Skocz do zawartości

Pojazd 3d: bmw e46 touring


Gość szarak3d

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szarak3d

57633392.th.jpg%20%20Uploaded%20with%20"]57633392.th.jpg Uploaded with [/url]ImageShack.us

witam wziolem sie za modelowanie bmw e46 kombi moze temat nie najorginalniejszy ale jako wlasciciel owego autka zawsze chcialem je wymodelowac i moze jakas mala animacje sklecic wiec wziolem sie i narazie tak to wyglada.

czekam na komentarze i uwagi

34727911.jpg

Edytowane przez szarak3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość szarak3d

troszke podciagnolem gdzieniegdzie. co do za ostrych kątów troszke zmienilem jednak niewiele bo sadze ze sa i tak o wiele ostrzejsze niz jak widac na fotce Thundera na mojej wyglada inaczej wydaje mi sie ze to kwestia zalamania odbitego obiektu jako ze na fotce Thundera odbija sie niebo które jest jednolite wiec niewidac zabardzo kąta. jeszcze jedna kwestia a w somie dwie pierwsza jak zrobic by bylo widac miniaturke na glownej stronie z watkami a droga jako ze w materialach i texturowaniu specjalista nie jestem macie moze linka do jakiegos tutka i textury na napisy na oponie? pozdrawiam i dziekuje za komentaze i uwagi na weckend postaram sie cos wiecej wydlubac bo w tygodniu to z czasem kiepsko:)

99303450.jpg

43216953.jpg

dsc0027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis na opony... na material ci nie poradze, ale napisy mniej wiecej okresle jak zrobic...

 

Zarejestruj sie na cg.cars tutaj masz sidewalle (http://forum.cg-cars.com/gallery/browseimages.php?c=29) sciagnij ktory ci sie podoba...

 

 

(unwarpa chyba kumasz)

1. Na swoja opone narzuc Unwarp (chyba) map

2. Zaznacz boczna czesc opony zeby tylko na nie dzialal unwarp - czyli tam gdzie maja byc napisy

 

(i tutaj sposob moj najlepszy, wg mnie...)

 

3. wrzuc mapke swojego sidewalla w diffuse, zaznacz zeby byla widoczna podczas modelowania i zeskaluj ja (w diffusse lub unwarpie) tak zeby ladnie calosc jej byla widoczna na bocznej czesci opony

 

4. jezeli juz to zrobiles to prawym na slot diffuse i wytnij, wklej go do slotu displace(-ment?) i ustaw jego wielkosc na odpowiednia, zalezy jakiej skali robisz auto, ale mysle ze wiecej niz 5 bedzie juz za duzo...

 

5. no i ustawiasz sobie material polysk, kolor itp w slotach innych, mozesz dac tez na cala oponke delikatnego bympa zeby opona byla ciut chropowata

 

nie powiem ci teraz, ale musisz zobaczyc jaki kolor displace tloczy (wciska?) i zmienic moze kolor w sidewallu zeby efekt byl fajny

 

 

metoda do vray'a, mysle ze dasz sobie rade...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szarak3d

44851559.jpg

zaduzo zem nie wydlobal ale zawsze do przodu:) mam nadzieje ze kształt maski i reflektorów wkoncu zblizony do orginału bo od tego ciaglego patrzenia to sam juz niewiem, jakby jeszcze nie teges to piszcie k_gabra dzieki za rady przydalo sie chociaz jak wkleilem mapke do displacement to zaczelo strasznie dlugo mielic i dziwne rzeczy wychodzily na renderze :) moze przez to ze w mentalu a nie v-ray? wiec zrobilem w bump i chyba niewyglada to najgozej ale jak juz pisalem to z materialow noga wiec wszelkie rady mile widziane pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca super

No to mnie chyba zmotywowałeś ;) tez posiadam e46 i od dawna noszę się z zamiarem zrobienia takiego modelu. Jak tylko skończę lotusa to zacznę to dłubać

 

Co do twojej pracy to przyczepie się do tarcz hamulcowych nie wiem jak u ciebie ale moje są porysowane a twoje jak lustro wyglądają. Wiem, że to kwestia materiałów których się jeszcze uczysz ale od razu mi się to rzuciło w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szarak3d

57633392.jpg

nastepny update co do materialow to narazie prawie wszystko z gotowcow na koncu postaram sie nad nimi popracowac pozdrawiam i czekam na opinie i uwagi a i jeszcze raz chcial bym zapytac jak zrobic zeby bylo widac miniaturke przy watku w wip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności