Skocz do zawartości

Teczka 2D/Ulema


Gość Ulema

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ulema

Witam :)

Digital painting interesuje się już od jakiegoś czasu, a odkąd kupiłam pierwszy tablet staram się sukcesywnie ćwiczyć naukę rysunku. Dlatego tez pozwoliłam sobie wrzucić kilka moich prac i poddać je obiektywnej ocenie forumowiczów. Zwracam się także z prośbą o pomoc, a mianowicie mam spory kłopot z doborem palety barw dla całego rysunku. Czym powinnam się kierować? Czy są jakieś zasady? Może jakieś pomocne linki? była bym bardzo wdzięczna :)

pozdrawiam i zapraszam do oglądania :)

Edytowane przez Ulema
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witamy. Jak znam życie zaraz admin Ci napisze żebyś zmieniła nazwę wątku =].

Jeżeli chodzi o samą naukę rysunku to uwierz mi tablet nie jest do tego najlepszy. Masz jakieś tradycyjne rysunki/malowidła? Pokaż je nam to będzie wiadomo z której strony więcej ognia dołożyć co byś ładnie dopieczona była =]. Co do portretów - nawet ładne. Kolory nie są złe ale brakuje zróżnicowania, nie zauważyłem czerni i bieli - to dobrze, i proporcje nawet utrzymane z tym że bryły nie czuć. Długo Ci schodzi na taki jeden portrecik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do zapoznania się z regułami obowiązującymi na forum ;)

(tips:nazwa wątku)

 

pomocnych linków ci u nas dostatek w dziane tutoriale 2d :)

 

dobrą zasadą jest zaczęcie od martwej natury z biurka i od odkurzenia szkicownika

wtedy zazwyczaj widzimy na jakim jesteś poziomie i ew możemy ci powiedzieć co i w jaki sposób ćwiczyć ;)

 

co do prac wszystko malujesz jednym kolorem zmieniając jasność koloru przez co twarze wydają się mdłe i plastikowe ;)

znaj moje dobre serce i łap linki

SKIN: a tutorial - Part 1

SKIN: a tutorial - Part 2

http://navate.deviantart.com/art/SKIN-a-chart-SUPPLEMENT-IMG-145160154?q=sort%3Atime+gallery%3Anavate&qo=4

 

 

czyrs

 

edit

emmilius argh XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ulema

Dziękuję za pomocne linki :)Tutorial z DA znalazłam właśnie jakiś czas temu i teraz staram się wykorzystać zawarte w nim wskazówki w kolejnej pracy. W powyższych pracach także próbowałam nieco zróżnicować kolory ale z niezbyt dobrym skutkiem. Ogólnie rzecz biorąc moja technika bardzo kuleje a jak już zostało zauważone, mam spore problemy z wyczuciem bryły. Dodatkowo zauwazyłam że rysunki są w zależności od wyświetlanego miejsca (czy to forum, czy DA czy pulpit) różnej jasności. Dotyczy to także ich przenoszenia na inne komputery.

Oczywiście, oprócz tabletu wykorzystuje także "klasyczne" przybory rysunkowe, niestety także bez zagłębiania się w techniczny aspekt rysowania. Jeśli chodzi o całą sylwetkę, to oprócz wyczucia bryły mam kłopot z proporcjami. Staram się ostatnio pracować nad uproszczonym modelem człowieka, ale jakoś nie mogę tego wyczuć, przez co wychodzi jeszcze gorzej niż normalnie.

Oto kilka przykładowych prac, od najstarszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz pod szlifować proporcje ludzkiej sylwetki wybierz się na kurs , czyli 30-sto (lub więcej - jak sobie ustawisz) sekundowe rysowanie ludzkich sylwetek.

Można podłapać ładnie proporcje - ale nauki anatomii z poserów to unikaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nawet na kurs się zapisywać, po prostu zapamiętaj parę regułek: w ludzkim ciele mieści się na wysokość 7 jego głów - taka na początek. I rysujesz ludzi tak jak widzisz, czy idą, czy biegną, czy się schylają, łapiesz ich szybko, uczysz się oszczędzać kreskę i bardzo szybko się uczysz proporcji. Musisz po prostu ćwiczyć. Grunt, to obserwacja, nie ograniczaj się do kopiowania tego co widzisz jak maszyna. Przypatrz się, popatrz, czy akurat w danym ustawieniu ciała w linii prostej nie łączą się pewne elementy - szukaj zależności. Bardzo dobrym sposobem ćwiczenia rysunku/malarstwa, jest zabieranie się za ćwiczenia nie tych elementów, które lubisz i sprawiają ci przyjemność, ale tych, które sprawiają ci największą trudność.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ulema:) widze ze często rysujesz front twarzy. Czasami wydają się być zbyt regularne, rysowanie w programie ułatwia sprawę, bo wystarczy zrobić odbicie lusztrzane jednej połowy głowy i voila ;P, nie byłoby to widoczne gdyby cienie byly troche inne po obu stronach, bo to wyglada jakby swiatlo bylo identycznie rozproszone. Za to detal masz fajny, koronki, łańcuszki i materiał. Szczegolnie podoba mi się dziewczyna z jablkiem, te pompony i kolorki są wyśmienite :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ulema
Ja tam rozpoznaje laske z Lineage2, nie myle sie?

Dobry start, bedzie dobrze, tzreba tylko czasu.

 

Jak najbardziej, grało się jakiś czas temu ;)

Co do portretów to front akurat najlepiej mi chyba wychodzi ;) Tak przynajmniej ja to widzę. Jednak nie używam odbicia lustrzanego. Może to błąd ale najpierw zawsze robię szkic twarzy na papierze, skanuje, i wrzucam do PSa, obrysowuje i zaczynam wypełniać, ale cienie chyba faktycznie przydało by się nieco zróżnicować :)

To przykład jak mniej więcej przebiega praca:

 

Dziękuję też za motywację do ćwiczeń. Chyba czas się wziąć za podstawy techniczne zanim rzuci się na głęboką wodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności