Jump to content

Płytka pod i7 860


Tomala

Recommended Posts

Siema, spaliłem ostatnio zasilacz i po zakupie nowego i podłączeniu go okazało się że komp nie działa. Trza więc nowego poskładać.

Zdecydowałem się na core i7 860(lga 1156) i chciałbym się Was poradzić jaką płytę wybrać pod ten procek. Zależy mi żeby było stabilnie i wydajnie, bez zbędnych bajerów typu 2x PCI express x16 bo dwóch kart na pewno podłączać nie będę. Na super mega podkręcaniu też mi nie zależy.

Po krótkich co prawda poszukiwaniach znalazłem cosik takiego:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/93130/Podzespo_y_PC/P_yty_g_wne/Asus_P7P55D_E_LX.html

Kartę graficzną też bym jakąś potrzebował, nie musi być super bo w gry praktycznie nie gram nie licząc counter strike'a 1.6. Wolał bym kartę nvidia coś do 600zł max i dobrze by było żeby była możliwie jak najcichsza.

No i dysk twardy, tu nie mam pojęcia co wybrać żeby nie było żadnych problemów. Myślę że 750 a nawet 500 gb wystarczy.

 

Wszelkie sugestie mile widziane,

 

pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Hej, dzięki za odpowiedzi.

 

Nvidia, dzięki, no i taki dysk chyba kupię tylko 640gb i kartę też tą tylko nie wiem czy nie wezmę gaiwarda. A co do pamięci kart to jest jakaś różnica między 1024 a 512mb? Zauważyłem też że karty z gddr5 mają często szynę 128bit a te z gddr3 256bit, hmm.

 

Quadysz dzięki, to jest chyba dosyć nowa płyta bo i sata2 i usb3 jest więc może i ten motyw z pamięciami poprawili. A w razie czego to gdzie to najlepiej sprawdzić bo nie wiem czy uda mi się znaleźć :D

 

Zamawiał będę dopiero w przyszłym tygodniu bo teraz święta to i tak bym czekał.

Link to comment
Share on other sites

Między 1024 a 512mb jest różnica gdy się gra w wys rozdzielczościach albo gdy w maxie w widoku jest masa otexturowanych obiektów. Ale w przypadku aplikacji 3d te 1gb pamięci nie da Ci nic nadzwyczajnego. Jeśli cena nie różni się więcej jak 100zł to można dopłacić do 1gb.

 

Pamięci GDDR5 zazwyczaj nie potrzebują szyny 256bit, starcza im 128, to wynika z samej struktury GDDR5 jak i układu graficznego. Czasem można spotkać GDDR5 256bit czy 384 w topowych modelach.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy