Skocz do zawartości

Jaką kupić obudowe?


kross12

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką kupić obudowe?

Do dyspozycj mam 250 zł

1 Obudowa Mercury Primo(100zł) i zasilacz CHIEFTEC HPC-300-202(150 zł)

2 Obudowa z zasilaczem Tracer TRO-787 DaVinci Thermo(220zł) i 30zł oszczędzam

3 Obudowa z zasilaczem Codegen Super Power 6063 Midi ATX 300W pod P4(150zł) i 100 zł oszczędzam

5 Obudowa z zasilaczem Modecom Platinium czarno-srebrna(180zł) i 70zł oszczędzam

Prosze o porade (własne propozycje mile widziane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

najwazniejszy zasilacz. obudowa nie ma takiego znaczenia (musi byc przede wszytkim dosc duza, ma miec wystarczajaca ilosc kieszeni, wygodna w montazu itp itd; kolor czy wyglad to juz jak ci sie podoba)

 

najwazniejszy zasilacz. minimum 360W ale polecam kupic conajmniej 400W (do nowego gf\'a panowie z nvidii zalecaja prawie 500W!) nie oszczedzaj na firmie (chieftec, antec), sprawdz ile ma molexow, czy ma/ile ma zlacz SATA. lepiej dac stowe/dwie wiecej na dobry zasilacz niz potem plakac nad wyjaranym kompem...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dirty mnie uprzedzil :) do render serva polecam wiekszua i miejsce na hd i luzniej mniej problemow z chlodzeniem

i zasilac wazny oj wazny obudowa hmm jakos nie jestem fanem case modding

stawiam na zasilacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pewien czas miałem kompa po sufladach porozdzielaniego na zasilaczu Enermax 460 W :D. Polecam. Wg mnie najlepiej dozbieraj jeszcze stówę i kup sobie termaltake PurePower 420W (dobrze trzymają napięcia przy OC), a obudowę prerzerób ze starego AT, na giełdzie dostaniesz takiego za 15zł z szufladami do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za porady!!!

Chyba najpierw kupie obudowe Mercury Primo(zależy mi na wyglądzie) i syfny zasilacz(300W) za 30zł a reszte(120zł) odłoże i dozbieram do Chieftec HPC-420-302-DF(320zł) lub tak jak wyżej tyle że zostane przy mojm syfnym zasilaczu (200W) i zaoszczędze 30zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obudowe chyba wlasnie Mercury - z boczna klapa z okienkiem z pleksy i wentylatorkiem podswietlanym (zasilacz oczywiscie osobny - Modecom). W kazdym razie obudowa bardzo funkcjonalna - sanki dyskow sa poprowadzone pionowo do samej \"podłogi\" - mozna montowac 2 lub 3 dyski jeden pod drugim z odstepami! (dlatego ja wybralem).

Koniecznie zwracaj uwage na ilosc i rozmieszczenie wszelkich sanek w obudowie itp. To obudowa ma sie dostosowac do posiadanych przez Ciebie bebechow a nie odwrotnie!

Zasilacz oczywiscie kup osobno - spokojnie wystarczy Modecom 350W

 

Moja obudowa z bocznym wiatrakiem spisuje sie doskonale - chlodzenie jest wysmienite -moj PIV w stanie nic nierobienia ma ~ 27 stopni!!!! A przy renderingach maximum do 44stopnie!

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam chiefteca360 dualfan, tak samo wydajny jak jego 420watowy brat, kosztuje ok 200 wiec nie specjalnie duzo, pobor mocy kompa sprawdzisz tu:

http://www.jscustompcs.com/power_supply/

oczywiscie te pobory sa to maxymalne wartosci, ciezko aby w jednoczesnym momencie wszystko tak dzialalo ale bedziesz mial poglad czego sie spodziewac i na co sie nastawic

 

greets

 

ten 360 chiefteca chodzilo mi oczywiscie o model z aktywnym PFC... (w komputroniku 250 ale widzialem gdziech chyba na www.barwkomp.pl za ~200)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja mam pytanko. to wcale nie ot bo krossowi tez moze sie przydac :|

 

policzylem sobie wg tego kalkulatora co Quadysz podal i mi wychodzi pobor mocy ponad 500w a jade bezbroblemowo na chieftecu 360w. asus probe pokazuje napiecia w normie. czy mam czekac na wielkie bum?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, akdsn mozesz spac spokojnie :) ten kalkulator podaje maxymalny pobor mocy kazdego z elementow skladowych, ciezko zeby wszystko na raz pracowalo na maxa, chyba juz to pisalem :) chodzi mi o to ze ciezko bys na raz renderowal przegrywal fim z dysku na dysk, nagrywal plyte odczytywal z drugiej i naparzal w jakas gre :D swoja droga to duzo ci wyszlo, u mnie wyszlo 355W i dzialalo bez problemu na zasilczu 200W :) dzialalo bo zmienilem...

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam duala( dwa atlonki 1,8) i chifek 420 dual fan idzie, ale widac ze na maxymalnych obrotch przy renderze i dlatego mog go polecic, bo wiem ze duo wytrzyma, chybaze chcesz miec cicho i bezpieczni to Enermax b to chyba oe maja 12 cm wentyl., choc moge sie mylic. nie kupuj nomane spalilem 2 codegeny w ciagu i tygodnia i wiem ze tu sie nie oplaca zaoszczedzac. policz koszt plyty i calego wnetrza i pomysl ze elekrownia za to nie zaplaci, a prąd to rzecz zmienna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności