Skocz do zawartości

The Foundry Mari - oficjalna wersja 1.0 dla Linuxa


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Firm The Foundry odświeżyła swoja stronę tym samym zamieszczając na niej do pobrania pierwszą oficjalną już wersję programu Mari (aplikacja przeznaczona do malowania tekstur w 3D z

technologią opracowaną przez WETA digital).

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1290

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teraz na Linuxa - to przecież łatwo był przewidzieć. To było od poczatku wiadomo, że tak będzie.

 

Pierwsza wersja jaka się ukazała to alpha i beta dla Linuxa. W ten chwili beta jest dla Windows. W tym roku jeszcze mają zrobić wersję dla Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jeśli faktycznie pracujesz nad dużymi projektami a do takich jest ten program to 8,12,16.. Gb ramu jest standardem. Nie ma co się oszukiwać bez dużych ilosci Ram-u a co za tym idzie 64bitami nie da się już wielu rzeczy zrobić. Przynajmniej nie szybko. Poza tym jak kogoś stać na program za kilka tysięcy to nie powinien mieć najmniejszego problemu żeby kupić przyzwoitą stację graficzną za kolejne kilka tysięcy.

 

Niektóre studia do cięższych renderów mają w farmach 64 Giga... To mówi samo za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari jest bardzo wymagająca jeśli idzie o GPU. Chipsety sprzed kilku lat nie dadzą rady.

 

Nie siedzę w temacie, więc trudno mi podać szczegóły, wiem tylko, że na Quadro 3500 nie dziala, na 3600 działa, ale ślamazarnie. Na stronie polecają 3800...

 

Wie ktoś może, jaki jest odpowiednik geforce dla Quadro 3800 (w sensie modelu GPU)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mokramyszka666: Dajesz bardzo dobre rady a sie do nich sam nie stosujesz, bo jestes w zupelny bledzie: 32-bit linux moze adresowac do 4GB RAM bez problemu.

 

A tak generalnie to w takim razie czemu produkuja wersje 32 bitowe na Windowsa a tylko 64 bitowe na linuxa? Tak jest w przypadku Maya 2011. Jak bedzie z Mari to nie wiem ale zanosi sie ze tak samo.

 

Tak wiec jesli beda istnaly tylko wersje 64bit, Mari, na WSZYSTKIE OS to sie zamkne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaveBorck: To samo do Ciebie. Jesli rowniez 64-bitowa wersja bedzie jedyna na Windowsa to masz zupelna racje. Jesli nie, to jednak cos szwankuje z twym rozumowaniem.

 

Bo ja wyjasnisz przypadek Maya 2011? Tam jest 32-bit wersja na wszystkie OS oprocz linuxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności