Skocz do zawartości

Zestaw do ok 15k


armator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mysle o zakupie zestawu za ok. 15k. Przeznaczenie modelowanie i rendering. Soft 3dsmax i vray.

Poczatkowo wyklarowal mi sie taki oto komputer:

-monitory: HP 24" LP2475w 2szt.

-procesor: Intel Core i7 930 LGA1366 BOX

-plyta glowna: Gigabyte GA-X58A-UD3R Intel X58 LGA1366

-ram: 6 GB w 3 kanałach - G.Skill DDR3 6GB(3x2GB) PC1600 Ripjaws Series CL8

-k.graf: Gigabyte GeForce GTX480

-chlodzenie proc.: Scythe Mugen 2 Rev. B

-obudowa: CoolerMaster HAF 932

-zasilacz: OCZ Z-Series 650W

-LG nagrywarka Blu-Ray BH10LS30

Calosc wychodzi ok 11k

 

Pomyslalem jednak o tym aby pojsc w dwa procesory. Znalazlem sliczna plyte: http://www.ddr2.pl/EVGA_Classified_SR_2_270_WS_W555-274.html ,

procesory:http://www.ddr2.pl/Intel_Xeon_E5630_253GHz_BOX-283.html

Wszystko bylo pieknie do momentu gdy zwrocilem uwage na standard wielkosci plyty glownej HPTX. Za nic nie moge znalezc obudowy, ktora by do niej pasowala. Przy okazji - czy robiliscie jakies zakupy w tym sklepie ddr2.pl? Nie chialbym sie naciac na niesolidnego sprzedawce.

Podsumowujac jestem otwarty na wszelkie propozycje, zarowno jesli chodzi o zakup gotowej skrzynki, komponentow (najlepiej w jednym sklepie) jak rowniez ekranow (wymienione wyzej hp to taki wybor z braku laku w tym zakresie cenowym, przy okazji brzydkie sa okrutnie)

Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

za 15k, o juz chyba lepiej postawic mala farme na i7 860+prosty overklok do 3,5ghz, zamiast inwestowac w jeden komputer. W takiej opcji uzyskasz znacznie wieksze osiagi renderingowe, a poza tym gdy bedziesz pracowal, rownolegle bedzie mogl odbywac sie rendering.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor ma rację, wypasiony komp przydaje się... jak masz farmę. Ale jeśli masz mało miejsca na farmę (tak jak ja nie mam gdzie upchać kompów w domu) to poprostu do tego zestawu dokup sobie jakiegoś lapka, na którym będziesz mógł spokojnie pracować kiedy komp będzie renderzył. albo grać dla rozluxnienia, albo robić tutoriale, albo oglądać filmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralem to pod uwage, jednak koniec koncow wychodzi to drozej niz zainwestowanie w jeden dwuprocesorowy komputer. Wiele elementow trzeba policzyc x2. Wydajnosc 920 ma sie nijak do Xeona 5620. Czasami zdarzaja sie rozne kwiatki z bucketami podaczas renderingu sieciowego. Gdybym mial kupic dwa kompy musialbym rozwazyc zakup 980x, ktory wyjdzie sporo drozej niz 2 wspomniane wyzej xeony. Co do pracy na drugim kompie podczas renderingu na pierwszem...bylaby to faktycznie duza zaleta gdyby nie kwestia oprogramowania. Trze byloby miec druga licencje maxa i vraya....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do renderingu sieciowego nie potrzebujesz dodatkowej licencji na maxa i vraya, nie chce wprowadzac w blad, trzeba zajrzec do licencji ale chyba vray masz na 1 workstation i 10 nodow a z maxem chyba jeszcze wiecej nodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do renderingu sieciowego nie potrzebujesz dodatkowej licencji na maxa i vraya, nie chce wprowadzac w blad, trzeba zajrzec do licencji ale chyba vray masz na 1 workstation i 10 nodow a z maxem chyba jeszcze wiecej nodow.

 

 

 

Masz racje, ustosunkowalem sie jedynie do zdania, ze moge wrzucic na jeden komp render a na drugim pracowac. Da sie tak zrobic jesli bede cos robil w PS, choc i to wymaga gimnastyki, zeby przerzucic licencje gdyby PS wczesniej byl zainstalowany na komputerze ktory teraz liczy.

Do renderowania jako slave'y mozna wykorzystac jak wspomniales wiele komputerow ale do modelowania i renderowania standalone potrzebne sa juz nowe licencje, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale przeciez mozesz uzyc backburner-a, wyslac na slave'y sceny zeby sie renderowaly a na glownej maszynie na ktorej masz licencje pracowac dalej nad innym projektem czy tym samym itp.

A w przypadku gdy nie potrzebujesz workstation do pracy uzywasz distributed rendering i licza wszystkie maszyny ktore posiadasz.

Do tego wszystkigo nie potrzebujesz dodatkowych licencji na maxa czy vray-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale przeciez mozesz uzyc backburner-a, wyslac na slave'y sceny zeby sie renderowaly a na glownej maszynie na ktorej masz licencje pracowac dalej nad innym projektem czy tym samym itp.

A w przypadku gdy nie potrzebujesz workstation do pracy uzywasz distributed rendering i licza wszystkie maszyny ktore posiadasz.

Do tego wszystkigo nie potrzebujesz dodatkowych licencji na maxa czy vray-a

 

 

Ha i tu mnie zazyles :] Do tej pory nie uzywalem backburnera. W przypadku bardziej zlozonych scen robilem DR. Musze koniecznie zbadac ten temat. Dzieki za cenna wskazowke :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no problemo

Mozesz tez rozejrzec sie za innymi wtyczkami do renderingu sieciowego , evermotion chyba tez cos tam ma u siebie.

Spotkalem sie z opiniami ze backburner bywa zawodny i jakies problemy z nim moga byc, ale ja osobiscie nie mialem zadnych jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jdnostka przliczeniowa oparta na i7 860 to wydatek 2tys zl netto. Policz ile takich jednostek mozesz kupic zamiast obranego przez ciebie xeona i wtedy porownaj wydajnosc. Mysle, ze zdecydowanie w wydajnosci oraz elastycznosci pracy wygra mini farma oparta na backburnerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jdnostka przliczeniowa oparta na i7 860 to wydatek 2tys zl netto. Policz ile takich jednostek mozesz kupic zamiast obranego przez ciebie xeona i wtedy porownaj wydajnosc. Mysle, ze zdecydowanie w wydajnosci oraz elastycznosci pracy wygra mini farma oparta na backburnerze.

 

 

Przelicze to jeszcze dokladniej, choc roznica moze wyjsc w druga strone. Xeon 5620 kosztuje 1500zl, plyta EVGA ok 2300zl, powiedzmy ze zasiacz bedzie 2x drozszy ale w drugim przypadku trzeba kupic dwa, podobnie jest zreszta z plyta glowna. Pamiec tu 12GB a tam 2x6GB. Zatem nie wiem czy argument cena/wydajnosc bedzie wyraznie na korzysc kilku komputerow. Szukam porownania i7 860 vs Xeon 5620, niestety nie udalo mi sie jeszcze znalezc takiego zestawienia.

Mam prosbe - czy moglibyscie zasugerowac najtansze a jednoczesnie w 100% spelniajace role komponenty do komputera slave'a? Biore pod uwage rowniez OC wiec dobrze gdyby MB wspierala to w wygodny sposob. Przypuszczam, ze dla slave'a na dziendobry bedzie wystarczajaca zintegrowana lub jedna z najtanszych kart na rynku prawda?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o OC, ja swoje i7 860 podkrecilemz 2,8 na 3,9ghz (chlodzenie Noctua - ok 300zl). Dziala to bardzo stabilnie i czuc mocny przyrost predkosci. Dysk, Karta gr do jednostek przeliczajacych wlozylem jedne z najtanszych gdyz nie wykozystywane podczas liczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o OC, ja swoje i7 860 podkrecilemz 2,8 na 3,9ghz (chlodzenie Noctua - ok 300zl). Dziala to bardzo stabilnie i czuc mocny przyrost predkosci. Dysk, Karta gr do jednostek przeliczajacych wlozylem jedne z najtanszych gdyz nie wykozystywane podczas liczenia.

 

 

Analizuje wlasnie wyniki 860 w Cinebench (ktore, przypuszczam, w duzym stopniu przeniesa sie na maxa): http://www.cbscores.com/

Gdyby udalo mi sie dostac plyte SR-2 rowniez bylbym w stanie podkrecic Xeony. Musze sie jeszcze mocno zastanowic w co wejsc. Rowniez 980X kusi swoimi parametrami tylko ta cena....Wlasciwie dobrze byloby wejsc w podstawke 1366 i czekac az cena tego procka spadnie, zeby go wrzucic do drugiej skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor dobrze radzi.

Jak raz spróbujesz z małą render farmą to już nie będziesz chciał inaczej ;] jak dla mnie dużo lepszy komfort pracy niż jedna bestia... ktoś już ci dawał linka do zestawów to nie będę powtarzał ale znacznie ekonomiczniej wychodzi zrobić sobie kilka render nodów niż jeden potężny. Niektórzy mogą się gniewać ale i7 jest dobrą opcją ładnie się kręci i nie drogo wychodzi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności