Skocz do zawartości

Vray i włosy


mihpolak

Rekomendowane odpowiedzi

Siema ziomale.

Jakiego generatora włosów mam użyć żeby był zgodny z vray'em.

Próbowałem wszystkich dostepnych mi srodków, poza użyciem hairfarma, czy ktoś wie czy ładnie zlewa skóre z włosami, bo nie chce mi się znowu użerać z jakimś programem który tylko mnie wkurzy. Wiem też że coś tam można zrobić z hair&furem w max2011, ale ja mam maxa2009 i nie mam zamiaru przestać z niego korzystać, gdy w końcu większość programów jest ze sobą zgodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pixelvision

uzasadniam to mianowicie tym, że kiedy udaje mi się czystym przypadkiem włączyć Vraya, i klikam w szale z nadzieją że z głowy mojego modelu wyrosną włosy, to kiedy przestaje klikać i otwieram oczy to włosy są, ale nie wyglądają fajnie. A przecież tą samą efektywną metodę stosowałem w Mentalu, czy nawet skomplikowanym Scanlajnie i wyglądało w miarę jako tako.

Poszedłem nawet dalej. Dawałem na włosy różne materiały. Na początku nieuważny obserwator mógłby zauważyć w tym nawet jakąś logikę. Czy takowa była? Nie wiem.

Gdy logika zawiodła i efekt był mizerny, powróciłem do najlepiej znanej mi metody prób i błędów. Dawałem na chybił trafił i co pewnie cię zdziwi nadal efektu takiego jak oczekiwałem nie było. Mówię o mapach dawanych na specular, gradientach takich i owakich i innych. Kiedy nawet coś zdawało się w końcu cudem udawać, to po ustawieniu wszystkiego jak należy, włączałem render i wtedy zdałem sobie sprawę, że nie będzie mi dane doczekać jego końca.

Dlatego uprzejmie wnoszę, aby w sposób humanitarny :

1-ktoś kto zna sposób na ładne Hair&fur, podał mi go i nie zatrzymywał tylko dla siebie

2-ktoś kto miał do czynienia z HairFarmem, mógł potwierdzić że zapewnienia firmy co to robi, jest prawdą

3-nikt nie mówił mi o After Effect.

0 to trzecie proszę w szczególności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mih nie do końca kumam za pomocą czego próbujesz zrobić kłaczki - czy vray fura czy też zaimplementowanego w maxa hair&fur... Jeśli to drugie to (strzelam po tym co napisałeś!) w opcjach tegoż właśnie modułu masz zaznaczone by włosy się buforowały... a nie renderowały jako geometria...

 

7ecfe86c3cca.jpg

 

vRayFur przyznaje, że nie ma takich dużych możliwości... (moim zdaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności