Skocz do zawartości

Jak zrobić... śmieci?


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Robię scenę, na której mam przewrócony kosz na śmieci, taki na ulicy, wiecie. Chciałbym aby z niego wysypywały się bliżej nieokreślone śmieciuchy. Chciałbym zrobić to jakąś szybką metodą. macie pomysł na np. dobrą mapę displace lub coś innego? Oczywiście większe śmieci wymodeluje, ale chciałbym zrobić szybko jakieś zamieszanie...

 

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

o takie cos http://modomusings.pixelgraft.com/?p=283

 

instancing with mesh paint

 

Posted On: February 8, 2010

Posted In:

Comments: No Responses

  • create a mesh layer like a hill or something
  • create several objects
  • make the hill (or the layer you want to paint instances onto) the active layer
  • enter into mesh paint (duplicate tab)
  • check “instances” and then turn on random rotation and scaling.
  • make sure that “background items” are set to be the random objects painted. It’ll randomly choose BG objects and place them.
  • You can then paint on the mesh and instances will be applied.
  • You can also increase the density above 100% so that you can get a lot of instances with one or 2 clicks or brush strokes.

Think “Reformat” trash, debris, objects, etc…we can paint lotsa shit (bricks, clods, rocks, concrete) into our city scape. Also would have been cool for doing a 3D setup for the Apostle shot, so that I could have had a bunch of random shit instanced on the ground.

mesh_paint_instances1-300x168.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze nie do końca jarze tego tutoriala, ale jutro zaraz po pracy sobie potestuje. Patrząc na efekt to chyba właśnie o to mi chodziło... ale to raczej nie jest ządne narzędzie w 3DS max (bo tego używam wlasnie). Bo widze ze to tylko pod Mayie i Modo jest. Da się tak "malować" w 3DsMax? Jeśli nie, to zostaje mi scatter, w sumie też zda egzamin raczej ...

Edytowane przez Godzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za info o tym skrycie, nie działał, ale naprawiłem, więc edytuje posta :) Ten skrypt będzie mi bardzo pomocny tak że repka dla Was i jeszcze raz dzięki.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Godzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności