Skocz do zawartości

Image PLane - szarzeje po aktywacji transparency


claude

Rekomendowane odpowiedzi

Już opisywałem mój problem w wipie ale może ktoś tutaj zna odpowiedz.

 

Więc robie sobie image plane aby mieć referkę pod moim obiektem. Wszystko pięknie ładnie tylko dlaczego ona tak szarzeje po włączeniu transprency.

 

tak to wygląda, referka jest zszarzałą

 

 

transparencja.jpg

 

a jest normalnie, dużo lepiej

 

transparencja22109168.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Zbrush tak ma,jak masz plane na subtool'u to szarzeje badziewie;),Można kontrolować szarzenie nieaktywnego subtoola w Preferences/Edit/Inactive subtool dimming ;ale jakoś z transparency to ten suwak przestaje działać:D

Jak chcesz bez szarzenia ,musisz zostawić plane na canvasie,przynajmniej mi sie nie udało inaczej jak narazie.

O tu jest na canvasie,chyba nie zszarzało:

1z1a16u.jpg

 

Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje! Tak robiłem od zawsze ale chciałęm wykorzystać wygode pluginu image plane bo jak masz na canvas referke to łatwo ją przesunać, można wtedy uzyć zapisywalnych widoków w zaplink ale to trochę zabawy. Dodatkowo przy dużych modelach przy obracaniu model czasami wchodził w tło mimo że specjalnie na początku go oddalałem od tła.

 

Nie rozumiem dlaczego robią tak wygodne narzędzie a jednocześnie nie pomyślą o tym że referki powinny być jasne i wyraźne.

 

Tak czy siak dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje! Tak robiłem od zawsze ale chciałęm wykorzystać wygode pluginu image plane bo jak masz na canvas referke to łatwo ją przesunać, można wtedy uzyć zapisywalnych widoków w zaplink ale to trochę zabawy.

Nie musisz w zaaplink zapisywać,w imageplane masz store i repos -też zapisuje pozycję modelu.

Nie rozumiem dlaczego robią tak wygodne narzędzie a jednocześnie nie pomyślą o tym że referki powinny być jasne i wyraźne.

Che,che takich narzędzi z dziwnymi wadami jest w zbrushu więcej:)

Podejrzewam że standardowo image plane miało być właśnie używane na canvasie.Niedługo wyjdzie zbrush 4,może poprawią przeżroczystość,chociaż pewnie przy okazji dodadzą 10 nowych powodów do narzekania;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności