Skocz do zawartości

Potrzebuje kilka porad, modeling auta, screeny


xxxander3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prosiłbym o pomoc. Bardzo mi zależy na ukończeniu tego modelu i musi on wyglądać w miare.

 

A mianowicie m.in. chodzi o tylne lampy , jak je wykonać. zostawilem w karoseri "dziury" na lampy i szyby, nie wiem czy tak jest lepiej czy robić bez dziur i wycinać potem czy coś ?

W każdym razie wygląda to tak jak mogę tu zrobić lampy (lampa ma być podzielona szczelinami na 3 poziome pasy jak to w bmw e36 tył) poniżej screeny:

 

tylnalampa1.jpg

 

tyl2.jpg

 

Przód: to samo tyczy się przodu: zrobienie lamp:

 

przd1z.jpg

 

Szyby, jak je wykonać najlepiej w poniższym przypadku.

 

szyby.jpg

 

Progi jak wykonać szczeliny te szczeliny w postaci kółek tak jak na fotce.

 

progifotka.jpg

 

progimoje.jpg

 

Jeszcze zapytam, czy takie rzeczy jak listwy wokół szyb klamki itp robić z nowych elementów czy rzeźbić w karoserii tak jak zrobiłem listwy naokoło auta.

 

Jestem początkujący i w siatce jest pewnie trochę błędów, będe wdzięczny za ich wskazanie i porady jak to poprawić żeby było lepiej. Np po wygładzeniu widać z tyłu auta małe niedoskonałości np na kantach karoserii...

Będę wdzięczny za porady. (zrozumiałym językiem ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Siema. Też jestem początkujący ale postaram się pomóc. Jeśli chodzi o te lampy to modeluj je tak jak karoserię. W edit poly daj na edge i bridgem połacz górne krawędzie z dolnymi a potem modeluj kształty.

Jeśli chodzi o te kółka na progu to możesz np. cutem zrobić okrąg, potem zaznaczyć ten poligon okrągły, zrobić 2x inset. Poprzesuwać do tyłu i dać chamfery.

A co do krawędzi to daj większy ts/ms albo powyrównuj werteksy.

Pozdro i powodzenia w nauce 3ds`a.

PS. Jakby coś było niezrozumiałe to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności