Skocz do zawartości

Problem z napisem przylegającym do obiektu...


wueres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Modeluję mikrofon AKG ( http://img683.imageshack.us/i/micakg.jpg/ ) I nie wiem jak zrobić logo AKG widoczne na zdjęciu mikrofonu i innych napisów żeby ładnie przylegały do obiektu, próbowałem textem i bend, ale nie równo przylega, próbowałem też materiałem "mask" ale wychodzi to zupełnie w innych miejsach i nie umiem wyprofilować żeby było tak jak na zdjęciu.. Proszę o pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nic nie wyszło... zrobiłem dla próby na białym tle napis "AKG", zaznaczyłem poligony, material ID 2, wrzucilem w ME bitmape, dałem na zaznaczone poligony i jest tylko cale białe tło. W ogóle zawsze mnie zastanawiało jak sie robi jakieś rozne napisy czy rysunki na obiektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałem uvw map na zaznaczone poligony i wyszło tylko że jak teraz będę chciał zrobić materiał dla całego mikrofonu to ten napis AKG będzie na białym tle a chce żeby on był na tym materiale, który będzie przypisany całemu mikrofonowi, a na photoshopie raczej nie zrobie takiej textury jak w 3d maxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób właściwy materiał mikrofonu > skopiuj > daj inną nazwę nowemu materiałowi >

a) w zakładce diffuse wybierz mix > do slotu mix ammount czy mask wrzuć czarno-białą texture z napisem > dla koloru, w jakim jest tło napisu skopiuj kolor z koloru diffuse tego materiału, dla koloru napisu ustaw sobie jaki chcesz

lub

b) przygotuj texturę, w której tło będzie miało taki sam kolor jak mikrofon i wrzuć do diffuse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem... Zrobiłem trzy napisy czy rysunki na obiekcie i wszystko spoko (zdjęcie 1). Gdy chce po bokach zrobić kolejne to poprzednie znikają. Robiłem na prawym boku kolejny napis, wrzuciłem materiał na zazaczone poligony i wcześniej zrobione trzy zniknęły i i wygląda to tak jak na zdjęciu 2. Jak zrobić żeby te trzy zostały i żebym mógł bez problemu robić kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności