Skocz do zawartości

Wip 2D: Okładka Czarodzieje/magiki - finał !


Mr Kostek

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie finiszuje z taką sobie okładką. Zanim ją oddam chciałem prosić o jakieś szybkie uwagi. Co można jeszcze na szybko poprawić, podciągnąć. Dedlajn w wtorek, także jak coś komuś się rzuci w oczy to proszę o komentarze.

coverjst.jpg

Edytowane przez Mr Kostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Daj troche wiecej tego globalnego swiatla/atmosfery na postac ( glownie na bluzke) to chyba to, co najbardziej mnie gryzie. Druga sprawa jest taka, ze to widoczne kolano blizej nas jest zmutowane, poprowadz sobie linie od stopy po piszczelu, a zobaczysz gdzie i co nie lezy.

 

Generalnie niezle, jak na pierwsza okladke, zrobiles duzy postep.

 

 

P.S Pobaw sie troche suwakami i zobacz jak cale otoczenie wygladalo by w lekko zielonkaych odcieniach, wtedy kolorsytycznie fajnie by to ze soba lezalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo to ja się nie znam ale co mi się wydaję warto poprawić to usta. Jeśli to ma być uśmiech to obniżył bym je trochę (bliżej brody) a kąciki ust ku górze skierował bardziej tak>> / . A jeśli to ma być zdumienie/powaga to też bym proponował jakoś nimi pomanipulować, tylko nie mam pomysłu w jaki sposób. Poza wspomnianym też kolanem to praca wypas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za uwagi, nie zawsze człowiek widzi wszystko. Co do kolana to rzeczywiście coś dziwnie wygląda ale to może przez spodnie i but. Sprawdzę szkice anatomii. Fakt buźka nieco bez emocji, mały uśmieszek się przyda. Mellon wielkie dzięki za uwagę o szyi tu rzeczywiście mocno się omsknęła mi łapa. Cieniowanie do poprawy. Zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Jak się patrzy na buty, to na pierwszy rzut oka wygląda to jakoś tak... mięsnie?

Takie kolory jak wołowinka surowa czasami ma.

Ten plecak na pierwszym planie - może przydałoby się go w jakimś brązie?

Teraz nie wychodzi na pierszy plan, dodatkowo masz go w kolorze tej "błyskawicy" więc trudno go umiejscowić przestrzennie na podstawie oświetlenia. Popatrz jak ginie na rozmytym obrazku.

Ten pień z ornamentami po lewej - jeśli ornamenty mają się świecić to daj go ciemniejszego - teraz to wygląda jak pomalowane farbą.

No i jeśli ta błyskawica oświetla tak dalekie obiekty całkiem mocno, to gdzie jest światło na twarzy?

Pamiętaj o refleksach na twarzy (specularze). Twoja twarz jest kompletnie matowa.

Dodatkowo, niezależnie dod warunków oswietleniowych skóra twarzy nie zmienia koloru.

Popatrz tutaj:

http://gurneyjourney.blogspot.com/2010/06/fall-off.html

Fałdki na koszuli: za bardzo skupiasz się na pojedyńczych fałdkach, za mało na generalnym kierunku większej powierzchni.

Ambient occlusion jakiś daj - wygląda na to że ambient jest w typie pochmurnego dnia.

Cienie od błyskawicy?

Co do tła - nie wiem czy może taką miałeś koncepcję, ale masz dosyć mdło narysowany pierwszy/drugi plan, a tło jest bardzo dokładne i ostre.

Co jest na obrazku ważniejsze do pokazania?

Generalnie jak malujesz to nie paatrzysz się na całość chyba. Masz kupę detali zbędnych, które burzą kompozycję. Popatrz - to jest twoja kompozycja - to co się widzi na półce:

p5zei2g8.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiam

G.

Edytowane przez gutekfiutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff finisz, praca zaakceptowana i przesłana. Dzięki wszystkim jeszcze raz za komenty, przydały się.

@ gutekfilutek dałeś mi sporo do myślenia i do poprawy, część udało mi się poprawić w ilustracji. Wytknąłeś mój największy grzech to, że zbyt często skupiam się na szczegółach zapominając o całości. Dziubie te szczegóły a harmonia i kompozycja całego obrazu idzie w cholerę. Będę pamiętał na przyszłość.

Wersja końcowa:

-

coverfinal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności