Skocz do zawartości

Wiz: Dom jednorodzinny


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

no i przyszla pora na mnie aby cos wrzucic...

 

tak wiec wrzucam wizke domu w dzien i w nocy, wykonywana dla siebie, w spokoju, bez pospiechu, po trochu i bez wiekszego szalenstwa...

 

pomyslem, a raczej pierwowzorem stala sie ta refka od wujka google :P>>>> http://a.imagehost.org/view/0848/dom_pasywny, nie mialem zamiaru szalec z zadnymi wydziwnymi pomyslami ani projektami, chcialem prosty fajny domek dla przyjemnosci wykonania go, ot co......

 

 

tu hires, dla szukajacych dziury w calym :P:D>>>> http://i.imagehost.org/view/0931/zestawienie

 

soft jak zawsze 3ds max 2009 vray sp4 oraz photoshop cs3...

 

pozdrowka...

 

max.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

za duży kontrast jak dla mnie, daltego trochę sztucznie to wygląda, trawa nawet niezła ogólnei trochę więcej zieleni bym wrzucił, lampki trochę bez sensu poustawiane na trawniku ta w środku przeszkadza najbardziej :) ładne zasłony, ogólnie daje to radę pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Skalaaaaa !!! :P

-Krzesła gigantyczne, tak samo liście na drzewie po lewo i chuśtawka, mimo że stoi za domem to jest większa niż okna i ogólnie sprawia wrażenie jak by miała 3m;

-tiling bitmapy displacement trawnika razi

-oświetlenie poustawiane od czapy, kompozycyjnie leży i wciska sie na chama w kadr z dolnej krawędzi,

 

na "+", ładny modeling, materiały (zasłonki szczególnie) i całościowy ciepły odbiór :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carlosss - dzieki, moze nasze monitory maja inny kontrast, u mnie jest ok....

 

@terenas - speszjal for ju, aby rozwiac twoje watpliwosci co do skali, kazdy biped ma taka sama wysokosc.....

 

1_126.jpg

 

2_38.jpg

 

3_34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może wielkość fotela do bipeda jest ok ale juz domu mniej. Jak biped będzie chciał wnieść fotel do środka, może sie w drzwiach nie zmieścic. Szyby maja za duzy fog. Trawa kiepsko wyszła (te ciemne plamy, jak po krecie ;)). Górna część renderu w scenie nocnej za ciemna i ta lampa na środku do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie dobra robota! Ja bym sie skupil teraz na pozytywnej energii. Trawa ladniejsza, czysta i soczysta:) niech emanuje takim feelingiem jak na pieknej lace rodem z krainy hobbitow;)

Cieplejsze swiatlo i delikatne chmurki, ktore ubogacaja niebo, utrzymujac jednak nastroj pieknej pogody, ale dajac mozliwosc powiedzenia o niebie "wow, jakie ladne niebo" ;)

Wierze, ze bardzo duzo pomoglby atrakcyjny, rastamanski wzorek na lezakach.

Stworz atmosfere jakby chcialo sie z nich korzystac!:)

Zrobiles juz wiele dobrego, pozostaje to sprytnie dotuningowac, a przy odpowiednim nastroju to bedzie kwestia krotkiego czasu. Warto isc z tym dalej!

Czekam na updaty, dzieki z gory!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki pawel, ladnie to ujales, niestety nie bedzie update'ow, to jest wykonane dokladnie tak jak chcialem to pokazac, pomysly niczego sobie, dobra wizja, lecz ja nie z tych co update'uja w finished, pozdrawiam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienny widok mocno za kontrastowy. To w jakims stopniu kwestia monitora ale u mnie zacienione miejsca (drzewa, U mnie miejsca zacienione (murek z prawej, drzewa, miejsca pod okapem) są niemal czarne. Prawie jakbyś wyrenderował w gamma 2.2 a zapisał przez pomyłke z G1

Ale przedewszyskim dla mnie to nocny widok jest troche bez sensu. Po co w gogóle robic widok z którego jedynym wnioskiem jst ten że te latarneki na maksa daja po oczach. Jeśli chcesz widok nocny to juz lepiej zrób późnowieczorny żeby nie był czarny tylko nastrojowy. Zapal latranie ale zdecydowanie powinny świecić słabiej ale dawać więcej światła :) Tzn niech nie będa tak wypalone ale żeby przestrzeń, trawa wokół nich była bardziej oświetlona. Do tego zdecydowanie popraw materiał zasłon i rozświetl mocniej ciepłym światłem wnętrze. Zapal też swiatło na poddaszu żeby coś sie zadziało na tarasie. W koncu ktos ma kupić ten dom więc powinno być ciepło miło i przyjemnie.

Co do skali to dramatu nie ma ale te okna boczne rzeczywiście za niskie. Nie wiem czy to kwestia projektu czy błędnej skali całości.

Bez sensu ten stolik na trawie. Mało ogrodowy jest. Waży pewnie tyle że nikomu by sie nie chciało targac go do ogrodu i z powrotem

Edytowane przez pabulo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności