animacje fabryki przemysłowej z robotami spawalniczymi, ale ogień i dym w fume fx niestety coś nie za dobrze działa. Dlatego chciałem się zapytać, co zrobić abu plugin działał poprawnie z mental ray'em.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Edytowane przez Galopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Chciałem zrobić animacje fabryki przemysłowej z robotami spawalniczymi, ale ogień i dym w fume fx niestety coś nie za dobrze działa. Wynik renderingu:

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

 

A gdzie pytanie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mogą się pojawiać, ja używam vraya i wszystko ok. Co do cieni, tak można uzyskać. W ustawieniach światła w rolecie shadow parameters zaznacz atmosphere shadows i oczywiście general parameters shadow na on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok problem rozwiązany. Dzięki za pomoc turas. Mental nie chce rzucać cieni. Pewnie jak bym dłużej posiedział to bym znalazł tego przyczynę, ale zwyczajnie mi się nie chce jak już ustawiłem to w Vrayu :D

Edytowane przez kosaprzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się przypomniało, czy w ustawieniach fuma w rolecie smoke zaznaczyłeś cast i receive shadows ?

Sprawdziłem u siebie faktycznie przy MR nie ma cieni.

Edytowane przez turas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam pytanie o problem Otworzyłem wszystkie okna udało mi się rzucić cień na dym i żeby dym rzucał cień ale nadal mam czarny kwadrat pod spodem :/ wyłączyłem fusionworks render i i tak wyskakują jakieś błędy.

 

No nikt nie jest w stanie nic mi doradzić? :P plz pomocy... bo nie rozumiem czemu mi takie artefakty się robią. Czyżby mental nie był kompatybilny z FFX?

Edytowane przez kosaprzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności