Skocz do zawartości

[WIP]Arachnid Horror


XaoC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

A propos wątku o kulturze na forum które rozpoczął Loozack, postanowiłem przełamać swoja.. traume i coś w końcu w WIPie umieścić:) Dobra, a tak na poważnie...

 

Mam postać Bug Warriora ze Starship Troopers (pamiętacie film?:D grę z 2005 zainstalowałem niedawno, ale po 15min odinstalowałem, bo mechanika bugów była przerażająca) . Wymodelowałem na potrzeby tutka, texturki.... no, jestem noga w PSie:) Czeka mnie długa droga jeszcze:)

 

W każdym razie sama ANIMACJĄ zacząłem się zajmować stosunkowo niedawno, ale wkręciłem się bardzo. Dawno nie miałem takiej frajdy siedząc przed komputerem. Coś się tam kiedyś modelowało, ale ileż można?

 

I teraz chciałbym potraktować ten wątek jako istną szkołę! ARACHNID HORROR SCHOOL OF ANIMATION! Dobre bo nie ma żadnych problemów ze Skinem. Także proszę nie pisać że brzydkie, bo widze że brzydkie. Ale najpierw chciałbym wprowadzić płynność ruchów, dobrą kamerkę i potem będą pierdoły. Tu dwa linki:

1. http://www.vimeo.com/11575036

2. http://www.vimeo.com/11550804

 

Różnią się tylko tym, że jeden jest renderowany co drugą klatkę.

 

Co do scenki: chciałbym uchwycić krótką walkę bugów, rzucenie ciała troopa dalej + z jaskimi wyjdzie jeszcze jeden bug. Długość.... takie 2minutki byłyby extra:)

 

Już teraz widać, że ogólnie coś skaszanione jest, albo za szybko, albo za wolno. Nie wiadomo zbytnio co tak naparwdę się dzieje w tej scenie. Ruch buga obczaiłem jako ósemke (8), czyli odpowiednio kończyny:

PRZÓD-LEWA (X) (Y) PRZÓD-PRAWA

TYŁ - LEWA (Z) (V) TYŁ- PRAWA

Czyli: VXYZVXYZVXYZ....itd

 

Dobra, jak macie jakieś.... sugestie co mogłoby mi pomóc w mojej szkole co se otworzyłem (bo nie mogę się doczekać aż DRIMAGINE dadzą znać, a liczyć że się dostanę to.... siedzieć i czekać nie będę, sam się nauczę jak będzie trzeba). Także liczę bardzo na konstruktywną krytykę, która pomogłaby mi nauczyć się i skończyć to małe... masterpiece:Dhehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie że nawiązałeś do tego często niedocenianego i trochę już zapomnianego fresku SF ;)

 

Jeśli chodzi o animację, to myślę że warto zacząć poprawki od nadania masy bugom (up and down przy krokach). Rytm kroków tego z prawej wymaga wyrównania (w tej chwili jest skokowy). To na początek.

 

Powodzenia!

Edytowane przez fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak animuje humanoidy i mam problem to wstaje z fotela wczuwam sie w postac i hodze po pokoju starajac sie zapamietac ruchy .

Ale... moja dziewczyan dziwnie sie patrzy , do tego cierzko jest chodzic jak robak, kiedy jest sie czlowiekiem .

 

Wedlug mnie robak aktualnie idzie jak by byl ranny ,gdybym ja go animowal to nie robil bym mu takich dlugich krokow , tylko serie krodkich

 

jak mrowki na zalaczonym video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij jeszcze raz. Wez te modele bez rigow zadnych i nie animuj odnozy tylko zrob sobie taka "animacje pacynkowa". Pozwoli ci to wyczuc timing i zaplanowac cale ujecie.

 

Co do mechaniki poruszania sie; ladujesz buga w osobna zupelnie scene i animujesz go idacego kilka metrow. Robisz to tak dlugo az ci sie bedzie podobac jego charakter i zachowanie. Dopiero wtedy zabierasz sie za animowanie go w scenie finalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i-riss

fps. Starship troopers jest super. ja go doceniam ;) ukryta (dla niektorych amerykanow) satyra, przykryta super widowiskowymi scenami, ktore dzis jeszcze wygladają świeżo.

Będę śledził ten wątek, Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej,

 

Nie chcę się chwalic, bo nie ma czym. Idzie ciężko, bo cięzką drogę do celu sobie wymyśliłem, mam nadzieję że ktoś po drodze mi pomoże

 

Zacznę historię od początku. Bawiłem się reaktorem, chciałem zarzucić jakimś latającym kawałkiem Starship Troopa. Poszukałem w necie bleuprintów, żeby to przygotować go jakiegokolwiek ruchu. Czyli zacząłęm od początku. I przez przypadek natrafiłem na taką stronkę http://www.gearsonline.net/series/starship+troopers/

 

Poprostu uwielbiam tą starą kreskę i te stare obłości, nie mogłem odpuścić. KONIECZNIE to trzeba zastosować!!! tylko jest tu wiele...... bardzo wiele...... problemow. Tak zarzucę narazie głupimi renderami:

 

18578217.jpg

12871213.jpg

 

No sorki za takie oswietlenie słabe, ale tak wyszło. Jednak nie o to chodzi. Przyjrzyjcie się temu konceptowi:

 

cotou.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Poprostu nie rozumiem co się może dziać w częsci tułowia, nawet po obejrzeniu anime. A od tułowia zacząłem modelowanie i pilnowałem byleby tylko to się dało zanimować prawidłowo poźniej (priorytet no1)

 

Juz słyszałem że mam to zastąić czymś podobnym za stawami kolan. Ale.... Normalnie sobie tego nie wyobrazam. Poprostu zajalem obzajanie konceptu celowanego w 2d a ja ni stad ni z owad jak wiesniak, zachcialo mi sie w 3d go ogarniecie..... masakra.

 

No aż nie wiem.... błagam, spojrzcie na te referk co zapodałem i MOŻE coś ktoś mo podowie.... bo ja nie ruszę dalej bez kompletnego tułowia, a poprostu tego nie czuje

 

Problemem jest, ze referka zle oddaje ewentualne przeniesienie na 3d. Da się wejrzec w to wszystko, ale ciezko zrozumiec. Naprawde, nawet po obejrzeniu anime dlugo zastanaiwałem sie po co jest kawalek matalu wystajacego z ..... no teraz juz wiem i dziala to w animacji.

 

Sry za chaos, zmeczenie juz konkretne....

Edytowane przez XaoC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności