Skocz do zawartości

problem z wyginaniem obiektu


Gość frapzzco

Rekomendowane odpowiedzi

Gość frapzzco

hej, mam problem z wygięciem obiektu do danego kształtu, informacji szukałem sporo czasu ale nie mogę znaleźć dobrych odpowiedzi.

 

no a chodzi o to czy mogę wygiąć jeden obiekt do kształtu drugiego na rysunku widać o co mi chodzi. tak jak opcja bend działa tylko na 2 końce i wygina po jednej osi to ja chce stworzyć bend na kształt kuli żeby wszystkie boki obiektu 1 tak samo się zagięły w swoje strony, żeby stworzyć taką ala czapeczke dla tej kuli ^^

 

no i oto moje pytanie czy muszę zrobić to ręcznie po vertexach czy jest opcja wygięcia tego jakąś inną funkcją? czy może muszę stworzyć ten obiekt w inny sposób i zrobić extrude na już wcześniej przygotowanym wygięciu?

 

z góry dzięki za odpowiedzi

 

pytanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość frapzzco

zobacze co się da zrobić z fdd ale 2 bendy napewno nie zadziałają bo jakby to był krzyż i miał końce równe na osiach to tak ale ja mam 6 końców i efekt jest taki że jak północny i południowy koniec się wygnie to boczne się poprostu "rozwalają" i tracą kształt

 

ale może fdd da rade

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conform nie zadziała.

1) Obiekt "doginany" jest większy od celu w rzucie w którym chcemy "doginać"

2) Conform nie trzyma struktury obiektu doginanego dociągając wszystkie vertexy do celu i spłaszczając obiekt. Dlatego działa najlepiej z płaskimi, jednostronnymi powierzchniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frapzzco

dzieki za wszystkie odpowiedzi ale obmyslilem ze chyba bedzie lepiej jak zrobie kule, obetne ja na pol, druga kula mniejsza zrobie boolean i wyzlobie tamta a potem znowu juz w uformowalen kuli wytne booleanem boki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności