Skocz do zawartości

Szczeliny w aucie, różne kolory jednego elementu


xxxander3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zapytać po 1 - jak zrobić ładne szczeliny w aucie, maski, drzwi nie będą się otwierać czyli połączone z karoserią. Jak zrobić szczeliny (maski, drwi itp) aby wyglądały naturalnie.. ? Kombinowałem tak : tam gdzie miała być szczelina robiłem 3 linie i tą w środku przesuwałem do tyłu, jednak to nie bylo zbyt dobre... po włączeniu Meshsmooth karoseria cała ładna ale szczeliny tragiczne (hamburgerowato wyglądało - bardzo zaokrąglone).

Drugie pytanko to jak mogę dać różne kolory na jednym elemencie (na siatce) bo domyślam się, że chyba nie trzeba robić każdego elementu o innym kolorze oddzielnie, musi być coś dlatego pytam jak do tego dojsć.

Także proszę o pomocne odpowiedzi.

Aha jeszcze takie pytanko do modelarzy :) jak sobie radzicie z tymi blueprintami, w trakcie pracy coś z nimi robicie , bo częśto wszystkie perspektywy przedmiotu (np.auta) nie do końca się zgadzają... co wtedy ?

 

Ps.Pytań pewnie będę miał jeszcze dużo, bo nie dawno zacząłem modelować... mam nadzieje, że dużo ionformacji znajdę w książce 3ds max Biblia którą zakupiłem i na nią czekam.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1. na kawędziach > chamfer

2. Mozesz albo pociac obiekt jak chcesz, pozoznaczc odpowiednie poly i nadac im material, albo uvw unwrapa i wyexportowac siatke i do psa czy gdzies,

3. krzywa blueprinty to standard, duzo referek (wlasne badz google)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności