Skocz do zawartości

Kamera target


Chrupek

Rekomendowane odpowiedzi

po naciśnięciu numpada "zero" mam widok z kamery, teraz chciałbym zaznaczyć jaki kolwiek objekt i żeby kamera mi go przybliżyła... coś jak "kropka" na numpadzie, która przybliża dany objekt i ustawia go w centrum rotacji kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

możesz ustawić cursor w tym miejscu (np. wybrać objekt, shift S, cursor to selected, albo po prostu kliknąć lewą myszą w to miejsce), następnie przełączyć na rotację wokół cursora (kropka), potem wybrać kamerę i obracać RR.

 

Jest jeszcze możliwość ustawienia w Preferences "Rotate around selection", wtedy widok (ale nie kamera) rusza się w ten sposób, i możesz Ctrl Alt Numpad 0 dopasować kamerę do widoku.

 

Albo wstawić empty, sparentować kamerę do empty (wybrać najpierw kamerę potem empty i Ctrl P) i kręcić emptym zamiast kamery (RR).

 

Szybszej metody nie znam, jak ktoś zna to chętnie też się dowiem.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Anka...

 

pewnie to wiesz, ale można też wcisnąć G, a następnie z, y, x i przesuwać się po wybranej osi tą nieszczęsną kamerą :/...

ale opcja RR jest extra ;)

 

Ad: znalazłem takie coś, tak gdzieś w środku, gośc przechodzi do rzeczy:

http://www.youtube.com/profile?user=irakrakow#p/u/65/NzEy2sCZcHo

 

po wciśnięciu G można fajnie się kręcić, a środkową myszą przybliżać.

Edytowane przez Chrupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to, że jak ustawisz widok perspektywy i zastosujesz ww. kombinacje klawiszy, masz dokładnie tak samo ustawioną kamere, jak w perspektywie.

O to mi chodziło od początku, ale może źle się wyrażałem ;)

 

ps. no tak, tylko, że Anka o tym pisała wcześniej hehe... Chrupek łej kap...

Edytowane przez Chrupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro u Ciebie jest tak samo, to ja się bardzo cieszę, ale u mnie nie jest tak samo... z czego też się bardzo cieszę :-)

 

musze kończyć, bo znowUSZ przyjdzie zdolny moderator na B. i da mi naganę, za obrażanie uczestników... szkoda, że ja nigdy nie wiem, kogo i w jaki sposób obrażam... mało tego, ja nawet nie mam takiego zamiaru, ale on widzi więcej i czuje bardziej... taaak mój sssskarbie.... on czuje bardziej....

Chyba żyjemy w dwóch innych wymiarach, ja i moderator na B. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie rzeczy nie dowalą. Co najwyżej mogą zamknąć wątek.

Blender 2.49. Napisz jaki masz obiekt wybrany i jak ustawiony viewport (camera, top itp.). Może po prostu piszemy o innych rzeczach.

 

[Edit]

Dobra cofam to co napisałem. Rzeczywiście działa, tylko u mnie nie działało, gdyż domyślnie mam ustawioną kamerę jako dziecko innego obiektu i constrain do Empty.

Edytowane przez dac77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności