Skocz do zawartości

Niebo w wysokiej rozdzielczości lub...?


pressenter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio coraz częściej przytrafia mi się robić większe wizki, rzędu 70x100cm. Jak dotąd używałem zawsze standardowego vraysky jako tła, ale poproszono mnie teraz o wstawienie czegoś ładniejszego; chmurki, może jakaś smuga po przelatującym samolocie... ogólna sielanka. Problemem jest, fakt, iż idzie to do druku, więc podstawianie stratnego jpg pod tifa troszkę chyba mija się z celem? Stąd też pytanie jak profesjonalnie rozwiązujecie takie problemy? Macie jakieś stronki gdzie można kupić takie backgroundy w, na przykład, tif?

 

Z góry dzięki za pomoc

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

He he.. chyba nie ten dział.

 

Jeśli chodzi o Niebo jako tło do wykorzystania w druku to chyba najłatwiejszy do samodzielnego pozyskania element w dużej rozdzielczości [seria zdjęć różnych obszarów - brak geometrii] - potrzebny tylko aparat i trochę czasu i możesz zrobić sobie nawet pokaźną bazę Chmurek/Nieba. Fotografować możesz nie szeroko-kątnie, tylko na zbliżeniu, ze stałą ekspozycją i pomiarami, później poskładać ujęcie nawet powyżej B1 [11k] czy B0 [14k].

Zapisując do RAW uzyskasz lepszą jakość[+ poprawisz ekspozycję], choć wiele zależy od matrycy aparatu i szkieł - z doświadczenia zobaczysz że tak naprawdę do wykorzystania będzie środkowa część każdego ze zdjęć, bo popularne lustrzanki turystyczne wyposażone są w szkiełka które dają efekt aberacji bliżej krawędzi kadru - jeśli to kontrastowe chmurki to może być widoczne przy dużych drukach.

Znajdź wysoko położone miejsce, zabierz statyw i kanapki - fotografuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś był kiedyś generator map nieba, Vue chyba miał cos takiego wbudowanego. Nie wiem jaka jest z tego jakość i realistyczność, nie testowałem. Ogólnie nie bał bym się aż tak, niebo nie jest najistotniejszym elementem wizki, zawsze można odszumić filtrami, do Photoshopa też gdzieś widziałem pędzle do robienia chmur, o dziwo nieźle to wychodziło. Ja często mapę nieba składam z kilku zdjęć i kręce w szopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he.. chyba nie ten dział.

 

Jeśli chodzi o Niebo jako tło do wykorzystania w druku to chyba najłatwiejszy do samodzielnego pozyskania element w dużej rozdzielczości [seria zdjęć różnych obszarów - brak geometrii] - potrzebny tylko aparat i trochę czasu i możesz zrobić sobie nawet pokaźną bazę Chmurek/Nieba. Fotografować możesz nie szeroko-kątnie, tylko na zbliżeniu, ze stałą ekspozycją i pomiarami, później poskładać ujęcie nawet powyżej B1 [11k] czy B0 [14k].

Zapisując do RAW uzyskasz lepszą jakość[+ poprawisz ekspozycję], choć wiele zależy od matrycy aparatu i szkieł - z doświadczenia zobaczysz że tak naprawdę do wykorzystania będzie środkowa część każdego ze zdjęć, bo popularne lustrzanki turystyczne wyposażone są w szkiełka które dają efekt aberacji bliżej krawędzi kadru - jeśli to kontrastowe chmurki to może być widoczne przy dużych drukach.

Znajdź wysoko położone miejsce, zabierz statyw i kanapki - fotografuj.

 

Zapomniałeś założyć, że nie wszyscy mają lustrzanki z możliwością zapisu do innych formatów niż *.jpg. :D

 

polecam ta stonke z HDR'ami

http://www.openfootage.net/

 

Znam, znam, ale chidziło mi o typowo dobrej jakości pliki, do podłożenia w PS. :)

 

Gdzieś był kiedyś generator map nieba, Vue chyba miał cos takiego wbudowanego. Nie wiem jaka jest z tego jakość i realistyczność, nie testowałem. Ogólnie nie bał bym się aż tak, niebo nie jest najistotniejszym elementem wizki, zawsze można odszumić filtrami, do Photoshopa też gdzieś widziałem pędzle do robienia chmur, o dziwo nieźle to wychodziło. Ja często mapę nieba składam z kilku zdjęć i kręce w szopie.

 

No właśnie Nvidia mi podrzucił pomysł z brushami, i przyznam, że jest to bardzo fajne rozwiązanie. Już dzisiaj testowałem i sprawdza się świetnie. :)

 

Dzięki wszystkim za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności