Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Douglas SBD Dauntless


DonJakub

Rekomendowane odpowiedzi

Douglas SBD Dauntless (ang. nieustraszony) - bombowiec zwiadowczy i pokładowy bombowiec nurkujący z okresu II wojny światowej.

 

Model wykonany pod animacje i portfolio.

 

 

 

sbd.jpg

 

 

 

Textury - color, specular, normal - 2048x2048

http://img443.imageshack.us/img443/7983/texturao.jpg

 

 

Czy jest ktoś chętny by przyjąć mnie na staż do pracy ok 3tyg. potrzebuję na studia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na mój gust za bardzo się błyszczy, ma za głębokie podziały blach i masz błędy w cieniowaniu przy lukach podwozia. Przydałoby się też popracować nad cylindrami silnika, to miejsce przeważnie jest zachlapane przez jakieś smary i inne oleje, u Ciebie są czyste i za bardzo kontrastują spod osłony silnika. Masz też zmirrorowaną siódemkę na stateczniku. Geometrii też jest trochę niepotrzebnej, zwłaszcza na stateczniku pionowym i sterze kierunku. Za to malowanie od spodu mi się bardzo podoba, zdecydowanie lepsze niż niebieskie camo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model także mi się podoba.

Sprawdź jednak i popraw tekstury barw: nigdzie w US Navy gwiazda nie była malowana na stateczniku pionowym! O odwróconej siódemce pisał juz _michal. Aha, o ile się nie mylę, to golenie, piasty i wnętrza komór podwozia były białe. Sugerowałbym znaleźć w necie na stronach modelarzy jakieś porządne schematy malowania... Otwory w klapach były "na wylot" - może by je uzyskać za pomocą tekstury kanału alfa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_michal - blach raczej się błyszczy więc specjalnie tak zrobiłem. Błędy w cieniowaniu powstały dopiero przy zastosowaniu auto smootha i niestety nie wiem czemu.

7 - tak to postaram się poprawić. Reszta to myślę, że kwestia drobnych poprawek lub indywidualnego gustu :)

 

wjaworski - gwiazde celowo dałem na stateczniku mimo, że tam jej nie powinno być.

 

Plugawiciel - takk nie wypaliłem tam normal mapy a textura nieco zbladła pod inną warstwą struktury blachy.

 

Dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności