Skocz do zawartości

Czy da się zaprojektować samodzielnie katalog?


Gość User44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przejrzałam całe forum i nie bardzo wiem, gdzie umieścić to pytanie, więc jakby co, to proszę moderatorów o przeniesienie tematu :)

Niestety nie mam pojęcia o grafice, a potrzebuję katalogu z produktami (taki ok 30 stron). Mam raczkującą firmę i mało funduszy, tak sobie więc myślę, czy da się:

a) samemu zaprojektować katalog z produktami (czy istnieje jakiś szablon, w którym podstawiamy zdjęcia produktów i opisy, a potem oddajemy do druku?)

b) czy ewentualnie grafik może zaprojektować taki właśnie "szablon", żebym ja potem mogła samodzielnie edytować zawartość katalogu?

 

Będę baardzo wdzięczna za odpowiedzi :)

Jak zaprojektować samodzielnie katalog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Istnieje coś takiego jak MyPhoto, ale nie znajdziesz tam szablonów katalogu.

Zgłoś się raczej do agencji reklamowej lub drukarni.

 

Jeśli fundusz jest mały, ogranicz objętość do np. 8 stron - koszt jest zwykle bardziej zależny od objętości niż od nakładu.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć szablon 1 strony katalogu. Grafik przygotowuje ci szablon np. w PS a ty go potem wypełniasz. Ile chcesz stron, tyle razy musisz ten sam szablon wypełnić - wszystkie strony będą wtedy wyglądać tak samo - jedyna różnica to inne produkty i opis. Oczywiście te minimum wiedzy i tak trzeba mieć aby móc to edytować. To jest chyba najtańsza opcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszym, najbardziej wyrafinowanym sposobem byłoby dowiedzieć się gdzie przesiadują lokalni graficy [pub, disco, billard club, kawiarnia, autobus PKS] - poderwać jednego lub dwóch, delikatnie naprowadzić takiego Delikwenta na temat i Prawdopodobnie sam będzie chciał zrobić Katalog za darmo. Jeśli zależy Ci na czasie - możesz nosić wszystkie materiały w laptopie, przy sobie.

 

Możesz też umieścić Ogłoszenie w dziale "Inne ogłoszenia" [jeśli nie przewidujesz zapłaty po normalnych stawkach] lub w dziale "Praca Oferowana" [jeśli chcesz zlecić wykonanie layout'u].

 

Sorry za żart z początku postu - naprawdę podziwiam samodzielność i Twoją chęć własnego wkładu w takie zlecenie. Niestety często spotykam się z Roszczeniami "zrób mi cały folder, ale nie mam jak zapłacić" - więc Twoja postawa jest godna naśladowania.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze najprostszy katalog (a przynajmniej coś na początek) można złożyć nawet w MS Word, lub OpenOffice (bez żartów) mają naprawdę mesę rzeczy o których się zapomina a dają wiele możliwości. Ewentualnie w jakimś darmowym edytorze wektorów Lub tez w OpenOffice Draw. Wszystko zależy od chęci i cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale to sie musi nadawać do druku, a PDF ukręcony z worda się niestety nie nadaje.

Nie ma spadów, czarny jest ze składowych, brak rozbicia na strony lewa/prawa.

No i RGB...

 

Coś przygotowanego w wordzie może służyć jako wytyczne do zrobienia projektu, ale na pewno nie jako projekt do druku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności