Skocz do zawartości

Projekt WWW i logo: Mg photo


olaf

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam, bo na pewno każdego świeżbi, by podzielić się uwagami :)

 

Poniżej linki do layoutu, strona głowna i zakładka z profilem postaci. Funkcja serwisu - coś pomiędzy magnum photos (www.magnumphotos.com), a społecznością.

 

Autorem wybranego logotypu jest Alicja Gapińska (portfolio.olivertwist.pl). Druga wklejona wersja posłuży do wykonania wersji skróconej (Mg).

 

Jakiekolwiek pytania, sugestie i zjebki mile widziane.

 

www główna: http://www.dontfuckmydog.com/ita2/sajt1.jpg

sajt1.jpg

www profil: http://www.dontfuckmydog.com/ita2/sajt2.jpg

sajt2.jpg

alt logotyp: http://www.dontfuckmydog.com/ita2/logo2s.jpg

logo2s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bałaganik :D

brak jakis zdecydowanych linii porzadkujacych layout, no te plamo-napisy pod nazwami sekcji troche nie wiadomo z cyzm to zjesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

IMHO jest całkiem fajnie, ale viking też ma rację. Alt logo wydaje mi się znacznie lepsze, choć oba nie są charakterystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać, ze grafiki są z netu - chyba japonka z digartu, ale nie wiem do konca, bo ciągnąłem z drugiego projektu (ja i Alicja robilismy jednoczesnie logotyp i projek www, wyszlo tak, ze poszedł mój projekt i jej logo - moje jest alt logo). Te napisy w tle nazw działów juz wywalilem - artefakty po animacji, ktore widac w screenshoocie.

 

Co do bałaganu, to mam nadzieje, po ostatecznych klepnięciach funkcjonalnosci ułożyć. Nie ja robiłem logo, więc nie mam jeszcze koncepcji na "złoty podział" siatki. Mysle, ze za duzo tego czerwnoego - 'Mg Extras' i 'more' wywale i ew. dam w szarosci.

 

Na stronie głównej galeria rozsypana bedzie we flashu, reszta html/php/ajax. W srodku podobnie pomieszane (czyli np. kalendarz i galeria foto/video bedzie we flashu).

 

Koncepty takie jak Snap tu Us, most magnetic i Mg Inspired by... (czyli przedstawienie serwisu w copy w 3ciej osobie) sa mojego autorstwa, wiec tez mozecie napisac co myslicie jezeli nie sa zbyt sensowne. Chcialem by pojawiły się elementy charakterystycznego dla brandu żargonu.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sie na cos zdecydowac, albo bloki z przerwa, albo ciagle albo bez wypelenienia

jak wszystkie 3 kombinacje wystepuja obok siebie to wyglada to nieestetycznie

 

popatrz tutaj : http://www.kraftrecipes.com/home.aspx

 

generalna zasada, zeby w poziomie nie mieszac typow blokow, bo wprowadza to zamieszanie, jesli zmieniaja sie w poziomie to wystepuja w grupach i dzieki temu tworza

cale obszary tematyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mówisz o głownej czy podstronie? Podstrona ma być konfigurowalna przez włąsciciela profilu - więc to są osadzone widgety. Nie ma więc łatwo, bo mozna sobie je przestawiac dowolnie, włączać wyłączać, powiększać itp. jak w iGoogle. Ale dobrze ze o tym piszesz, popatrze jeszcze na to kilka razy ;)

Jezeli masz na mysli głowną - to tak, jak dostane ostateczny akcept na liste funkcjonalnosci na głownej to troche tam posprzątam i połączę to co ma się łączyć, zrobie zasadę podziału bloków i wtedy odniosę do podstron. Profil pokazany jako drug ijest taka kwalifikowana formą podstrony, w innych układ już bede mógł narzucić.

 

btw. wszystko robione na wektorach we flashu + fotki.

 

edit: teraz pomyslalem, ze jak w okienkach szarych wrzuce klatki z animacji (główna dół - Motion) bede mogl konsekwentnie wypelnic blok popielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ponizej People, Inspired, Motion,People dal duzo mniejsza przerwe, zeby naglowek nie odstawal, ale i jednoczesnie nie sklejal sie z reszta, ale wtedy konsekwentnie w kazdym bloku taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny projekt, fajna estetyka całości, zapowida ciekawy serwis.. zachęca potencjalnych userów do resesracji i ogólnie używania serwisu..

 

CO do logo , siedziałem w tym trochę i musze przyznać ze porządnie wyszło to alt version. Ma taki "nowojorski sznyt" że tak powiem. :) Projektując logo/logotypy i sprawdzając ich estetykę i poprawność omiatam wzrokiem nie tylko spojrzeniami bezpośrednimi a i kątem oka oraz z różnych stron i spójność, wrażenie "first look" i estetyka i parę innych spraw zaraz wychodzą na jaw. Tu u Ciebie jest w tych kwestiach wszystko wporządku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx, strona robiona dla pasjonatów, będa na pewno o nią dbali ;)

 

Serwis poszedł do grafika, żeby dopracować do specyfikacji technicznej podstronę, front poleci pozniej do ajaxa i away3d (galeria zdjęć), wiec bedzie sympatyczny na wejściu. Zapomniałem dodać, że Alicja dobrała fonta (Gill Sans), ja bym jak zwykle zrobił zawartość w arialu, bo w typo słaby jestem.

Strone i alt logo robiłem w systemie zrobione-sprzedane, więc nie spodziewałem się ze odpadnie, ale nie przewidziałem, ze będzie opór przy łamanej nazwie. Niestety konwersja na niełamane ('magnes' zamiast 'mag nes') nie miała sensu i trzeba było robić od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod linkiem coś co powstaje jako część koncepcji - ponieważ pokaz tego już się odbył podczas miesiąca fotografii w Krakowie. Coż to jest - jest to demoreel składanego właśnie przez nas online'owego movie makera.

Cała produkcja skupia się na tym, by prezentację statycznych fotografii z portoflio fotografa przekształcić w coś bardziej atrakcyjnego. Materiał składany we flashu, z efektó jakie powstają do projektu. Za kod póki co odpowiada BizU, pozniej ja albo jeden z freelancerów dorobi kilka warstw technicznych. Ja jestem odpowiedzialny za chaos i ciągłą zmianę założeń. Reszta za produkcję. Filmik wyszedł ode mnie, ale ponieważ został już pokazany, pracujemy nad tym, by w prostym edytorze online fotograf mógł z kilku ruchów zrobić sobie coś takiego jak tu:

 

www.blue-box.com.pl/klienci/magnes/fotokast.zip

(mpg w jakiejs duzej rozdzialce chyba 1300x?)

 

jeden problem, gdzie mi się rozsynchronizowało nie był zamierzony, ale pierwszy raz od chyba 6lat uzywalem A. Premiere i nie bardzo wiedziałem czemu mi sekwencja jpegów nie spina w tylu klatkach w ilu powinna. Poprawić nie było kiedy, bo jechałem w delegację dzień później, gdy klient miał prezentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, że wam się to tak rozwija... gratuluję pomysłu, co prawda jest kilka takich polskich portali, ale chyba takiego poziomu nie reprezentuje... kiedy można się spoziewać on-line?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beta za 3tygodnie bedzie do testowania przez klienta. Beta portalu już działa, ale ponieważ ambicje technologiczne klienta były wyższe niż rozwiązania ajaxowe, część rzeczy przenosimy do flasha, więc plan jest odleglejszy - 1września nowy portal. 1sierpnia wewnętrzne testy w wąskim gronie profesjonalnych fotografów, by ocenili czy to jest to, więc poziom do którego będą nas porównywać jest dość wysoki ;) Ale mysle ze bedzie dobrze, teraz startujemy z czyms znaaacznie trudniejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f, śliczna robota. W przeciwieństwie do vikinga, mnie wydaje się wszystko czyste i uporządkowane. Nie będę wypowiadał się o kompozycji narzędzi, bo to jest przede wszystkim dyktowane przez funkcjonalność, do której w wersji jpgowej nie ma się dostępu.

 

Podoba mi się też logo łamane. Jedyne nad czym bym posiedział to odległości między znakami, w pierwszej części "MAG" są o wiele mniejsze niż w "NES". To jest brak konsekwencji, który nie pomaga w łączeniu tych dwóch części, podkreślając ich odrębność. No chyba, że taki miałeś zamysł.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. W kwestii logotypu, to nie znajac sie w ogole na typo, pozwolilem sobie zjechac kerning z tego jak zaprojektowal autor fonta i wyszło to w ten sposób - mi pasowalo, bo gora zrobila się zlana i masywna i przez to bardziej niezależna od pełnego brzmienia.

 

Z layoutem jeszcze walczymy, ale jest dobrze, to znaczy lubię nawet ten projekt mimo, ze sie nie wczuwam zwykle w pracę. Poniżej screen do wersji flashowej i do videomakera (mam nadzieje, ze wyglada na prosty w obsłudze) z którymi startujemy jak skończymy małą robótkę dla FOXa (tu nie będzie co pokazywać, bo wszystko leci po guideline).

 

ScreenA

ScreenB

ScreenB

 

Mogą być nieczytelne, bo to wersje skalowane z HD na prezentację. Z prawej strony portalowe widgety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie klient postanowił przerobić sporą cześć portalu, bo jednak czesc technologii nie spełniała jego wizualnych oczekiwań (ajax). Machamy drugą wersję, przy okazji zrobiliśmy lifting całej grafiki, później pokażę zmiany na screenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lifting ni dotknął mocno strony głównej - drobne zmiany, ktore pokaże pozniej. Ponizej screen z płatnej wersji portfolio jaki wczoraj dostal klient razem z linkiem:

sshot1.jpg

 

na razie nie ruszałem błędów z polskimi znakami, a samo konto na ktorym testuje jest mocno robocze ;) Pozniej wrzuce wygląd portoflio bezpłatnego, ponieważ zostało to mocniej rozdzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności