Skocz do zawartości

co padlo?


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

20 patykow to duzo, jak dla mnie za duzo zeby puscic to plazem, slij im pismo za pismem, trzymaj korespondencje i szukaj prawnika ktory bedzie cie reprezentowal np. za polowe tego co odzyska, i tak nie masz juz nic do stracenia, moze znajdziesz jakiegos...

swoja droga chcialbym wiedziec jaka plyte teraz wybierzesz, ja dzis odbieram abita ale nie wiem czy bede mogl ci powiedziec czy jest ok bo od zarania dziejow pracowalem na AMD, wiec brak porownania

 

ps z ta firma to jeszcze nic straconego, nasuwa sie od razu radykalne rozwiazanie w postaci naslania na nich \"windykatorow\" ale to rozwiazanie w moim mniemaniu ma wiecej minusow nic plusow, pisz pisma, moze przez same odpowiedzi sie pograza i dadza ci jakis punkt zaczepienia w sadzie...

powodzenia

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to co teraz napisze moze wydawac sie smieszne ale wlasnie odebralem mobo z serwisu. testowali kilka dni i ani razu nie padla.

podlaczylem ja w domu i padla po 2 min po uruchomieniu systemu. co gorsze kolesie nie chca sie podjac sprawdzenia calego kompa na czesciach kupowanych nie w ich firmie, wiec sam musze walczyc dalej :(((

 

any other ideas?

 

na dodatek piedzielony amd tez wczoraj sie sam wylaczyl.

 

[Wyedytowany dnia 14-6-2004 > SansSerif]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej szeryf (czy moze jeszcze akdsn?)....ale lipa...

 

proponuje kupic dzialke na syberii, wybudowac szalas i zyc tam do konca dni z dala od sprzetu komputerowego ;)

 

nie mam juz totalnie bladego pojecia.

 

na koniec jedno spostrzezenie: jesli kolesiom w serwisie chodzilo to dwa dnie bez zadnego padniecia tzn. ze mobo jest ok. wina lezy gdzies po twojej stronie, albo to klatwa, albo faktycznie jakies negatywne fluidy albo po prostu caly czas cos z siecia badz czyms podobnym (niestety nie wiem czym...). najprawdopodobniej cos z jakims podzespolem. nie masz jakiegos peknietego rdzenia na cpu? zasilacz ok? (pewnie ok skoro juz zmieniales dziesiec razy...) pamieci? (tez...) grafa? dysk?? chlodzenie dobre? probowales moze z tym upsem?

 

 

edit: jesli amd padl to moze fucktycznie ta cholerna siec...przejdz sie po sasiadach z bloku/kamienicy czy maja jakies dziwne rzeczy z kompami...

 

[Wyedytowany dnia 14-6-2004 > dirty]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh mam odebrac z serwisu w tym tygodniu stara p4c800 to bede dalej testowal. grafa nie wiem bo w amd siedzi inna a inna w p4. zamiana graf tez nic nie zmienia. dyski tez rozne i w roznych kombinacjach. no a zasilaczy to mam nadmiar - 4 szt. jedyne co przyszlo do glowy kolesiowi z serwisu to przepiecia na zle zamontowanej mobo w obudowie ale teraz to ona sobie lezy na piance anty-elektrostatycznej luzem wiec to nie to.

 

hmm zemsta billa? bo pada tylko pod winda.

 

a na psa nie mam kasy :(

 

edit: myslalem ze zmiana nicka pomoze ale nie pomogla. ble:(

 

[Wyedytowany dnia 14-6-2004 > SansSerif]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczatkowo tak ale to nic nie pomoglo. pochodzil kilka dni i padl. teraz wywala sie tak szybko ze nie moge sterow do grafy zaistalowac. w biosie wylaczone wszystko co sie dalo wylaczyc.

 

szukalem w necie na roznych forach i takie problemy byly ale powodowane przyczynami ktore mnie nie dotycza tj: za slaby zasilacz, ram dziwnego producenta, wlaczone firewire, czasem ht, presscoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj go puscic w trybie awaryjnym. wtedy bedziesz miec tylko najbardziej podstawowe systemowe stery wgrane razem z windowsowskimi sterami od grafy (rozdzialka 640x480 w 256 kolorach)..zobaczysz. jesli bedzie to chodzic to znaczy ze wina lezy po stronie softu (stery, jakies funkcje OSu, moze jakis konflikt urzadzen, moze cos z uslugami....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wejdz sobie do narzedzi administracyjnych. masz tam podglad zdarzen/aplikacje oraz system. wejdz w to i przestudiuj rozne informacje o bledach. kazdy blad ma opis, przez co zostal spowodowany itp itd. moze trafisz tam na jakas wskazowke. jak nie to pomyslimy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no nie pokazuje zadnych bledow w eventach. tzn pokazuje ale tylko w safe mode ze nie moze uruchimic jakis procesow w safe mode.

 

ale. alecos jest nie tak bo instalujac winde raz mam hyper threading a jak zrobie format i zainstaluje ponownie xp to nie mam ht. instalacja driverow nie zmienia tego faktu, zmiana ustawien w biosie tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos wykrylo w eventach - volume shadow costam error. w googlech znalazlem ze antidotum jest wylaczenie rpc. no to wylaczyle rpc i rpc locator :)

teraz komp chodzi baaaaaardzo wolno i nie mozna nic juz mienic w procesach :D

pada nadal w normal mode. w safe mode nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi ci w trybie awaryjnym oznacza to tylko i wylacznie, ze defaultowe ustawienia i bardzo podstawowe sterowniki systemowe (myszka, klawiatura, monitor, vga adapter, podstawowe uslugi systemowe) NIE sa przyczyna problemu. teraz \'tylko\' trzeba wpasc na to co powoduje zwiechy/wylaczanie systemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee orion dzieki za pomoc. odpalam srubokretem bo 1. chcialem wykluczyc ew zwarcia na przelacznikach obudowy 2. juz mi sie nie chce podlaczac tych malych kabelkow. z miszka czy bez tez pada. ale bez grafy i dysku nie pada :D

 

dobra. wlasnie kaleczac angielszczyzne staram sie zalozyc watek na techsupportforum.com. moze tam mi spece od asusa pomoga.

 

[Wyedytowany dnia 15-6-2004 > SansSerif]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś uruchamiania selektywnego?

Odpalasz msconfig, w \"ogólnych\" klikasz \"uruchamianie selektywne\", odklikujesz: \"załaduj usługi systemowe\" i \"załaduj elementy startowe\".

W \"Usługach\" klikasz \"Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft\", a potem \"wyłącz wszystkie\".

Terez restart i sprawdzenie czy nadal się wywala. Jeśli nie to przywracaj po jednej usłudze z wyłączonych wcześniej i sprawdzaj czy na niej się nie wywali.

Nie wiem, czy to cokoliwiek pomoże, ale taki pomysł mi się nasunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności