Skocz do zawartości

Próbny Interior


avik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do zaprezentowania prostą scenkę inetrior. Chodzi mi o to co zwykle - o rendering. Dopiero się uczę, więc proszę o konstruktywne uwagi.

 

kopiacopycopy.png

Edytowane przez avik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chłopaki, wielkie dzięki!! To dla mnie ogromna motywacja do dalszych działań i, oczywiście, budowania bardziej złożonych scen. Co do tego, że wybrałem mentala... Pamiętacie może, napisałem kiedyś wątek " Mental Ray vs. V-Ray". Tam ludzie wypowiadali się na tematy związane z wadami i zaletami obu silników. Po przeczytaniu tych cennych rad jak i po porównaniu efektów obu silników, stwierdziłem, że jednak mental. Zakupiłem nieco literatury i oto pierwsze efekty. Postaram się wrzucić nie długo coś nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zasmucić. Niestety nie. Ostatnio miałem format, no i byłem pewny, że skopiowałem wszystko, a jednak.... No nic, zdarza się.... Tę prackę gdzieś znalazłem w jeszcze uratowanych przed zagładą folderach. Ale spoko. Mam już nowe scenki. O niebo lepsze (chociaż póki co, to czyste obj-ty). Zobaczę, co dam radę z nimi zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na mentala to jest dosc fajnie :) ale chcialbym zobaczyc koncowy render :)

To ty chyba naprawdę nie znasz możliwości mentala .... w rękach kogoś kto go opanował może zawstydzić v-raya

Propo wizki dużo nałuki cię czeka jeszcze ale popełniasz jeden duży błąd nie korzystaj z materiałów prosto z maxa są to syfy z małymi wyjątkami postaraj się bardziej, sam stwórz materiał co na pewno stworzy twoją wizkę ciekawszą bo otworzenie material editora kliknięcie gloosy varnished wood to nie jest wielka sztuka.Staraj się również tworzyć bardziej skomplikowane meble przez co wizka będzie ciekawsza.Zmień również kadr kamery nie pasuje wogóle.Wizualizację oceniam na 2 nie postarałeś się z bardzo ;/

PS:zmień nazwę wątku według regulaminowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nauki, to wiem. Pisałem, że dopiero się uczę. To dopiero moje pierwsze kroki, ale obiecuję poprawę na następny raz. Co do materiałów z maxa... No cóż, dobra uwaga. Nie wiedziałem o tym, a rzeczywiście, cała scenka to materiały prosto z maxa. Głównie gotowce z Arch&Design. Tylko niektóre to moje wykonanie. Jeśli chodzi o meble, to są one z biblioteki ArchiCADa. Mnie osobiście one równie się nie podobają ( są za bardzo kanciate, jak dla mnie), ale póki co swoich jeszcze robić nie potrafię.

 

Wracając do materiałów, to mam jeszcze kilka pytań. Czy materiały z mrmaterials.com będą lepsze, czy w ogóle najlepiej robić własne? I czy materiały z "ProMaterials" też są takie badziewne (niektóre są chyba nawet dobre). Kończąc, czy zabawa w modyfikacje (zmienianie tekstur na własne, zmienianie ustawień IOR czy BRDF) mają jakiś większy sens?

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie opanujesz modelingu czyli nie potrafisz robić własnych mebli radziłbym ci na razie odstawić render textury itd na bok.W pierwszej kolejności naucz się dobrze modelować bo bez tego ani rusz.Żaden materiał z mrmaterial czy pro materials nie będzie zawsze pasował do wszystkiego najlepiej nauczyć się sam tworzyć tekstury dzięki czemu poszerzysz horyzont swoich możliwości.Pro materials również nie są uniwersalne jak wszystkie gotowe materiały.Po to są te wszystkie opcje w materiałach żeby ich używać,jeżeli trochę pokombinujesz metodą prób i błędów dojdziesz co do czego służy to na pewno te materiały będą lepsze niż wszystkie inne gotowce a po zatym dochodzi jeszcze satysfakcja z tego że sam do doszedłeś do czegoś co podoba się tobie i innym.Mam nadzieję że wyciągniesz z tego jakieś wnioski i że następne prace będą lepsze i pamiętaj najpierw naucz się modelować a dopiero później zajmij się renderingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności