Skocz do zawartości

produkt (design i produkcja)


wizz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się was coś poradzić. Chodzi o design różnych produktów, począwszy np od designu mebli, aż do różnego rodzaju małych produktów codziennego użytku jak np widelec, kubek :D albo coś innego. Chodzi mi głównie o proces wytworzenia takiego czegoś. Wiadomo że mogę zrobić sobie coś w mayce , maxie czy innym sofcie i co potem ? Zdaję sobie sprawe ze takie programy sa raczej do zwizualizowania tego produktu a nie do projektu, a własnie dokładny projekt mnie interesuje.

Jakie programy temu slużą, CAD ? Czy moze cos zupełnie innego o czym jeszcze nie slyszalem ? :) Mam nadzieje że studenci wzornictwa coś o tym wiedzą i zechcą sie podzielić swoją wiedzą w tym zakresie :)

Co potem z takim projektem komputerowym ? Kto i jak mógłby gdyby zechciał np wyprodukować mi stołek który sam sobie zaprojektowałem ?

 

Będę wdzięczny za wszelakie informacje i materiały które mi jakoś to rozjaśnią i naprowadzą. Pozdrawiam! :)

Edytowane przez wizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witaj,

 

sam takie rzeczy wykonuję w SolidWorksie, ale tutaj nie ma reguły czy jakiegoś wspaniałego magicznego programu, ktory Ci pomoże. Każdy program, służący do rysunku technicznego w zasadzie, daje Ci taką możliwość. Dla osoby wykonującej Twój projekt najważniejsze i tak będą tylko wymiary.

 

Co do wykonania... no jak myślisz, kto Ci może wykonać stołek z (uwaga! wskazówka) DREWNA? ;)

 

Sz.

 

Edit:/ Viking! Znowu pierwszy, grrry! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx :) im więcej informacji tym lepiej. Z tymi wtryskarkami to ciekawe. Wiadomo ze pewne elementy sa z plastiku lub podobnych.

 

pressenter: strzelam, stolarz?:D

 

widze ze trzeba się znać na materiałach też :) Cóż, czekam jak cos jeszcze macie. A jak coś wpadnie jeszcze do glowy to zapytam. Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim na materiałach...bo od tego zależy rodzaj technologii, więc też to w jaki sposób właśnie masz przygotowawć plik..

tak jak wyżej padło jak to ma być stołek z drewna to od biedy wystarczą ci nawet odręczne rysunki, jeśli dogadasz się dobrze ze stolarzem..

siwy wspomniał o stl to kolejna opcja...ale znów zależy od materiału..

do form do odlewów też często potem używa się vacuum forming (takie jakby wytłaczanie z bardzo cienkiej warstwy rozgrzanego plastiku) żeby uzyskać negatyw i wtedy dopiero odlać właściwy produkt.

jak chcesz robić z papieru albo MDF to może wystarczy zwykły laser-cut i wtedy plik cadowski 2D zupełnie daje radę..

 

wszystko zależy od materiału i skomplikowania kształtu

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności