Skocz do zawartości

Problem: Stylizacja wyglądu scrolli


torm

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie... wie ktoś może jak wyedytować wygląd scrolli? głównie chodzi mi o scrolle z atrybutem overflow:scroll; szukałem sporo... jedyne co udało mi się znaleźć to taki oto skrypt:

 

http://www.hesido.com/web.php?page=customscrollbar

 

niestety... działa jedynie na

a z racji tego, że strona jest budowana na joomli, scrolle osadzone są w tabelkach.. :/

 

jak ktoś ma jakiś pomysł... to proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oj - jest problemowo. Najpierw wywołujesz jquery, później mootlos. Musisz niestety zdecydować się na jeden z tych frameworków, ponieważ będą problemy.

 

Po drugie (jeśli już jquery) to najnowsze http://jquery.com/ Korzystasz ze starej wersji. Na razie nie mam czasu pisać, wrócę za kilka godzin. ;)

Edytowane przez kots
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem znowu. Przepraszam za wcześniejszego, chaotycznego posta. Śpieszyło mi się.

 

W załączniku scroll, który działa. Zrobiłem to na bazie chamsko zerżniętego kodu z Twojej strony. Przepraszam, że w taki sposób. Powinno Ci to jednak pomóc w zrozumieniu o co kaman.

 

A teraz po kolei - co zmieniłem.

 

1. Ściągnąłem "świeże skrypty" (najnowsze wersje: jQuery v1.4.2; mousewheel 3.0.2; jscroll - ten sam ;) ) Zastosowanie najnowszych wersji podbija wydajności no i jest mniejsza szansa, że coś sie będzie krzaczyć. :)

 

2. Zmieniłem kolejność ich wywoływania:

a) najpierw jquery (ponieważ to na nim bazuje scroll i plugin "mousewheel"),

b) później mousewheel no i na końcu scroll.

 

Nie jestem pewien jak jquery będzie współpracowało z mootools. Koniecznie przetestuj czy wszystko jest olrajt. Zdecydowanie najlepszym wyjściem jest zdecydowanie się na jeden framework:

- przyśpieszasz ładowanie się strony,

- korzystasz z jednej biblioteki, a nie dwóch na raz - wydajność podskakuje do góry,

- unikasz ryzyka, że frameworki mogą się "pokłócić".

 

Przesyłam demo w załączniku. Gdybyś miał pytania - pytaj śmiało. Pomogę (na tyle na ile mogę ;) ).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie opisałeś, jeszcze nie miałem czasu przetestować, ale i tak wiele mi rozjaśniłeś jeśli chodzi o działanie skryptów :) łap rep :)

 

--edit--

znowu mi się punkty wyczerpały..:/ ale zapamiętam Cię :)

 

--edit--

działa pięknie :) rzeczywiście gryzło się z mootoolsem

Edytowane przez torm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności