Skocz do zawartości

Gainward GTX460 2GB - proszę o opinie


Klaud_99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stoję w obliczu zakupu nowego zestawu, wszystko już jest, został tylko problem z kartą graficzną, a chciałbym wykorzystywać go do renderingu za pomocą GPU (na razie Arion, później pewnie też Vray RT).

Pytania moje brzmią:

Jak myślicie, czy warto dopłacać dwie stówy do tych Gainwardowskich 2GB w stosunku do zwykłego GTXa460 1GB??

Czy miał ktoś styczność z tą kartą i jak jest z hałasem? bo nie mogę znaleźć na necie porządnych testów :/

 

http://www.proline.pl/?p=GAINWARD+GTX460+2GS

 

Z góry dzięki ;)

 

PS. I jeszcze jedno: wiem że wątek był, ale rzeczywiście problemy z maxem pod GTXami są powszechne? bo szczerze mówiąc trochę mnie to przestraszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mam tą kartę. Temperatura w spoczynku - 30 stopni, w maksymalnym stresie, po kilku godzinach pracy - 70 stopni. Jest cicha - da się przy niej spać. W najnowszym 3d marku miała jakieś 10500 punktów. Karta jest polecana na forum octanowym. 2 giga mi się na razie nie przydały, ale nie używałem wogóle tekstur, tylko spore modele, maksymalnie 3,6 megapoly jak na razie. Zużycie ramu nie przekroczyło 600 mega. Podsumowując bardzo polecam.

Edytowane przez jamnique
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam kupno gtx'a 460, ale na różnych forach piszą o problemach z wydajnością we viewportach w 3ds max, że jest zacznie gorzej niż z np. Geforce 8800 gts.

Wydaje mi się, że to świetna karta jeśli brać pod uwagę cenę, parametry i fakt iż można korzystać z Vray RT, tylko czy da się na niej pracować i czy jest stabilna w max'ie ?

 

jamnique: czy byłbyś w stanie ustosunkować się do testu z wątku

'3Ds Max - test FPS kart graficznych' lub choć podzielić się subiektywną opinią na temat

obsługi Twojej karty w trybach Smooth+Hightlights czy Edged faces ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie.

 

jamnique - proszę Ciebie tak jak kolega z Postu wyżej. Wypowiedz się na temat tej karty globalnie jeśli chodzi o 3D Maxa design 2011. Powiem na czym mi zalezy.

 

Pracuje sobie, modeluje, teksturuje. Powstaje bloczek albo i kilka bloczków. Ale gdy zaczynam rozstawiać samochody, drzewa, ludzi i w dodatkowych Pare innych modeli. To nagle wszystko robi sie jedną wielką zamulającą masakrą.

 

Proszę o wypowiedź co do tematu:

 

Jaka karta będzie się sprawdzać ,żeby obrót w vievporcie był szybki przy dużym obłożeniu modelowym, zoom śmigał bez zarzutu, ustawienie czy przestawienie jakiegokolwiek (drzewa, camery, światła, obiektu) elementu na scenie nie zacinało gdy mam wszystko widoczne po całości. A dodatkowo, żebym miał podgląd Real-u na światło, cienie, tekstury, odbicia. współpraca GPU v-ray RT

 

Czy dwie sztuki Gainward GTX460 2048MB wyrobią w tym temacie ? Czy niestety trzeba wchodzić nowe i drogie Quadro 4000 bądz 5000 lub Quadro FX 3800, 4800 ?

 

Napiszę tylko że kończę składanie kompa i grafika mi została do kupienia i czekam na obudowe do kompa:

 

EVGA SR-2

2x 6 core Xeon 5680 3,33

KVR1333D3E9SK3/6G 3x6gb = 18 GB RAM

SSD ( na system Win 7 64bit Ultimate) intel 80GB - SSDSA2MH080G2C1

Samsung 1 TERA - na dane

be quiet! Dark Power P8 Pro 1000W

LG PC BH10LS30 1szt

Grafika ?????? Czekam ciągle na pomoc w tej kwestii.

 

Obudowa - czekam na Lian Li V2120x

 

Dzieki za wszelkie info w sprawie GRAFY.

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór karty wydaje się być sporym problemem w naszym przypadku... mam naprawdę mieszane uczucia po przeczytaniu poniższego wątku :

http://www.the-area.com/forum/autodesk-3ds-max/installation---hardware---os/asus-geforce-gtx-480-problems-in-3ds-max-2011/page-1/

... wydaje się, że wszystko jest zależne od wersji maxa, systemu operacyjnego, sterowników karty i nie wiadomo czego jeszcze ... a na dokładkę domniemania o tym iż od teraz trzeba kupować tylko quadro z którymi jak się okazuje też są problemy w wersji na rok 2011...

 

czy ktoś to wszystko ogarnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale nic nie skapowałem ... chętnie odpowiem, ale nie znam slangu.

 

chodzi o to że masz dwa proce ale tylko 9 (komplet 6gb x3=18GB) kości pamięci...lepiej zrobić tak żeby było parzyście czyli albo 3 lub 6 kości dla każdego proca albo 2 lub 4 kości dla każdego proca. W pierwszym przypadku pamięć pracuje trójkanałowo a w drugim dwukanalowo.

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - Oczywiście Macie racje, że lepiej... Finalnie Bedzie 24 GB - na razie mam tylko tyle, bo mi finanse się trochę przytkały... A problem z dobraniem Grafiki na razie to ważniejsza sprawa...

 

Juz sam nie wiem, co kupić ,żeby było dobrze - zwariowałem od postów i forów. Dajcie jakieś dobre rozwiązanie, Jeśli takie istnieje...

 

Dzięki za wypowiedzi i zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności