Skocz do zawartości

Ford Capri MK3


Bart87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakis czas temu zajalem sie modelowaniem Ford'a Capri, ale z czasem troche to zaniedbalem . Spowodowane to bylo brakiem czasu.

Powrociwszy do Caprychy, postanowilem ze przyloze sie i w koncu ukoncze ten kultowy samochod.

 

Oto 3-rzy ss'y:

 

37865941.png

 

10336915.png

 

42723287.png

 

Jest pare nierownosci ktore staram sie niwelowac gdy tylko owe znajde...

 

Mam problem tylko ze zrobieniem tylnich wnek na rejestracje i swiatla. Caly czas wychodza mi okragle wneki a powinny byc prostokatne ; /

Edytowane przez Bart87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No no, tematyka którą lubię :)

Będę tu zaglądał z ciekawością.

 

Póki co wygląda dobrze, chociaż Capri ma mocniej zarysowane wszystkie przetłoczenia. Ten jest ciut za okrągły.

 

A o co chodzi z wnękami na swiatła i rejestrację? Coś pewnie modelowałeś, pokaż siatkę i napisz gdzie napotykasz problem - zawsze może ktoś coś podpowie... :)

 

Pzdr.

Illusion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... nareszcie cos ktos napisal, tak smutno sie zaczelo robic... tez mi sie wydaje ze sa male te wytloczenia... tym zajme sie oczywiscie...

 

co do wnek (rejestracja, swiatla)... pokombinuje jeszcze sam jak mi nie wyjdzie to wtedy bede pisal o jakas wskazowke... najlepsza nauka to po przez bledy i wlasne dochodzenie ; )

 

P.S. Mam problem z renderingiem tzn. mam zaznaczona 'klatke' Widok z perspektywy a robi mi render z rzutu 'left'... jak zrobic by rendering byl brany z zrzutu perspektywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko wygląda plastelinowo, ale to zapewne wina wczesnego etapu prac. Poza tym wydaję mi się, że pogubiłeś proporcje auta. Za długi przód, za duży grill. Albo przez ten grill tak się wydaję. Profil przodu też jest nie taki jak powinien. W oryginalne jest to ładny łuk, a u Ciebie jest prawie ścięty przód.

 

Odnośnie tarczy to popatrzy sobie na zdjęcia nacinanych tarcz to zobaczysz, że te rowki nie są takie miękkie na krawędziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten grill jest wiekszy niz normalny wczoraj to zauwazylem troche go musze zmniejszyc aczkolwiek tak mam w blueprintach...

 

Wezme te uwagi i zastosuje poprawki... dzieki

 

Edit:

 

Poprawione 'rowki' w tarczy... krawedzie sa bardziej ostre

 

31235804.png

Edytowane przez Bart87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowki so tylko w środku tarczy, nie dochodzą na zewnątrz, ani do środka

 

Rowki to nie problem ; p

 

Robisz to wszystko na podstawie różnych zdjęć czy może na podstawie jakiegoś schematu budowy?

 

Posiadam Blueprinty (gora, przod, tyl i bok) nie ze zdjec...

 

P.S. tak mi sie wydaje ze wszyscy mysla ze moje blueprinty sa w stylu MK3, a po dluzszym przyjrzeniu te schematy troche odbiegaja od standardowego mk3... moze robie inna wersje capri..., w necie pisalo ze to Ford Capri, a nizej byly inne Caprychy w tym MK3... niestety blueprinty byly strasznie niewyrazne -.-

 

Aham... jak zrobic szybe tzn modelowac ja recznie? recznie to troche krzywo wychodzi

Edytowane przez Bart87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzuce to co mam... podkresle jeszcze, to moje pierwsze powazniejsze zmagania z Max'em. Jak widac nie do konca udane...

 

SS: Zaczalem robic jeszcze raz karoserie bo tamta wydala mi sie troche pokrzywiona + przednia krawedz byla odbierzna od oryginalu, teraz bardziej to przypomina to co ma przypominac... ale i tak wciaz mi nie pasi

 

76162326.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzywo wszędzie i plastikowo :( znajdź jakiegoś fajnego tuta o modelowaniu, zob razem z tutorialem, aby zobaczyć, co i jak trzeba, wtedy możesz zacząć prace nad swoim modelem :)

najlepszy w necie jest chyba o audi a3 z przed paru lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzywo wszędzie i plastikowo :( znajdź jakiegoś fajnego tuta o modelowaniu, zob razem z tutorialem, aby zobaczyć, co i jak trzeba, wtedy możesz zacząć prace nad swoim modelem :)

najlepszy w necie jest chyba o audi a3 z przed paru lat

 

Plastikowo moze wygladac dlatego ze nie zostal jeszcze podzielony na party, co do krzywizny w niektorych miejscach, zgadzam sie ale nie do konca wiedzialem jak w niektorych miejscach poprowadzic linie.

 

P.S. szukalem tego Audi a3 na yt ale nie znalazlem... jak mozesz zapodaj mi linka byloby swietnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że jest krzywy i plastikowy. To twój pierwszy większy jakiś model?

 

Zgadza sie... pierwszy raz podjalem sie czegos bardziej powaznego z Max'em... tak zeby w jakims stopniu to odwzorowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności